Startup Software Academy u Osijeku primio 247 prijava: Poslovni naglasak na startupe, tehnički na web i Microsoftove tehnologije

Startup Software Academy u Osijeku primio 247 prijava: Poslovni naglasak na startupe, tehnički na web i Microsoftove tehnologije

Microsoft Hrvatska i Osijek Software City pokrenuli su besplatnu edukativnu inicijativu namijenjenu promicanju znanja o razvoju softvera, ali i poslovnoj strani potrebnoj da se taj softver plasira na tržište - za koju su potvrdili za Netokraciju kako su dobili 247 prijava, a kao što smo već otkrili pri pokretanju projekta: Startup Software Academy kreće u prosincu. Kako otkrivaju organizatori, programerski dio, odnosno Dev track, sastojat će se od predavanja vezanih uz Windows 8 platformu, dizajn aplikacija, web osnove, WinRT arhitekturu, uvod u baze podataka, ASP.NET MVC3 i Entity framework.

 

Microsoft Hrvatska i Osijek Software City pokrenuli su besplatnu edukativnu inicijativu namijenjenu promicanju znanja o razvoju softvera, ali i poslovnoj strani potrebnoj da se taj softver plasira na tržište – za koju su potvrdili za Netokraciju kako su dobili 247 prijava, a kao što smo već otkrili pri pokretanju projekta: Startup Software Academy kreće u prosincu. Kako otkrivaju organizatori, programerski dio, odnosno Dev track, sastojat će se od predavanja vezanih uz Windows 8 platformu, dizajn aplikacija, web osnove, WinRT arhitekturu, uvod u baze podataka, ASP.NET MVC3 i Entity framework.

Edukacija je zamišljena kao programerski i poslovni tečaj u kombinaciji s praktičnim radom na razvoju konkretnih ideja uz podršku mentora iz struke, a mogli su se prijaviti svi koji žele steći nova znanja kroz jedan zanimljiv i dinamičan projekt. Poslovni dio ili Biz track naglasak će staviti na startupe: osmišljavanje ideja, poslovni modeli, upravljanje, metode dolaska do kupaca…

Voditelj projekta Nandino Lončar objašnjava strukturu projekta:

Software Startup Academy sastojat će se iz dva dijela; tijekom prvog dijela održavat će se programerski i poslovni (development & business) trackovi u ukupnom trajanju od otprilike 2 mjeseca, a drugi dio edukacije bit će namijenjen razvoju konkretnih poslovnih ideja u okvirnom trajanju od 3 mjeseca. Projekti polaznika na kraju će biti evaluirani, a najbolji će biti nagrađeni.

Voditelji oba tracka dolaze iz redova Microsoft Student Partner (MSP) programa, no bit će “pojačani” predavačima iz tvrtki članica projekta Osijek Software City, a te će tvrtke biti  i mentori formiranim timovima (fiktivnim startupima) u drugom dijelu edukacije. Zaključno s 18. studenim 2012. zaprimljeno je čak 247 prijava za sudjelovanje. Predavanja po trackovima održavat će se subotama prijepodne počevši s 1. prosincem 2012., a za ta predavanja neće biti rađena nikakva selekcija, što znači da će im moći nazočiti svi koji su se prijavili!

Predstavljanje programa polaznicima održat će se u ponedjeljak 26. studenoga 2012. u 17:00 sati na Elektrotehničkom fakultetu Osijek u velika dvorana 2-31 na 2. kat.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Toni Aničić

    Toni Aničić

    21. 11. 2012. u 9:37 am Odgovori

    247 ljudi će 5 mjeseci učiti ovo. Smijali su nam se kad smo rekli da ćemo kroz 5 godina stvoriti 500 radnih mjesta u software industriji u Osijeku. Imamo još 4 godine. Ako se ovako nastavi, rekao bi da ćemo cilj daleko premašiti 🙂

    • Nenad

      Nenad

      21. 11. 2012. u 11:37 am Odgovori

      Nigdje s u tekstu ne spominje zapošljavanje. Polaženje tečaja nije nikakva garancija (samo)zapošljavanja. I ja imam tečaj iza sebe kojeg sam odradio prije 6 godina, kada sam tada tražio posao nitko nije mario dali imam ili nemam tečaj, bilo je bitno znanje.

      Bez obzira na gore navedeno ovo je hvale vrijedna akcija.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Što ste propustili

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.

Panel

Je li doktorski studij korak na koji se isplati odvažiti – dok radite?

Ivan, Petar, Tomislav i Goran iz Poslovne inteligencije opisali su nam svoj put do doktorske titule: zašto su upisali doktorski studij, što im je pomoglo kad je bilo najteže te koliko im je na kraju donio znanja koja danas mogu koristiti na poslu.

Mobilne aplikacije

Zašto (i) Spotify želi postati TikTok?

Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?

Digitalni marketing

ChatGPT je novi makretinški mesija. Ili?

Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.

Tvrtke i poslovanje

Hrvatska platforma GameBoost osigurala 2 milijuna eura od Fil Rouge Capitala i Feelsgooda

GameBoost planira pobijediti globalnu konkurenciju u ponudi gaming usluga poput treniranja igrača i zajedničkog igranja u popularnim online multiplayer video igrama. Korak bliže tome dovodi ih nova investicijska runda.

Karijere

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.