Codeanywhereov Toma Puljak dobio je priliku i prije nego što je postao senior predavati na velikim tehnološkim konferencijama, u Netokracija Podcastu otkriva svoja iskustva.
Tomu sam prvi put upoznao u timu pobjednika startup natjecanja Srednja.hr, potom kao člana udruge DUMP, a u međuvremenu je zavšio gimnaziju, na 5. godini je faksa i radi u Codeanywhereu. Kao softverski inženjer u toj tvrtki dobio je priliku predavati na nekim od najvećih tehnoloških konferencija na kontinentu, WeAreDevelopers u Berlinu i Infobip Shift u Zadru.
Na njima je (vjerojatno) bio najmlađi predavač pa me zanimalo, ne samo kakvo mu je bilo iskustvo na samom početku karijere, već i što je naučio da bi mogao podijeliti s drugim kolegama u industriji. U našem razgovoru saznat ćete:
- Zašto nije koristio žive primjere u svom predavanju;
- Kako se nositi s pitanjima publike i što napraviti kad se nimalo se ne slažu s vama;
- Na koji način je njegovo predavanje rezultat zajedničkog rada ne samo njega, CTO-a i CEO-a, nego i cijelog tima;
- Zašto “američki naglasak” nije bitan za velike tehnološke konferencije;
- Što je zaključio da mu je najveća mana kao predavaču.
Sve epizode Netokracija Podcasta pronađite na bilo kojoj aplikaciji za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta, Deezera i Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode u novoj sezoni!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.