Sjećate li se natječaja kojega je organizirala tvrtka Pipser? U sklopu njega su Pipseri, Đuro Gavran i Boris Vidošević, za Novu godinu odlučili obradovati jedan projekt web stranicom. Prije nekoliko dana proglašen je pobjednik, projekt Domače jelo (i ne, nije tipfeler), koji je odnio pobjedu među 20 prijavljenih sudionika.
Sjećate li se natječaja kojega je organizirala tvrtka Pipser? U sklopu njega su Pipseri, Đuro Gavran i Boris Vidošević, za Novu godinu odlučili obradovati jedan projekt web stranicom. Prije nekoliko dana proglašen je pobjednik, projekt Domače jelo (i ne, nije tipfeler), koji je odnio pobjedu među 20 prijavljenih sudionika.
Projekt Domače jelo, inkluzivni restoran, catering i trgovina, dobiva single-page responzivnu web stranicu, kako bi se jasnije prezentirala njegova priča, online prisutnost i komunikacija kroz jasan i prikladan vizualni identitet, a uz izradu stranice Pipser poklanja i domenu te hosting na godinu dana. Natječaj se, kao što je spomenuti, prijavilo 20 kandidata sa zanimljivim projektima, od kojih su četiri ušla u uži krug, dok je o samom pobjedniku glasovala zajednica.
Inače, društveno poduzeće Domače jelo planira krenuti s djelovanjem u svibnju 2014. godine. U restoranu iz zajednice, klupskog tipa, u Čakovcu, osobe s invaliditetom pripremaju zdrave, tradicionalno pripremljene gotove obroke od lokalno proizvedenih namirnica organskog podrijetla. Obroci se konzumiraju u prostoru restorana ili dostavljaju u biorazgradivoj ambalaži na području grada Čakovca, a za veće skupine/događaje restoran vrši catering uslugu. U sklopu restorana, ali u fizički odvojenom prostoru, djeluje trgovina lokalno proizvedenih i ekoproizvoda. Prostor restorana opremljen je i upravljan od strane lokalne zajednice te je otvoren za edukacijske programe zajednice – radionice kuhanja za građane, obrazovne institucije i udruge osoba s invaliditetom (edukacija svakodnevnih vještina); tematske prezentacije i predavanja, te obilježavanje specifičnih događaja (npr. tradicionalni međimurski doručak). Trenutno je u fazi izrada poslovnog plana (nakon izrađene preliminarne studije izvedivosti i studije izvedivosti), a u veljači će se prikupljati dio sredstava putem crowdfunding platforme doniralica.hr. Inicijatori pothvata imaju dugogodišnje iskustvo u DP startup projektima.
Cijeli razgovor s inicijatorima projekta možete pronaći na Pipserovoj stranici, gdje su i objasnili korištenje slova č u imenu projekta (češće korištenje glasa č, umjesto ć u kajkavskom narječju). Inače, stranica Domačeg projekta trebala bi biti dovršena u travnju ove godine.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Zvonko
05. 02. 2014. u 4:15 pm
Jel domaČe? 🙂
Mia Biberović
05. 02. 2014. u 4:19 pm
Jeste, Zvonko, naglašeno je u tekstu da nije riječ o greški. 😉
Robi
08. 02. 2014. u 1:59 pm
Je, je. DomaČe. Zavisi od naglaska. Istra i Primorje u narječju koriste uglavnom slovo Č. Doduše ima i nekih mjesta koja forsiraju Ć. 🙂