U organizaciji zagrebačkog Impact Huba, i ove godine očekuje nas okupljanje tinejdžerica u sklopu Pyxie Dust Projecta. Riječ je o projektu koji će djevojke u dobi od 13 do 20 godina približiti svijetu programiranja i stvaranja, s radionicama namijenjenima unaprjeđenju njihova znanja na području znanosti, tehnologije, inženjerstva i matematike.
Zagreb, Osijek i Zadar ugostit će novo izdanje Pyxie Dust Projecta, s dvodnevnim okupljanjima na kojima će djevojčice i djevojke u dobi od 13 do 20 godina produbiti vlastito znanje na područjima označenima akronimom STEM, koji obuhvaća znanost, tehnologiju, inženjerstvo i matematiku. U organizaciji Impact Huba Zagreb, ovogodišnji Pyxie Dust Project usmjerit će se na kreativnost tinejdžerica i tehnološku provedbu onoga što su osmislile, s učenjem kodiranja koje će im pomoći u dolasku do softverskog rješenja za vlastitu ideju.
Prvo dvodnevno okupljanje dogodit će se već ovoga petka i subote, 20. i 21. studenog, u prostorijama zagrebačkog Impact Huba u Vlaškoj 70e. S besplatnom prijavom za dolazak putem sustava Entrio, tinejdžerice će u petak moći poslušati poruku Željke Tičić iz IBM-a Hrvatska, a dok se bace na posao, pri ruci će im biti mentori iz hrvatskog ogranka globalne inicijative Hour of Code. Pored toga, čekaju ih i druge zanimljivosti, poput upoznavanja s programskom platformom Arduino.
U igri i Osijek i Zadar
Nakon Zagreba, okupljanje će doći i u Osijek i Zadar, a kao i u glavnom hrvatskom gradu, tinejdžerice zagrijane za stvaranje i programiranje će nakon završetka s poslom dobiti potvrdu o sudjelovanju. Uz Impact Hub Zagreb, u organizaciji će ove godine pomoći američko ministarstvo vanjskih poslova, točnije, njegov ured koji se bavi unaprjeđenjem statusa žena u svijetu.
Do sada još niste čuli za Pyxie Dust Project, a voljeli biste znati kako je sve počelo? Zajedno ćemo se upoznati (ili prisjetiti) s pričom iza koje stoji Josephine Ida Zec, idejna pokretačica projekta koji će uskoro posjetiti tri hrvatska grada.
Komentari
Nikola
18. 11. 2015. u 1:54 pm
Projekt je super ideja, napokon nešto i za cure. Kolega mi je rekao da će se raditi s Croduinom, hrvatskom verzijom Arduina. Mislim da je super da podržavaju odmah i hrvatske proizvode.