
Kako uspjeti na Kickstarteru pomoću ‘lean startup’ metode? Otkriva Tore Rasmussen
Posljednji tjedan lipnja, točnije 29. 6., rezerviran je za novu Startup srijedu. Tema su ključni principi lean pristupa, o čemu će govoriti Tore Rasmussen, autor igre Playing Lean, te Miro Hegedić i Filip Stipančić iz Lean Startup Croatia, ujedno pokretači Lean Startup Drilla.

Među pitanjima koje si postavljaju poduzetnici, naročito početnici, je i ono kako saznati hoće li netko kupiti proizvod i prije nego ga napravi, kako izgraditi tehnološki startup bez pisanja programskog koda ili kako testirati koja verzija proizvoda će se najuspješnije prodavati. Odgovore na ova, ali i mnoga druga pitanja nudi Lean Startup metodologija.
Upravo će o tome biti riječi na idućoj Startup srijedi koja će se održati 29. svibnja u 18 sati u prostorima HUB-a 385. Gosti događanja su Tore Rasmussen, autor igre Playing Lean, te Miro Hegedić i Filip Stipančić iz Lean Startup Croatia, ujedno pokretači Lean Startup Drilla.
Što očekuje sudionike?

Sudionici će se upoznati s ključnim principima lean startupa, objašnjenjem i primjenom customer developmenta te definiranjem problema i validacijom kod korisnika, o čemu je Netokracija već pisala. Na samom kraju predavanja održat će se mini radionica gdje će zainteresirani aktivno raditi na definiranju problema pomoću Lean Startup Drill Boarda. Govoreći o tome što očekuje sudionike, Filip je istaknuo:
Sve koji se po prvi puta susreću s terminom Lean Startup brzinski ćemo ‘brifirati’, a zatim i za one upućenije na jednom primjeru zajednički demonstrirati korisničku validaciju, metodu koju svaki startuper mora znati. Kao šlag na kraju, Tore će vam otkriti svoje tajne uspješne Kickstarter kampanje, naravno po Lean Startup principu, a o uspješnosti kampanje najviše govori činjenica da je kampanju završio s 500% fundinga.
Događanje koje organizira Hrvatska mreža poslovnih anđela u suradnji s HUB-om 385 besplatno je za sve sudionike, no uz obaveznu prijavu putem sustava Entrio.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.