Rdio, poznati glazbeni 'streaming' servis, od sutra konačno u Hrvatskoj!

Rdio, poznati glazbeni ‘streaming’ servis, od sutra konačno u Hrvatskoj!

Od sutra će u Hrvatskoj biti dostupan još jedan servis za streaming glazbe, Rdio! Tako francuski Deezer, do sada jedini službeno prisutni streaming servis u Hrvatskoj, kako ekskluzivno doznajemo, dobiva konkurenciju, a čini se da bi na području digitalnih glazbenih usluga uskoro mogla nastati i još veća gužva i buka.

Rdio je, nakon Deezera, drugi službeno prisutan glazbeni streaming servis u Hrvatskoj!
Rdio je, nakon Deezera, drugi službeno prisutan glazbeni streaming servis u Hrvatskoj!

Od sutra će u Hrvatskoj biti dostupan još jedan servis za streaming glazbe, Rdio! Tako francuski Deezer, do sada jedini službeno prisutni streaming servis u Hrvatskoj, kako ekskluzivno doznajemo, dobiva konkurenciju, a čini se da bi na području digitalnih glazbenih usluga uskoro mogla nastati i još veća gužva i buka.

To se dalo naslutiti još prije tri mjeseca, kada su predstavnici ZAMP-a, Službe zaštite autorskih muzičkih prava Hrvatskog društva skladatelja, najavili kako su dogovorili dolazak još tri “globalna” servisa za streaming glazbe u Hrvatsku, a tada su se spominjali i Spotify, Google Play te Rdio. Čini se da je ovaj potonji ipak prvi na redu, jer je HDS ZAMP upravo s njime zaključio i potpisao ugovor o licenciranju glazbe, a njegove bi usluge domaćim zaljubljenicima u glazbu trebale biti dostupne od utorka, 20. svibnja. Kako kaže glavni direktor HDS ZAMP-a, Nenad Marčec:

HDS ZAMP je ponosan što može potvrditi dolazak još jednog od najvažnijih svjetskih online glazbenih servisa u Hrvatsku. Nadamo se da će uz javnu edukativnu kampanju ‘Autori čine svijet ljepšim’ te uz atraktivne i kvalitetne servise kao što je Rdio sve više ljubitelja glazbe započeti uživati u korištenju bogate legalne online glazbene ponude.

Također, Marčec je dao naslutiti da će uskoro biti zaključen i ugovor s Google Playom i drugim velikim servisima.

Uz Hrvatsku, širenje na još osam zemalja

Inače, Rdio, jedan od najvećih glazbenih streaming servisa u svijetu, koji nudi više od 25 milijuna pjesama, osim u Hrvatsku sutra dolazi i u osam drugih zemalja: Sloveniju, Slovačku, Grčku, Cipar, Filipine, Tajland i Singapur, tako da će biti prisutan u ukupno 60 zemalja svijeta. Širenjem na nove teritorije širi se i njegova ponuda glazbe. Naime, Rdio stavlja poseban naglasak na uključivanje lokalnog repertoara, stoga će od početka nuditi i glazbu autora koje zastupa HDS ZAMP. CEO ovog servisa, Anthony Bay, o širenju govori:

Rdio se nastavlja fokusirati na to da pruži najbolji doživljaj slušanja i otkrivanja glazbe u svakoj zemlji koju uključujemo u svoju globalnu mrežu te da to vrhunsko iskustvo svojim slušateljima pruži po odličnoj cijeni. Uzbuđeni smo što smo se u manje od četiri godine proširili s dvije zemlje na 60 njih. Istodobno, kombiniramo taj brzi rast s redovitim širenjem kataloga koji odražava posebnost svake zemlje i kulture čiju glazbu nudimo.

Za sada nemamo informaciju o tome koliko će usluga koštati i što će sve uključivati, ali sutra bi sve informacije trebale biti vidljive na službenoj stranici – koja nam je, nadamo se, nedostupna još samo danas. 🙂

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Umjetna inteligencija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Prodaje i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene. Toliko da smo se i na Netokraciji pitali zašto jednako ne slavimo kad naše tvrtke kupuju druge… Bilo kako bilo, neovisnost je tema, a otvorila se na ovogodišnjem Weekendu.

Programiranje

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…

Tvrtke i poslovanje

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.