
Ivan i Srđan otkrivaju kako su Rimčevim poučkom i Kickstarterom od nišne agencije razvili hardverski hit!
Rijetki znaju da je Orqa, startup koji je nedavno osigurao 10 milijuna kuna investicije, krenuo kao - agencija (makar hardverska). U Netokracija Podcastu osnivači otkrivaju što im je najviše pomoglo da razviju svoj proizvod.
Ivana Jelušića sam prvi put upoznao kao osnivača u:Pluga, a Srđana Kovačevića kao zaljubljenika u startupe. Nisam očekivao da će samo nekoliko godina kasnije njih dvojica zajedno s osnivačem Vlatkom Matijevićem pokrenuti hardversku agenciju Tenzor, a potom i vlastiti proizvod: Orqa FPV.
Za razliku od drugih startupa koje sam vidio na startup natjecanju tada, vidjelo se da su dečki uigrani. Njihov proizvod se činio specijaliziran – namijenjen niši, ali imali su jasnu viziju što s njime namjeravaju.
Od niše do globalnog tržišta
Orqa je 2019. – kao što je naš Ivan Šimić objasnio – “razvalio” Kickstarter s najvećom domaćom crowdfunding kampanjom koja je skupila preko 360 tisuća eura. Nastavno na taj uspjeh osnivači su osigurali follow-up investiciju, a ovoj epizodi Netokracija Podcasta Mia i ja ćemo iz njih izvući:
- kako su iz nišne niše izvukli potencijalno tržište;
- zašto su za njihovu Kickstarter kampanju bile ključne Facebook grupe;
- kako zapravo koriste tzv. ‘Rimčev poučak’;
- kako se nositi s gigantskim konkurentima poput DJI-ja;
- koliko je 5G bitan za njihovu tehnologiju?
Slušajte Netokracijin podcast i dalje putem bilo koje aplikacije za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta, Deezera i Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode (i komunikacijske failove ili uspjehe).
Hvala Podcast Studiju što nas je ugostio!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.