The Ring, prsten pomoću kojeg pokretima možemo kontrolirati elektroničke uređaje, došao je do završnog prototipa. Niz problema na koje je proizvođač prstena Logbar naišao odužili su vrijeme proizvodnje preko najavljenog roka, ali prsten je tu i kada korisnik ovlada njime, postaje jako zanimljiv gadget.

Logbar je završio s izmjenama prototipa The Ringa, prstena koji pokretima prsta u zraku kontrolira potrošačku elektroniku. Gotov proizvod izgleda puno manji nego je bio na početku, a ova se japanska tvrtka trudi smanjiti ga još više kako bi The Ring postao neprimjetan modni detalj, objavio je TechCrunch.
Princip na kojem prsten radi vrlo je jednostavan, iza kontroliranja pokretima stoje memorirane gestikulacije koje imaju vlastite funkcije, a korisnik k tome može kreirati i vlastite pokrete kako bi prsten u potpunosti prilagodio sebi.
Uz prepoznavanje gesti The Ring može prepoznati i tekst ispisan u zraku. Uvježbana osoba može pisati poruke i podsjetnike i memorirati ih na svoj pametni telefon. Uz tekst, tu je i plaćanje koje s The Ringom postaje uistinu inovativno.
Jedan prsten da plati sve
Prsten pomoću GPS-a kupnju čini stvarno brzom i jednostavnom, opcija je moguća samo u dućanima koji su pristali da se gadget koristi kao sredstvo plaćanja, no nađete li se u jednom od takvih objekata, moći ćete vrtjeti runde crtajući kvačice po zraku..
Direktor Logbara Takuro Yoshida može kontrolirati prsten sa stopostotnom točnošću za što je vjerojatno potrebno jako puno vježbe jer uređaj, kako Yoshida sam kaže, ima strmu krivulju učenja. No njegova uspješnost govori da se prstenom može savršeno ovladati.
The Ring za sada nije poveziv s potrošačkom elektronikom, no Logbar će ove godine izbaciti uređaj za povezivanje kućne tehnike s prstenom koji će koštati oko 70 dolara.
Kontroliranje gestama zvuči odlično, no teško je zamisliti kako će zamijeniti brzinu tipkovnice. Upravljanje gestama bi bilo zabavno na nekim uređajima poput lampi i svjetala u domu, no korištenje prstena za pisanje poruka u javnosti moglo bi biti problematično – vrijeme pisanja bilo bi duže, a korisnik bi izgledao kao klaun ili u najmanju ruku pantomimičar.
Inače, ovo nije prvi “pametni prsten”, a mi vas podsjećamo na Ringly, komad nakita koji će oduševiti svaku geeketu.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.