Jeste li spremni za prvi WordPress Meetup u Rijeci?

Jeste li spremni za prvi WordPress Meetup u Rijeci?

Došlo je vrijeme da Rijeka ugosti svoj WordPress Meetup. 1. WordPress Meetup Rijeka će se održati sljedeći petak, 20. 3., s početkom u 18 sati na Odjelu za informatiku Sveučilišta u Rijeci (adresa je Radmile Matejčić 2). Organizator riječkog Meetupa je glavni developer Netokracije, Zoran Ugrina, iz WordPress agencije Tailored Development.

Nakon Zagreb, Splita i Pule, Rijeka će četvrti grad koji će ugostiti svoj WordPress Meetup
Nakon Zagreb, Splita i Pule, Rijeka će četvrti grad koji će ugostiti svoj WordPress Meetup

Zašto HCL.hr prelazi na WordPress?

Ako se u slobodno vrijeme igrate na računalu, sigurno ste barem jednom posjetili portal za igrače HCL.hr. Ma zapravo, vjerojatno ste i redoviti posjetitelj. 🙂 Igor Belan je više od 10 godina vlasnik i glavni urednik portala, uvelike zaslužan za to kako HCL danas izgleda i zašto je tako posjećen i voljen. Danas se Igor više ne stigne baviti razvojem portala jer je posvećen produkciji video recenzija (još jedna prilično popularna stvar na HCL-u) te marketingu.

U ovom predavanju saznat ćemo koji su razlozi nagnali Igora i tim koji stoji iza HCL-a da prijeđe na WordPress te koje su prednosti u odnosu na prilagođeno CMS rješenje koje je razvijeno za HCL prije 8 godina. Čut ćemo kako su donijeli odluku, što ih je potaknulo na promjenu CMS-a i koje im prednosti WordPress donosi, a kao vjerni čitatelji HCL-a i posjetitelji Meetupa, nadam se da ćemo vidjeti i neke screenshote nove stranice 😉.

Uređivanje stranice u frontendu

Koliko god WordPress administracija bila jednostavna za korištenje, uvijek se pitamo “postoji li bolja mogućnost kod uređivanja sadržaja na internet stranicama”. U predavanju “WordPress i frontend administracija” bit će riječi o trendovima u području frontend administracije te kako implementirati uređivanje stranice kroz frontend, a dat ćemo i nekoliko praktičnih primjera.

Uređivanje stranice izvan administracije nije uvijek nužno, tako da je potrebno odrediti kada je to zaista potrebna nadogradnja, a kada ne. Natko Hasić je dizajner i frontend developer iz Rijeke koji se WordPressom počeo baviti prije 6 godina, tijekom kojih je izradio više tema i pluginova.

Dođite na Meetup i poslušajte zanimljiva predavanja o WordPressu te upoznajte ljude koji se bave WordPressom.
Dođite na Meetup i poslušajte zanimljiva predavanja o WordPressu te upoznajte ljude koji se bave WordPressom

Debugiranje WordPressa

Posljednje predavanje bit će i najkompleksnije od svih navedenih. Naime, govorit ćemo o važnoj stvari, a to je debugiranje. Ako niste developer, debugiranje vam je vjerojatno strana riječ, no bavite li se profesionalno WordPressom i/ili izradom web stranica na WordPressu, debugiranje je vještina koju morate čim prije usvojiti.

Ivan Blagdan je WordPress developer koji se s njim susreo prije 10 godina, iako ga tek posljednje dvije godine koristi svakodnevno u radu sa svojim i klijentskim projektima. Developmentom se bavi od 1999. U svom predavanju Ivan će nam otkriti koje alate koristi i kakav je njegov pristup debugiranju WordPressa. Pričat će i o vlastitim iskustvima u traženju mrskih bugova i rješavanju istih.

Kako se prijaviti?

Kao i za svaki WordPress Meetup, prijaviti se možete putem servisa Meetup.com. Prijave su potpuno besplatne i šteta je da ne iskoristite priliku i posjetite WordPress Meetup, pogotovo ako živite u Rijeci ili u blizini (Pula i Zagreb su na sat vremena vožnje, a na Facebook grupi možete provjeriti tko još ide, te možda podijeliti troškove).

Meetup počinje u 18 sati, na Odjelu za informatiku Sveučilišta u Rijeci, Radmile Matejčić 2 (pogledajte gdje se to nalazi na karti). Kako to obično biva, organizatori se uvijek potrude pronaći mjesto za kasnije druženje tako da očekujem da ćemo se i u Rijeci družiti poslije Meetupa, što je (opet) idealna prilika da upoznate ljude koji se bave WordPressom (i amaterski i profesionalno), da razmijenite iskustva ili pronađete rješenje problema koji vas već mjesecima muči. 😉

Vidimo se u Rijeci za tjedan dana.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Analiza

TABU: Juniorke u IT-ju imaju 4 %, a seniorke čak 18 % manju plaću od svojih muških kolega

Kako su plaćene žene u IT industriji, za iste godine iskustva, u odnosu na svoje muške kolege? Otvorilo se to pitanje prije pola godine s najnovijim izvještajem platforme TABU, danas mu se vraćamo da vidimo ima li promjena.

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Hrvatski inspektori dio su EU projekta kontrole razvoja AI-ja vrijednog 3,5 milijardi eura

Impresionirani učinkovitošću hrvatskih inspektora, koji su već u prvih 310 posjeta identificirali 168 slučajeva doprinosa razvoju AI-ja, EU je potvrdila uključenost hrvatskog kadra u programu nadzora.

Tvrtke i poslovanje

Evo zašto je poznavanje hrane i vina ključno za uspjeh hrvatskog IT-ja

Osnivači startupa teško da će zadobiti povjerenje investitora ako ne poznaju vina ili naručuju dobro pečene bifteke.

Novost

Otpušteni programeri iz “big techa” završit će u Hrvatskoj: Apis IT planira ih zaposliti 1800

Hrvatska želi “uvesti” i zaposliti otpuštene programere i ostale tehnološke stručnjake iz Googlea, Facebooka, Microsofta i Twittera kao digitalne nomade za potrebe novog projekta daljnje digitalizacije javne uprave na kojemu radi Apis IT.

Digitalni marketing

Svaki bi brend trebao napustiti generičnu “stock” glazbu i razviti svoj – audio identitet!

Iako postoje mnoge "royalty free" glazbene platforme koje nude kvalitetnu glazbu, većina video oglasa napravljena je s glazbom koja zvuči generičko i jeftino. Razlog tome djelomično je loš ukus, manjak hrabrosti ili kreativne vizije menadžmenta, a djelomično manjak vremena posvećen kuriranju kvalitetne glazbe koja zvuči drugačije, ali je konzistentna s brendom.

Gaming

Uskoro kreće 4. sezona Student Esports Tournamenta! Hoće li TVZ ostati nepokoreni prvak?

Idući tjedan počinje nova sezona SET-a, domaćeg esport turnira koji je uspio okupiti 16 tehničkih fakulteta iz svih dijelova Hrvatske, a uz to je postao i nacionalni kvalifikacijski turnir za Amazonov i Intelov University Esports Masters (AUEM)!

Izvještaj

Domaću kreativnu industriju čekaju teški pregovori s Googleom

Iako donosi više od 830 milijuna eura u hrvatski BDP, kreativna industrija još nema u potpunosti odgovarajuću zaštitu i druge uvjete za neometan rad na digitalnom tržištu.