Startup? Pokreni ga napokon!
Je li potrebno da svaki projekt krene savršeno? Može li krenuti "kako krene", a onda ga postepeno nadograđivati i poboljšavati? Smatram da je važno da projekt krene, a onda možemo razmišljati o preostalim bugovima i novim problemima. Dakle, svi ste mogli vidjeti da je naš dragi Ivan napokon pokrenuo svoj blog. Moram se pohvaliti da sam i ja imao svoje prste u tome. Drago mi je što me poslušao. Upravo zato vam pišem o pokretanju projekta.
Je li potrebno da svaki projekt krene savršeno? Može li krenuti “kako krene”, a onda ga postepeno nadograđivati i poboljšavati? Smatram da je važno da projekt krene, a onda možemo razmišljati o preostalim bugovima i novim problemima.
Dakle, svi ste mogli vidjeti da je naš dragi Ivan napokon pokrenuo svoj blog. Moram se pohvaliti da sam i ja imao svoje prste u tome. Rekao sam mu da je bolje da sam krene raditi blog na WordPressu, a zatim, kada blog krene i nađe određenu publiku, neka se okrene komercijalnom rješenju. Drago mi je što me poslušao. Upravo zato vam pišem o pokretanju projekta.
Živi primjer pokretanja projekta kakav predlažem možete vidjeti na projektu koji sam nedavno pokrenuo s partnerima – Životopis.hr. Portal je i nakon izlaska 1. svibnja (simbolično, na sam praznik rada) još uvijek u službenoj beti.
Portal radi, dobijamo primjedbe o poboljšanju, razvijamo nove usluge, ispravljamo bugove, peglamo dizajn. Da sam se složio s kolegama, Životopis.hr ni danas još ne bi bio spreman za izlazak. Ponekad je korisno forsirati.
Što se dogodilo otkada smo projekt – pokrenuli?
Mnogo toga:
- Skupili smo 1000 jedinstvenih posjetitelja dnevno (to je više od 30 tisuća mjesečno za prvi mjesec);
- Prvi smo za riječ “životopis” na tražilicama;
- Sklopili smo ugovore s agencijama za zapošljavanje;
- Imate još jedno stranicu na kojoj možete naći novi posao;
- Imamo više od 1000 obožavatelja na Facebooku;
- Aktivni smo na Twitteru;
- Životopis se pojavio u više dnevnih novina i časopisa;
- PR članci objavljeni su na više od 30 različitih web stranica.
To je sve od mene u prvom članku. U nastavku očekujte još peripetija vezanih uz Životopis.hr. Nadam se da ćete na mojem primjeru naučiti nešto što će vam pomoći u odluci da napokon pokrenete startup o kojem razmišljate već godinama. Dotad ću vam se obraćati putem svoga bloga o internet medijima i marketingu!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Tomislav
27. 06. 2009. u 10:27 am
super članak to je to….izbaci ideju što prije
Filip Višić
27. 06. 2009. u 4:51 pm
Tako je. Jer, što je najgore što se može dogoditi?
Projekt neće uspjeti.
E, pa onda bar znaš prije nego štosi utukao puno para u cijeli taj projekt…