Radionica ‘Proccesing + Hardware – intermediate class’ voditelja Brune Blažinča održat će se 11. i 12. travnja u Radioninom labu. Radionica se održava kao nastavak prethodno održane radionice ‘Processing IDE – osnovama do dizajna interakcija’ te predstavlja drugu razvojnu etapu sistematičnog rada koji Radiona provodi u 2015. godini sa svim zainteresiranim za ovo programsko sučelje.
Bruno Blažinč je razvojni programer za ActionScript 3.0 (Adobe Flash) i Java programski jezik s iskustvom u projektima realnog sučelja i interaktivnosti na Internet mrežama, ekspert za 3D printanje (Ultimaker) i Arduino mikrokontrolere. Radi tehničku podršku i programiranje za mnoge hrvatske novomedijske umjetnike, muzejske i komercijalne projekte, te kulturna događanja u Hrvatskoj. Voditelj je niza uspješnih radionica 3D printanja i Processinga u Zagrebu i Osijeku.
Zbog nedovoljnog razvoja dizajna interakcija u Hrvatskoj s praktične strane, cilj je ovog posebnog jednogodišnjeg programa pokrenuti Processing scenu i stvoriti temelje za pokretanje istoimene zajednice korisnika, odnosno platforme.
Područja koje će radionica pokriti
- Interakcija (Response)
- Funkcije
- Objekti
- Liste (Arrays)
- 3D, export i Arduino
Processing je vrsta programskog jezika baziranog na simplificiranoj varijanti Java programskog jezika i integriranog razvojnog sučelja koje se od 2001. godine sistematično koristi u vizualnim umjetnostima povezanima s novim medijima, interaktivnim i generičkim dizajnom, vizualnom komunikacijom i glazbom. Processing su inicirali Casey Reas i Benjamin Fry tada u sklopu ‘Grupe za estetiku i programiranje’ pri MIT-u u Bostonu s ciljem motiviranja neprogramera prema programiranju kroz alatku koja se temelji na vizualnoj povratnoj informaciji.
Više detalja o radionici i načinu prijave može se pronaći na službenoj stranici.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.