Online.hr, bivši portal Matije Babića, odsad je Bnetov internetski magazin

Online.hr, bivši portal Matije Babića, odsad je Bnetov internetski magazin

Dok se MAXtv sprema predstaviti redizajn svog portala, Bnet je jučer pokrenuo novi portal posvećen internetskim i televizijskim sadržajima - Online.hr. Radi se o domeni starog Globalnetovog portala na kojemu je svojevremeno radio i Matija Babić, koji je 2002. zajedno s redakcijom napustio Online.hr i pokrenuo Index. Za razliku od Indexovog tabloidnog pristupa vijestima, Bnetov Online.hr bavit će se isključivo sadržajima kojima možete pristupiti putem njihovih internetskih i televizijskih usluga. Od filmova i serija do zanimljivih web stranica, nudi li Online.hr sadržaje zanimljive i onima koji ne koriste Bnetove usluge?

Dok se MAXtv sprema predstaviti redizajn svog portala, Bnet je jučer pokrenuo novi portal posvećen internetskim i televizijskim sadržajima – Online.hr. Radi se o domeni starog Globalnetovog portala na kojemu je svojevremeno radio i Matija Babić, koji je 2002. zajedno s redakcijom napustio Online.hr i pokrenuo Index.

Za razliku od Indexovog tabloidnog pristupa vijestima, Bnetov Online.hr bavit će se isključivo sadržajima kojima možete pristupiti putem njihovih internetskih i televizijskih usluga.

Od filmova i serija do zanimljivih web stranica, nudi li Online.hr sadržaje zanimljive i onima koji ne koriste Bnetove usluge?

Novi Online.hr na prvi je pogled prvo jednostavna web stranica podijeljena u nekoliko osnovnih kategorija. Pod “Gledaj” ćete naći članke o televizijskim sadržajima, a pod “Surfaj” one o internetskim temama.

Naslovnica novog Onlinea...

Članci su zanimljivi i načelno se čine kvalitetnijima od mnogih nezavisnih medija koji se bave istim temama. To zapravo više govori o slabom komercijalnom razvoju domaćih internetskih medija nego tome koliko Bnet mora ulagati u magazin. Nataša Krezić, voditeljica Bnetovog marketinga i članica uredničkog kolegija novog Onlinea, samo za Netokraciju otkriva zašto su odabrali tu domenu:

Online.hr domena je odabrana, jer najbolje ocrtava ono čime će se portal baviti te ono što mi vjerujemo da će biti budućnost sadržaja bio koje vrste. Online.hr je potpuno neovisan projekt i svi članci su autorski (potpisani) te se mnogo truda i vremena posvećuje odabiru i prezentaciji istoga.

Umjesto popisa najčitanijih članaka, na vrhu Onlinea ćete naći popis aktivnosti koji prikazuje realnu čitanost portala u danom trenutku. Na naslovnoj stranici ćete osim novih sadržaja i aktivnosti naći televizijski raspored zanimljivih filmova, serija i dokumentaraca na programima koje možete naći u Bnetovoj ponudi.

Bnet se (pohvalno) skriva

U Top 5 naći ćete popise mobilnih aplikacija, negativaca, emisija i drugih tema koje će vjerojatno dobro kotirati na društvenim mrežama. Pod Bazom znanja nalazimo jedini pravi trag Bnetovih usluga.

Gdje je Bnet?

Radi se o stranici na kojoj možete postaviti pitanje o Bnetovim uslugama i sadržajima na njima, čime zapravo korisnicima koji nisu na Facebooku i Twitteru daju priliku da postave pitanja poput toga na kojem su programu i kada crtići za klince.

Bnetovi sadržaji na društvenim mrežama su naglašeniji čak i od službenih vijesti iz Bneta, a brend ćete prepoznati jedino po brendingu i logotipu. Nenametljiv pristup trebao bi privući mnoge čitatelje kojima je već dosta nametljivog oglašavanja na drugim internetskim medijima.

Pitanja i aktivnosti...

Iako je dizajn radila iskusna hrvatska web dizajn agencija Web.burza, Online.hr ne izgleda tako dobro kao web stranica matične tvrtke ili najavljeni MAXtv portal. S druge strane, sadržaj i pristup integraciji brenda pokazuju kako Bnet zaista pokušava stvoriti kvalitetan internetski medij. U nedostatku entuzijastičnih i komercijalnih internetskih projekata u hrvatskoj i regiji, mislim da se ni Babić ne bi žalio na novi Online.hr. Kako vama izgleda novi Online.hr?

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Irena

    Irena

    04. 01. 2011. u 8:43 pm Odgovori

    Danijele, možda ti izgleda preobično, ali vjeruj mi nije. Ima puno zanimljivih opcija za registrirane korisnike koje se ne mogu naći na drugim mjestima 🙂

  2. Marko

    Marko

    05. 01. 2011. u 10:19 am Odgovori

    Ako “običan” dizajn znači da je navigacija, sadržaj i sve ostalo dobro smješteno, pregledno i vrlo user-friendly na prvu, moj palac gore za obične. Zabrinjavajuće je da novi webovi sve češće zaboravljaju da dizajn treba biti podređen sadržaju i usabilityju, a ne obrnuto. Čak su mi možda one B.net-ove crveno-žute šare i onaj bijeli polutransparentni sloj koji prekrivaju background na gornjem dijelu stranice malo too much. Sve u svemu, mom laičkom oku vrlo ugodno.

    Jedna stvar koja me u to isto oko bode je to što na svakoj stranici na online.hr stoji QR kod koji vodi na istu tu stranicu. Znam da su QR kodovi jako kul i popularni u zadnje vrijeme, ali moram priznati da mi logika iza ovog baš nije jasna.

    Što se (ne)nametljivosti reklama na siteu tiče, zasad je pohvalna, ali prije nego što se raspišem na tu temu, zanima me namjerava li se u budućnosti omogućiti display oglašavanje na siteu?

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Umjetna inteligencija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Što ste propustili

Novost

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.

Tvrtke i poslovanje

Hrvatska je zaposlila jako malo ukrajinskih IT stručnjaka. Ovo su priče nekih od njih

Kroničnoj nestašici IT kadrova na domaćem tržištu i postojanju pravnih preduvjeta usprkos, rijetke su domaće IT tvrtke koje su zaposlile radnike iz Ukrajine koji nisu i prije radili za njih.

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Netokracija Podcast

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Prikaz

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.

Umjetna inteligencija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?