Pametni privjesak Rubico dosegnuo trećinu cilja na Indiegogou

Pametni privjesak Rubico prva hardverska kampanja iz Hercegovine na Indiegogou

Iako najčešće pišemo o crowdfundingu u Hrvatskoj, ovaj put nam jedna zanimljiva Indiegogo kampanja dolazi iz susjedstva. Radi se o kampanji za pametni privjesak Rubico mlade mostarske tvrtke Amplius Electronics te je ujedno riječ o prvoj hardverskoj kampanji na području Hercegovine, koja je do sada prikupila 33% traženih sredstava, a kampanja traje do 8. kolovoza.

Mlada tvrtka Amplius Electronics, koju su osnovali Marin Bevanda, Luka Vučina i Robert Rozić, studenti računarstva na Fakultetu strojarstva i računarstva u Mostaru, ovih je dana pokrenula crowdfunding kampanju za svoj pametni privjesak Rubico. Treba istaknuti kako je riječ o prvoj hardverskoj crowdfunding kampanji koja dolazi iz Hercegovine, a cilj joj je prikupiti 30 tisuća dolara za izradu pametnog privjeska – u trenutku pisanja teksta, dosegnuta je trećina iznosa.

Sredstva su namijenjena za dovršetak proizvodnih alata, pokretanje proizvodnje te lansiranje proizvoda za međunarodno tržište. Od ideje do finalne verzije, uz mnogo znanja i energije, trebale su im dvije godine.

Među mentorima projekta su Marko Zeljko is SPARK poslovnog parka , Ladislav Jurić iz Baggizma čija se druga crowdfunding kampanja upravo privodi kraju te Ivan Jelušić, poznat po pametnoj utičnici u:Plug, iz tvrtke Reaktor Innovation Group, s kojom je Amplius sklopio partnerstvo i dogovorio buduće projekte.

Kako funkcionira Rubico?

Pametni privjesak služi kao power bank, odnosno punjač za mobitel, ima memoriju kao USB te NFC tag koji se može upotrijebiti za više funkcija. Uz sam proizvod dolazi i mobilna aplikacija koja korisniku omogućava prijenos podataka s mobilnog uređaja na pametni privjesak, praćenje stanja o količini slobodne memorije na privjesku, kao i mogućnost snimanja video uradaka i fotografija direktnom pohranom na privjesak. Proizvod je namijenjen svim korisnicima smartphonea. Luka Vučina iz Amplius Electronicsa ističe:

Od konkurencije se izdvajamo najviše po tome što nudimo hardversku i softversku komponentu, tj. da privjesak komunicira s aplikacijom. Aplikacija omogućava neke stvari što konkurencija ne posjeduje kao direct shooting.

Dodaje da je tim zadovoljan kampanjom koja je u tjedan dana došla do 33% traženog iznosa.

Trebamo podršku zajednice da nas podrži, podijeli našu priču i da naš proizvod ugleda svijetlo dana. 😉

Ako sve prođe kako je zamišljeno, masovna proizvodnja Rubica trebala bi krenuti krajem 2017. godine, dok su prve isporuke za kupce planirane krajem listopada. Kampanju je moguće podržati već s iznosom od 3,5 dolara, dok za 35 dolara možete biti među prvim kupcima pametnog privjeska.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Mike

    Mike

    12. 07. 2017. u 1:06 pm Odgovori

    Samo malo doradjeni RawPower FileHub, koji ima i svoju aplikaciju. Lijep pokusaj. A kod kineza svega ima, samo Yandex ili Baidu podesiti za to govorno podrucje (ne Google, na njemu nema nista korisno), prevod (ko ne zna). Naci cete svasta. Tvrdim da (mozda to i matematika ili biologija, genetika moze dokazati) da se broj ljudi na zemlji, poklapa sa brojem korisnih neuronskih veza u mozgu. Sto znaci, ne postoji nesto, da to neko – kao individua, nije skontao takodje. Evo primjer. Djeca iz Hrasnice (Sarajevo), skontala zubarski alat koja sliku prebacuje na ekran. I dobili nagradu za to. E to isto, kinezi prave, bezicno, i za 30-40 USD.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Tvrtke i poslovanje

Kontroling iliti kako urediti proces naplate prije nego pritok novca presuši

Ako niste ekonomske struke i ako se u svojoj karijeri niste susretali s podacima, izvještajima, projekcijama gotovo je sigurno kako ćete odmah kontroling povezati s kontrolom. I upravo ste upali u prvu veliku zabludu, jer kontroling je prvenstveno usmjeren na otkrivanje „bugova“ u komunikaciji i procesima.

Što ste propustili

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Netokracija Podcast

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Prikaz

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Tvrtke i poslovanje

Kako je tvrtka osnovana u socijalizmu došla na prag komercijalizacije svog prvog AI rješenja u medicini

TIS grupa do sada se gradila daleko od pozornosti šire javnosti. U međuvremenu, radili su na uvođenju SEPA-e, eura, Instant Paymentsa, surađuju s fintechima, prisutni su u velikim bankama, i s vlastitim rješenjima… Ali nijedan njihov projekt nije toliko odjeknuo kao prvi koji su napravili uz pomoć umjetne inteligencije.