Score Alarm nakon hrvatskog uspjeha i 25.000 korisnika danas predstavlja globalnu aplikaciju

Score Alarm nakon hrvatskog uspjeha i 25.000 korisnika danas predstavlja globalnu aplikaciju

Score Alarm, poznata hrvatska iPhone aplikacija za praćenje sportskih rezultata, ekskluzivno za Netokraciju otkriva detalje upravo danas predstavljene globalne verzije! Na tragu 25 tisuća korisnika na hrvatskom tržištu s preko 130 App Store recenzija uz prosječnu ocjenu 4+, Score Alarm kreće na svjetsko tržište uz niz noviteta te podršku za 19 sportova!

Nova, globalna verzija Score Alarma!
Nova, globalna verzija Score Alarma! (Snimila Marina Filipović Marinshe)

Score Alarm, poznata hrvatska iPhone aplikacija za praćenje sportskih rezultata, Netokracija ekskluzivno otkriva detalje upravo danas predstavljene globalne verzije! Na tragu 25 tisuća korisnika na hrvatskom tržištu s preko 130 App Store recenzija uz prosječnu ocjenu 4+, Score Alarm kreće na svjetsko tržište uz niz noviteta te podršku za 19 sportova!

O Score Alarmu prvi put smo pisali još prošle godine kad je tu aplikaciju samo u Hrvatskoj preuzelo preko 10 tisuća korisnika, nakon čega je prava za hrvatsko tržište za nju otkupila Hrvatska lutrija. Priča o Score Alarmu je time fascinantnija kad znate da osnivač Ivan Klarić nije niti dizajner, niti programer, već se uspio vrhunski snaći, naći prave partnere te stvoriti jednu od iskreno najkvalitetnijih aplikacija na hrvatskom tržištu, spremno za svjetsko. Tome u prilog govore i izuzetno pozitivne reakcije na Score Alarm među predstavnicima svjetskih lutrija na Sports Betting seminaru u Noordvijwku.

Novi Score Alarm proizvod je namijenjen globalnom tržištu te po Klarićevim riječima realizacija inicijalne ideje koja je nastala prije nešto više od godinu dana kada ga je inspirirao članak na, od svih mjesta – Netokraciji!

Što se tiče sučelja, koje za Score Alarm dizajnira zagrebački UX Passion pod projektnim vodstvom Antuna Debaka, dizajn je i dalje ugodan oku, ali sitnim detaljima ipak približen operativnom sustavu iOS 7. Korisnicima Score Alarma HL-a za hrvatsko tržište aplikacija će stoga biti poznata. Score Alarm HL je dosad na hrvatskom App Storeu dobio preko 130 ocjena s 4+ zvjezdice, pri čemu Klarić navodi:

Uspješnost aplikacije nam je potvrdio velik broj AppStore reviewa, možda i najveći za aplikaciju koju je izdala neka hrvatska tvrtka na malom hrvatskom tržištu. Na ukupnih 130 reviewa ispunjene su četiri i pol, a od posljednjeg updatea na 50 ocjena i svih pet zvjezdica.

Što nudi novi Score Alarm?

Od novih mogućnosti bitnih pratiteljima sportova, novi Score Alarm sadrži među ostalim:

  • Praćenje gotovo svih liga, natjecanja i turnira širom svijeta u preko 19 različitih sportova;
  • Usporedne, head-to-head statistike s poviješću susreta dvaju klubova, rezultatima posljednjih događaja te dodatnim informacija za sve uključene sportove;
  • “Live” detalji i statistike za nogomet poput gola, kartona, zamjena, ozljeda, posjeda lopte obrana vratara itd.;
  • Početne postave i formacije;
  • Instantno postavljanje push obavijesti uz mogućnost personalizacije.
Usporedbe klubova? Jednostavno!
Usporedbe klubova? Jednostavno!

Klarić ne sakriva ambicije, otkrivajući kako Score Alarm u Hrvatskoj koristi preko 25 tisuća ljudi s preko 2.5 milijuna sessiona i preko 3 milijuna poslanih push obavijesti u samo nekoliko mjeseci:

Novi Score Alarm će nedvojbeno biti “revolucija” u ovom segmentu mobilnih aplikacija, a to se da naslutiti iz ostvarenih brojki znatno ‘siromašnije’ aplikacije na hrvatskom tržištu.

Klarić je za Netokraciju otkrio i konkretne ambicije, a to su da do kraja svjetskog nogometnog prvenstva u Brazilu žele preći brojku od 500 tisuća korisnika na iPhone te izbaciti Android verziju Score Alarma uz dodatne zahvate na sportovima popularnim na američkom tržištu. Smatra kako bi bilo tko, tko razvija mobilnu aplikaciju uspjeh u ostatku svijeta, mijenjao za uspjeh na američkom tržištu za koje smatra da je Score Alarm itekako konkurentan:

Amerikance sve više zanima nogomet, a po tom pitanju Score Alarm je definitivno broj jedan. Uz to, pratimo najvažnija američka natjecanja – NBA, NHL, NFL i MLB i nudimo dodatne statistike za sve njih. Za svakog Amerikanca koji ima potrebu pratiti puno sportova i događaja, Score Alarm je rješenje.

