Konferencija sMind otkriva tko je najbolji web trgovac

Tko je najbolji domaći web trgovac? Saznat ćemo na konferenciji sMind

Što kupci misle o domaćim web trgovinama? Kako web trgovci mogu poboljšati svoje poslovanje? Koji je najbolji u svojoj kategoriji? Neka su to od pitanja na koja ćemo dobiti odgovor na konferenciji sMind koja će se 6. travnja održati u Zagrebu.

wtg_final
Prošlogodišnji Web trgovci godine

Projekt Web trgovac godine odvija se jednom godišnje u Sloveniji i Hrvatskoj s ciljem odabira najboljih web trgovaca i pružanja uvida u iskreno mišljenje njihovih kupaca. Lani je u njemu sudjelovalo više od 40 online trgovaca, a ove Jeftinije.hr je, u suradnji s istraživačkom kućom Valicon, provjerio mišljenja više od 30.000 hrvatskih web kupaca.

Ove se godine očekuje veći broj prijavljenih trgovina, kao i anketiranih kupaca, a za one koji u projektu žele sudjelovati, postoje dva načina.

2 mogućnosti sudjelovanja na projektu 

wtg

S jedne strane, na projekt se mogu prijaviti web trgovci, a prijava uključuje:

  1. Analizu web trgovine i usporedbu s prosjekom tržišta, prema više od 100 parametara.
  2. Mogućnost dobivanja nacionalne značke Pouzdan trgovac – značke koja jamči pouzdanost prilikom internetske kupovine u Hrvatskoj.
  3. Ulazak u natjecanje za titulu Web trgovac godine.
  4. Sudjelovanje na zaključnoj konferenciji sMind.

S druge strane, svi ostali koje zanima područje internetske kupovine i ecommerce trendova, kao što su trgovci u tradicionalnim kanalima prodaje, brend manageri i svi drugi zainteresirani, mogu se prijaviti na zaključnu konferenciju 6. travnja u DoubleTree by Hilton Hotel u Zagrebu. Na konferenciji će se dati odgovori na pitanja o online plaćanju i načinima dostave, širenju na tržište EU, motivacijskim faktorima online kupaca i mnoga druga.

Broj mjesta ograničen

Iza projekta Web trgovac godine stoji tvrtka Ceneje, dok je medijski partner sMind konferencije Netokracija. Oni koje zanima ecommerce na konferenciju se mogu prijaviti na službenim stranicama, a organizatori pozivaju da to učine što prije jer je broj mjesta ograničen.

A do konferencije, prisjetimo se kako je bilo prošle godine, odnosno kako je jedna lokalna trgovina uspjela izgraditi web shop koji je nagrađen u sklopu projekta Web trgovac godine.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. AntonK

    AntonK

    16. 03. 2016. u 1:19 pm Odgovori

    Koliko sam upoznat s tom nagradom prošle godine, a i po onome što vidim na stranicama prijava za sam izbor se plaća, što znači da u izbor ulaze samo webshop-ovi koji žele platiti (mada nije bezazlena, cifra čak i nije toliko bitna). Ne gubi li se time svrha izbora, te još važnije koliko su onda rezultati relevantni/objektivni?
    Naravno da nije jednostavno obaviti posao analize velikog broja webshop-ova i objektivno ih ocijeniti, no to vidim više kao problem organizatora. Zapravo uzalud pišem, zasmetala me prva rečenica naslova članka, a ostatak su vjerojatno neka moja neriješena pitanja sa izbora top internet stranica iz prošlog desetljeća.. 🙂

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Web 3

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Tehnologija

Tim McKeoun: “Ako želimo da se developeri razvijaju, moramo se pomiriti da će nekad biti manje produktivni”

"Developer Advocate" može postati svatko, ali uspjeh u tome će pronaći mali broj ljudi. Savjete kako općenito postati bolja podrška developerima, na ovogodišnjem QED-u podijelio je IBM-ov Tim McKeoun.

Što ste propustili

Obrazovanje

Studenti RIT Croatia kroz kolegij kreiraju stvarne projekte za Rimac Technology, INA-u, Async Labs… 

Domaće obrazovne institucije često se fokusiraju na teoriju, dok praksa ostaje na poslodavcima. RIT Croatia to mijenja svojim primjerom.

Novost

Potvrđeno: Google preuzeo hrvatski Photomath

Hrvatska aplikacija Photomath postaja je i službeno dio Googleovog portfelja. Tehnološki gigant godišnje akvizira desetak tvrtki, a ove je godine u akvizicijski plan ušao upravo hrvatski Photomath.

Izvještaj

Web3 Tales: Trenutno u web3 sferi ima prilika za sve, ali to ne znači da je web3 za svakoga!

Zašto ući u web3? Kako radi i razmišlja web3 stručnjak/inja? Koji kadrovi su traženi? Je li web3 karijera dugoročno sigurna? Što kad je bear, što kad je bull? Samo su neka od pitanja na koje su se tražili odgovori na prvoj Web3 Tales konferenciji u Muzeju suvremenih umjetnosti u Zagrebu.

Intervju

Iza scene: O dizajniranju evenata poput Porina i Future Tensea uz hrvatski 21 Productions

Dizajnirati velike događaje, konferencije ili televizijske emisije nije lak zadatak. Cijeli posao obuhvaća detaljne razgovore s klijentom i ljudima koji su specijalizirani za snimanje, zvuk ili rasvjetu. Tom procesu uvelike može pomoći jedna stvar, a to je 3D vizualizacija produkcijskog dizajna.

Novost

Google predstavio program za startupe: AI for Health, na koji se mogu prijaviti i Hrvati!

Ovaj hibridni program prvi je u nizu akademija Google for Startups Growth Academy koji je fokusiran na olakšavanje i skalabilnost startupima u inovacijama i rješavanju društvenih izazova pomoću umjetne inteligencije.

Tvrtke i poslovanje

Končar D&ST nakon revizije prema Mamforce standardu učvrstio zdravu i inkluzivnu organizacijsku kulturu

Glavne korporativne vrijednosti u tvrtki Končar D&ST su kontinuirana briga o zaposlenicima, uključivost, društvena odgovornost i ekološka održivost, a sada im se polaže sve sustavnija i promišljenija pažnja.