
Kako smo sve o osobnim financijama naučili na osobnim greškama, a potom na internetu?
Uoči konferencije Fin&Tech, Ivan, Tena i Mia dijele kako su uz pomoć tehnologije naučili o financijama sve ono što nisu naučili u redovnom obrazovanju.
OK, prvo smo se morali dobrano opeći na vlastitim greškama, stoga prvi dio nove epizode Netokracija Podcasta posvećujemo njima. No, iako smo na greškama naučili kako upravljati novcem koji imamo (ili nemamo), trebali su nam dodatni izvori informacija da idemo korak dalje – da doznamo kako uopće oplemeniti novac koji smo zaradili i uspjeli ne potrošiti.
Svatko od nas troje se okrenuo drugom izvoru, Tena YouTube kanalima, Ivan podcastima, a Mia aplikacijama i sadržaju poput Tetkinog bloga.
Tako u ovoj epizodi doznajte:
- Kako smo naučili na vlastitim (i skupim) greškama kako upravljati financijama?
- Koji su nam digitalni alati najviše u tome pomagali?
- Koje YouTube kanale pratimo? Koje podcaste?
- Tko je Tetka?
- Kako investiramo, od nekretnina do ETF fondova?
- Je li nam PSD2 donio nužne promjene?
- Jesmo li umočili prste u kripto?
Više o financijama i tehnologijama doznajte na konferenciji Fin&Tech
Neke od osoba koje smo spominjali u našem podcastu, poput Tetke, odnosno Sandre Ferenčak, i Tonija Miluna, moći ćete vidjeti već ovog četvrtka, 31. ožujka, na našoj konferenciji Fin&Tech. Konferencija je rasprodana (yay, novac), ali možete je besplatno (yay, ušteda) pratiti online preko Fin&Tech Facebook događaja ili Netokracijine Facebook stranice. U komentarima ispod videa slobodno postavljajte pitanja za naše predavače i paneliste!
Doznajte kako se financijska tehnologija prilagođava potrošačkim trendovima, ali i kako oblikuje financijski krajolik – od chatbotova i umjetne inteligencije, blockchaina te kripto imovine do digitalnog bankarstva. Glavno predavanje bit će ono od Božidara Pavlovića koji će napraviti pregled fintecha u Hrvatskoj, ali očekujte i raspravu o suradnji banaka i startupa, blockchainu u bankama te što sve zapravo fintech ograničava da napravi još veće promjene.
A nove epizode Netokracija Podcasta pronađite na bilo kojoj aplikaciji za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta, Deezera i Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode.
Hvala Podcast Studiju što nas je ugostio!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.