Počinje sveučilišna esport liga SET, u organizaciji Good Gamea i Superologyja

Počinje sveučilišna esport liga SET, u organizaciji Good Gamea i Superologyja

Službenog imena Superology Student Esports Tournament, SET će okupiti osam fakulteta iz cijele Hrvatske koji će se natjecati u pet esport naslova.

Upravo kreću prvi mečevi novog Student Esports Tournamenta, prvog hrvatskog esport turnira za studente tehničkih fakulteta. Tijekom otprilike dva mjeseca, igrači osam fakulteta borit će se za naslove u pet esport igara, a iza svega stoje domaće tvrtke Good Game i Superology.

U ligi će sudjelovati timovi s osječkog FERiT-a, Algebre, FER-a, Sveučilišta Sjever, TVZ-a, varaždinskog FOI-ja, zagrebačkog FSB-a i splitskog FESB-a, a natjecat će se u Rocket League, Counter Strike, League of Legends, FIFA21 i PUBG: Battlegrounds.

Prva hrvatska esport liga posvećena fakultetima

Nikola Stolnik, voditelj Good Game organizacije, s nama je razgovarao o ovom zanimljivom projektu. No, što je zapravo SET? Nikola pojašnjava:

SET je studentsko esport natjecanje za tehničke fakultete. Kako je do toga došlo? Zadnjih godinu dana željeli smo napraviti nešto za studente, ali nismo znali kako, s obzirom na pandemiju i sve vezano. Stoga smo se odlučili za jedan klasičan pristup koji ide uz naš brend organizacije networking evenata za tehnološke tvrtke, samo je ovaj put fokus na fakultetima.

Nikola i njegov tim imaju godine iskustva upravo u organiziranju turnira za zaposlenike tehnoloških tvrtki, ali ovo je prvi puta da se radi o ligi posvećenoj isključivo fakultetima. Nikola dodaje kako su tehnološki fakulteti za Good Game važni gotovo kao i tehnološke firme, a kaže i kako se nada da će u budućnosti spojiti fakultete i firme na nekim novim projektima.

Skoro pa esport petoboj!

Najveća zanimljivost ovog turnira, barem s natjecateljskog gledišta, je to da niti jedan tim neće imati više od šest igrača.

Prema tome, ako su četvorica u timu dobri u jednoj igri, to ne znači da će biti jednako dobri u ostalima, što čini ovo natjecanje mnogo kompetitivnijim nego što bi bilo kada bismo imali desetak ili više studenata u svakome timu, gdje je svatko specijaliziran za pojedinu video igru. Za mene ovo izgleda kao neka vrsta esport petoboja – odabir dobro zaokruženih igrača je ključan.

Turnir je osmišljen tako da se svaka dva tjedna igra jedna igra, pojašnjava Nikola. Svaki tim će osvajati bodove koji će se potom zbrojiti u glavnu ljestvicu svih fakulteta.

Natjecanja završavaju 3. prosinca, a iako Good Game ništa ne voli kao dobar LAN turnir, ovaj put se on neće održati zbog pandemije. Nikola ipak kaže kako su optimistični oko idućeg izdanja turnira.

Cilj je spajanje gamera iz tvrtki i fakulteta

Cilj ove lige tako je okupiti studente tehničkih fakulteta, a u konačnici ih spojiti s poslodavcima koji će također sudjelovati na “pravim” Good Game događajima kada se oni vrate. Nikola iznosi i planove širenja:

Eventualno ćemo ubaciti još neke tehničke fakultete u “rooster”, ali radije bismo se širili na druge zemlje s istim konceptom, slično kao i GG turniri. Tako da nemamo samo jednu zemlju s 30 fakulteta, već da uključimo više zemalja s po 8 fakulteta, primjerice.

Nikola dodaje kako će ova liga otvoriti komunikacijske kanale esporta među studentima kako bi se povezali jedni s drugima prvenstveno unutar svojih fakulteta, a onda i sa studentima drugih obrazovnih institucija. Good Game će uvijek rado povezivati studente koji vole igre s poslodavcima koji dijele njihove interese na svojim događajima i turnirima, ističe.

U tom kontekstu, Ivan Lulić, Managing Director u Superologyju, glavnom partneru projekta, komentira kako su od najranijih dana Superologyja (tadašnjeg Score Alarma), te nedavno osnovanog Sporteninga željeli dati priliku mladim ljudima za osobni rast i razvoj karijere. Esport je, dodaje, vrlo dobar način za približiti se potencijalnim novim kolegama:

Ljudi su srž svega, oni su ti koji stvaraju nove vrijednosti te im osiguravajući najbolje uvjete dajemo priliku i približavamo mindsetu da se globalni uspjeh ne događa negdje drugdje. Tu vrijednost želimo ugraditi u nove generacije, a jedan od najlogičnijih “kanala” jest približiti im se kroz globalno popularni esport.

Natjecanja kreću danas u 18 sati, a akciju možete pratiti putem službenih Twitch i YouTube kanala natjecanja.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Tvrtke i poslovanje

Kontroling iliti kako urediti proces naplate prije nego pritok novca presuši

Ako niste ekonomske struke i ako se u svojoj karijeri niste susretali s podacima, izvještajima, projekcijama gotovo je sigurno kako ćete odmah kontroling povezati s kontrolom. I upravo ste upali u prvu veliku zabludu, jer kontroling je prvenstveno usmjeren na otkrivanje „bugova“ u komunikaciji i procesima.

Što ste propustili

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Startupi

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Obrazovanje

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Tvrtke i poslovanje

Kako je tvrtka osnovana u socijalizmu došla na prag komercijalizacije svog prvog AI rješenja u medicini

TIS grupa do sada se gradila daleko od pozornosti šire javnosti. U međuvremenu, radili su na uvođenju SEPA-e, eura, Instant Paymentsa, surađuju s fintechima, prisutni su u velikim bankama, i s vlastitim rješenjima… Ali nijedan njihov projekt nije toliko odjeknuo kao prvi koji su napravili uz pomoć umjetne inteligencije.