Sljedeći tjedan, točnije 19. i 20. svibnja, u Zagrebu će se održati konferencija New Europe Business Forum koja će okupiti svjetske lidere iz različitih područja. Konferenciju organizira Zagrebačka škola ekonomije i managementa, a ovogodišnja tema je kako male zemlje mogu uspješno konkurirati u današnjem visoko globaliziranom svijetu o čemu će govoriti gosti iz Singapura i Estonije.

Konferencija New Europe Business Forum koju drugu godinu zaredom organizira Zagrebačka škola ekonomije i managementa (ZŠEM), okupit će predstavnike različitih područja koji će razgovarati o nizu tema, od poduzetništva, liderstva, znanstvene inovacije do makroekonomskih trendova i geopolitičkih događaja. Tema ovogodišnje konferencije je kako male zemlje mogu uspješno konkurirati u globaliziranom i povezanim svijetu, a cilj je na jednom mjestu okupiti mlade generacije, buduće lidere i ljude koji mogu potaknuti inovaciju i napredak.
Tko su predavači?
Među gostima konferencije je George Yeo iza kojeg je više od dva desetljeća rada u singapurskoj vladi gdje je kao ministar u nekoliko mandata bio zadužen za različita područja, od financija, trgovine do vanjskih poslova. Predsjednik je tvrtke Kerry Logistic Network, jedne od vodećih tvrtki za logistiku u Aziji. U Zagrebu će govoriti o tome kako je Singapur u jednoj generaciji uspio doći od zemlje trećeg svijeta do svog današnjeg statusa.
Profesor Arturo Bris, direktor je IMD World Competitiveness Centra, a s okupljenima će podijeliti važnost konkurentnosti za male zemlje. Premijer Estonije od 2003. do 2005. godine, Juhan Parts prenijet će svoja iskustva o tome kako je Estonija postala jedna od vodećih svjetskih zemalja kad je u pitanju internetska infrastruktura i edukacija.
Konferencija će se održati 19. i 20. svibnja na dvije lokacije: prostorima ZŠEM-a i dvorani Muzičke akademije, a više informacija o rasporedu i predavačima može se pronaći na službenim stranicama.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.