Konferencija Quo vadis, Europa?, o sadašnjosti i budućnosti Europe održat će se sutra, 11. studenoga u Muzeju Mimara u Zagrebu. U sklopu događanja održat će se i dva panela, jedan posvećen aktualnoj političkoj situaciji, a drugi gospodarskim mogućnostima EU, s naglaskom na jedinstveno digitalno tržište i inovacije.
Ured za informiranje Europskog parlamenta u Republici Hrvatskoj, sutra 11. studenoga, s početkom u 10:30 sati, u Muzeju Mimara u Zagrebu organizira konferenciju Quo vadis, Europa?. Posvećena je aktualnim temama o sadašnjosti i budućnosti Europe, a uključivat će dva panela.
Na prvom panelu pod nazivom Europa danas: Više unije ili manje?, domaći i inozemni gosti raspravljat će o trenutnim političkim izazovima u Europi, s naglaskom na Brexit, dok je drugi panel posvećen temi digitalne budućnosti EU.
Digitalna ekonomija kao javni interes
Drugi panel nosi naziv Europa sutra: Digitalna, inovativna, progresivna?, a na njemu će se razgovarati o razvoju i jačanju funkcionalnog i jedinstvenog europskog digitalnog tržišta. Sudionici na panelu su Martina Dalić, potpredsjednica Vlade Republike Hrvatske i ministrica gospodarstva, maloga i srednjega poduzetništva i obrta, Boris Drilo, član Uprave Hrvatskog telekoma za tehnologiju, dr. Tea Žakula s Fakulteta strojarstva i brodogradnje te osnivač i direktor tvrtke Farmeron Matija Kopić. Putem videa, obratit će se i zastupnica u Europskom parlamentu iz Estonije, Kaja Kallas (ALDE).
Sudionici na panelu će po prvi puta čuti o novom uredu za digitalnu ekonomiju pri Vladi RH te planovima nove ministrice za digitalizaciju Hrvatske.
Neke od tema na kojima će se raspravljati na panelu uključuju regulativu za sharing economy, e-javnu upravu, jeftini broadband, razvoj digitalnih vještina, regulativu za ecommerce i mnoge druge, a cilj je postaviti digitalnu ekonomiju kao prioritet u društvu.
Postavi pitanje – sudjeluj u digitalnoj budućnosti Hrvatske
No, ako ne možete prisustvovati konferenciji, a želite da se i vaš glas čuje, u komentarima ispod teksta ili Facebooku, javite nam pitanja i teme koje smatrate ključnima za bržu digitalizaciju Hrvatske. Pobrinut ćemo se da najzanimljivija od njih nađu svoje mjesto na panelu i dobiju zasluženi odgovor.
Više informacija o konferenciji, može se pronaći na službenim stranicama.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Tamara Puhovski
10. 11. 2016. u 10:03 pm
1. tko ce voditi novi sredisnji ured za digitalizaciju te koje ce biti ovlasti tog ureda a posebno u smislu preklapanja s postojecim djelokrugom ministratsva uprave. 2. Tko ce preuzeti rad na otvorenim podacima tj. data.gov.hr 3.sto namjeravaju napraviti po pitanju neizvrsavanja Akcijskog plana Partnerstva za otvorenu vlast, RH je bila prva na svijetu, dobila nagradu za najbolje eservices u EU sada joj prijeti iskljucenje 4. tko je nadlezan za socijalne inovacije (natjecaj npr u komisiji vodi DG GROW) 5. Kako namjeravaju pokrenuti drzavnu upravu u provedbi EU direktive za ponovno koristenje podataka imajuci u obziru veliki utjecaj koji to ima na transparentnost rada javne uprave ali i na to da su podaci novo zlato, sirovina bez koje gospodarstvo ne moze