Poslovni modeli: B2B i in-app

Klarićeva strategija u razvoju Score Alarma primjer je postepenog razvoja usporedivog s lean modelom u kojem je inicijalna verzija opravdala određene pretpostavke na malom tržištu te tim i aplikaciju spremila za tržišta širom svijeta. Novi Score Alarm je dostupan za cijeli svijet na App Storeu za vaš iPhone, na svim tržištima, osim hrvatskog gdje ga “zastupa” Score Alarm HL (Hrvatske Lutrije) s mogućnostima prilagođenim domaćem tržištu. Osnovna verzija je besplatna, a nakon što vas (nadamo se) oduševi, možete putem in-app kupnje dobiti tzv. PRO mogućnosti na tri mjeseca (2 dolara), pola godine (3 dolara) ili pak cijelu godinu (4 godine).

scorealarm_4app

Hrvatsko tržište nije jedino koje će imati vlastitu verziju, kako za Netokraciju otkriva Klarić. U pregovorima su već s nizom partnera, među ostalim i na jednom od najvećih svjetskih sportskih tržišta na svijetu, koje će moći uzeti Score Alarmov backend za slikanje listića koje u Hrvatskoj koristi Hrvatska lutrija. U prilog toj suradnji idu i suradnje na tragu specifično Hrvatske Lutrije. Radi se o B2B poslovnom modelu gdje partner ima brendiranu, vlastitu aplikaciju.

Vlastitim kapitalom do uspješne aplikacije – moguće iz Hrvatske!

Score Alarm je sve dosadašnje rezultate postigao bez investicije, što pokazuje da je boostrapping itekako moguć ukoliko razvijete pravi poslovni model u početku kako bi financirali daljnji razvoj projekta. Klarić je na to izuzetno ponosan – s razlogom. Za razliku od mnogih startupa koji ni s inicijalnim financiranjem nisu našli svoj smjer, Score Alarm je uz znoj, razvoj, suze i vlastiti kapital stvorio izuzetno kvalitetan proizvod i našao publiku. S tim temeljima Klarić kaže da su spremni za ekspanziju uz investiciju koja sad ima smisla za brži razvoj:

Ogromno je znanje koje smo stekli razvijajući ga, imamo brojne ideje, imamo jasnu viziju daljnjeg razvoja i u ovom trenutku mislim da smo spremni za povećanje kapitala u svrhu ubrzavanja daljnjeg razvoja i ekspanzije.

Osim američkog tržišta, Score Alarm zanima i azijsko gdje je klađenje po Klarićevim riječima izuzetno popularno. Najviše interesa za globalnu verziju dobili su upravo iz Južne Koreje, a Klarić otkriva kako im uopće nije bilo jasno kako su ti korisnici za njih saznali. S nešto više od 12 milijuna stanovnika, ipak će Hong Kong i Singapur gdje Score Alarm ima kontakte biti njihovi prvi prioriteti na Dalekom istoku.

scorealarm_2appstore

Klarić je tijekom cijelog razgovora isticao upravo sadašnje i potencijalne partnere, prvenstveno Limun Studio s kojim dijele ured i razvija Score Alarm te UX Passion zaslužan za grafičko sučelje. Navodi kako mu je u potrazi bilo najbitnije da se radi o dobrim i poštenim ljudima te velikim radnicima koji će vjerovati o priču oko Score Alarma. Zaključuje kako je itekako sretan čovjek, jer je imao prilike raditi s takvim ljudima te da od potencijalnih investitora za daljnji razvoj očekuje prvenstveno dobre ljudske osobine te iskustvo u tehnološkoj industriji s proizvodima.

Novu verziju Score Alarma za iPhone moći ćete na hrvatskom tržištu preuzeti kao Score Alarm HL, a globalno putem svih drugih App Storeova tijekom poslijepodneva. Iako je Score Alarm krenuo i nastavlja put kroz vlastito financiranje, partnerstva i potencijal za daljnji razvoj najavljuju potencijal investicije od koje Klarić ne bježi sve dok je na tragu kvalitetnih suradnji ostvarenih s razvojnim partnerima, uz ambiciju od pola milijuna aplikacija do Brazila. S obzirom na dosadašnje rezultate – we don’t think they’ll miss that goal. Dapače!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Tvrtke i poslovanje

Kontroling iliti kako urediti proces naplate prije nego pritok novca presuši

Ako niste ekonomske struke i ako se u svojoj karijeri niste susretali s podacima, izvještajima, projekcijama gotovo je sigurno kako ćete odmah kontroling povezati s kontrolom. I upravo ste upali u prvu veliku zabludu, jer kontroling je prvenstveno usmjeren na otkrivanje „bugova“ u komunikaciji i procesima.

Što ste propustili

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Netokracija Podcast

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Prikaz

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

DevDev

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Tvrtke i poslovanje

Kako je tvrtka osnovana u socijalizmu došla na prag komercijalizacije svog prvog AI rješenja u medicini

TIS grupa do sada se gradila daleko od pozornosti šire javnosti. U međuvremenu, radili su na uvođenju SEPA-e, eura, Instant Paymentsa, surađuju s fintechima, prisutni su u velikim bankama, i s vlastitim rješenjima… Ali nijedan njihov projekt nije toliko odjeknuo kao prvi koji su napravili uz pomoć umjetne inteligencije.