Osnivač američkog Sendgrida investirao u riječki WhoAPI: 500 tisuća dolara vrijedni upiti čekaju proizvod!

Osnivač američkog Sendgrida investirao u riječki WhoAPI: 500 tisuća dolara vrijedni upiti čekaju proizvod!

Suosnivač riječkog startupa WhoAPI, Goran Duškić, za Netokraciju je ekskluzivno otkrio da je grupa američkih angel investitora uložila u daljnji razvoj njihovog projekta za koji su se već prijavili klijenti s poslovanjem u vrijednosti preko 500 tisuća dolara godišnje. Među njima se ističe i bio je prvi Isaac Saldana, suosnivač i predsjedničke američkog Sendgrida, tehnološke tvrtke koja, dok WhoAPI omogućava infrastrukturu korisnicima domena, nudi infrastrukturu svima koji trebaju slati velike količine emailova za vlastite web aplikacije.

Isaac Saldana, suosnivač Sendgrida.
Isaac Saldana, suosnivač Sendgrida.

Suosnivač riječkog startupa WhoAPI, Goran Duškić, za Netokraciju je ekskluzivno otkrio da je grupa američkih angel investitora uložila u daljnji razvoj njihovog projekta za koji su se već prijavili klijenti s poslovanjem u vrijednosti preko 500 tisuća dolara godišnje. Među njima se ističe i bio je prvi Isaac Saldana, suosnivač i predsjedničke američkog Sendgrida, tehnološke tvrtke koja, dok WhoAPI omogućava infrastrukturu korisnicima domena, nudi infrastrukturu svima koji trebaju slati velike količine emailova za vlastite web aplikacije.

WhoAPI je sa Saldanom povezao osnivač akceleratora 500 Startups, Dave McClure, koji je prošle godine u sklopu Geeks on a Planea posjetio istočnu Europu pa tako i zagrebački GOAP čiji je Netokracija bila suorganizator. 500 Startups je dakako investirao u WhoAPI. Po Duškićevim riječima, McClure je poslao Saldani email, nakon čega je ovaj unutar nekoliko minuta odgovorio potvrdno s obzirom da je već bio upoznat s WhoAPI-jevim i da se također bavio platformskim “poslom”.

Sendgrid je inače prošao 500 Startups akcelerator pa je jasno da će suosnivač imati povjerenja u svog bivšeg mentora. U međuvremenu se Sendgrid proširio svijetom te osigurao ukupno preko 27 milijuna dolara investicije. Saldana opisuje zašto mu je WhoAPI zanimljiv:

Postoji toliko informacija o tvrtkama koje možete doznati iz domena, poput veličine, prometa, gdje im se nalaze serveri itd. WhoAPI ima priliku iskoristiti taj potencijal te postati glavni registar poslovnih informacija.

Duškić mi je rekao kako mu je izuzetno drago što je Saldana odlučio investirati. Naime, naglašava kako je WhoAPI proizvod koji kao platformu sad ubrzano završavaju, ali ga ne mogu tek tako predstaviti dok nisu sve komponente gotove. Upravo će im podrška američkih anđela omogućiti razvoj do pokretanja, a i potencijalne nove runde tamošnjih venture capital fondova.

Duškić za Netokraciju navodi i kako su kroz pretprijave za platformu dobili interes niza klijenata s ukupnom vrijednošću od 500 tisuća dolara godišnje. Ta brojka čini i centralni slide WhoAPI-jeve nove prezentacije projekta. Duškić, njegov suosnivač Edi Budimilić i njihov tim nedavno su se vratili iz SAD-a nakon završavanja 500 Startups programa i u Rijeci na znanstveno tehnologijskom parku STEP RI ostaju razvijati projekt. S obzirom da im je ključno dovršiti platformu, a interes već postoji, javno pokretanje riječkog WhoAPI-ja bit će itekako zanimljivo.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. hrvac

    hrvac

    26. 02. 2013. u 1:17 pm Odgovori

    Svaka čast, drago mi je zbog vas. Iskreno se ne kužim previše u to što nudite:) ali pratim vaš rad po internetima i sviđa mi se kako djelujete. Samo naprijed /

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Prodaje i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene. Toliko da smo se i na Netokraciji pitali zašto jednako ne slavimo kad naše tvrtke kupuju druge… Bilo kako bilo, neovisnost je tema, a otvorila se na ovogodišnjem Weekendu.

Dizajn

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…

Tvrtke i poslovanje

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.