Počinje sveučilišna esport liga SET, u organizaciji Good Gamea i Superologyja

Počinje sveučilišna esport liga SET, u organizaciji Good Gamea i Superologyja

Službenog imena Superology Student Esports Tournament, SET će okupiti osam fakulteta iz cijele Hrvatske koji će se natjecati u pet esport naslova.

Upravo kreću prvi mečevi novog Student Esports Tournamenta, prvog hrvatskog esport turnira za studente tehničkih fakulteta. Tijekom otprilike dva mjeseca, igrači osam fakulteta borit će se za naslove u pet esport igara, a iza svega stoje domaće tvrtke Good Game i Superology.

U ligi će sudjelovati timovi s osječkog FERiT-a, Algebre, FER-a, Sveučilišta Sjever, TVZ-a, varaždinskog FOI-ja, zagrebačkog FSB-a i splitskog FESB-a, a natjecat će se u Rocket League, Counter Strike, League of Legends, FIFA21 i PUBG: Battlegrounds.

Prva hrvatska esport liga posvećena fakultetima

Nikola Stolnik, voditelj Good Game organizacije, s nama je razgovarao o ovom zanimljivom projektu. No, što je zapravo SET? Nikola pojašnjava:

SET je studentsko esport natjecanje za tehničke fakultete. Kako je do toga došlo? Zadnjih godinu dana željeli smo napraviti nešto za studente, ali nismo znali kako, s obzirom na pandemiju i sve vezano. Stoga smo se odlučili za jedan klasičan pristup koji ide uz naš brend organizacije networking evenata za tehnološke tvrtke, samo je ovaj put fokus na fakultetima.

Nikola i njegov tim imaju godine iskustva upravo u organiziranju turnira za zaposlenike tehnoloških tvrtki, ali ovo je prvi puta da se radi o ligi posvećenoj isključivo fakultetima. Nikola dodaje kako su tehnološki fakulteti za Good Game važni gotovo kao i tehnološke firme, a kaže i kako se nada da će u budućnosti spojiti fakultete i firme na nekim novim projektima.

Skoro pa esport petoboj!

Najveća zanimljivost ovog turnira, barem s natjecateljskog gledišta, je to da niti jedan tim neće imati više od šest igrača.

Prema tome, ako su četvorica u timu dobri u jednoj igri, to ne znači da će biti jednako dobri u ostalima, što čini ovo natjecanje mnogo kompetitivnijim nego što bi bilo kada bismo imali desetak ili više studenata u svakome timu, gdje je svatko specijaliziran za pojedinu video igru. Za mene ovo izgleda kao neka vrsta esport petoboja – odabir dobro zaokruženih igrača je ključan.

Turnir je osmišljen tako da se svaka dva tjedna igra jedna igra, pojašnjava Nikola. Svaki tim će osvajati bodove koji će se potom zbrojiti u glavnu ljestvicu svih fakulteta.

Natjecanja završavaju 3. prosinca, a iako Good Game ništa ne voli kao dobar LAN turnir, ovaj put se on neće održati zbog pandemije. Nikola ipak kaže kako su optimistični oko idućeg izdanja turnira.

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

Cilj je spajanje gamera iz tvrtki i fakulteta

Cilj ove lige tako je okupiti studente tehničkih fakulteta, a u konačnici ih spojiti s poslodavcima koji će također sudjelovati na “pravim” Good Game događajima kada se oni vrate. Nikola iznosi i planove širenja:

Eventualno ćemo ubaciti još neke tehničke fakultete u “rooster”, ali radije bismo se širili na druge zemlje s istim konceptom, slično kao i GG turniri. Tako da nemamo samo jednu zemlju s 30 fakulteta, već da uključimo više zemalja s po 8 fakulteta, primjerice.

Nikola dodaje kako će ova liga otvoriti komunikacijske kanale esporta među studentima kako bi se povezali jedni s drugima prvenstveno unutar svojih fakulteta, a onda i sa studentima drugih obrazovnih institucija. Good Game će uvijek rado povezivati studente koji vole igre s poslodavcima koji dijele njihove interese na svojim događajima i turnirima, ističe.

U tom kontekstu, Ivan Lulić, Managing Director u Superologyju, glavnom partneru projekta, komentira kako su od najranijih dana Superologyja (tadašnjeg Score Alarma), te nedavno osnovanog Sporteninga željeli dati priliku mladim ljudima za osobni rast i razvoj karijere. Esport je, dodaje, vrlo dobar način za približiti se potencijalnim novim kolegama:

Ljudi su srž svega, oni su ti koji stvaraju nove vrijednosti te im osiguravajući najbolje uvjete dajemo priliku i približavamo mindsetu da se globalni uspjeh ne događa negdje drugdje. Tu vrijednost želimo ugraditi u nove generacije, a jedan od najlogičnijih “kanala” jest približiti im se kroz globalno popularni esport.

Natjecanja kreću danas u 18 sati, a akciju možete pratiti putem službenih Twitch i YouTube kanala natjecanja.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…