Netocratic je Netokracija na engleskom – u beti
Welcome to the new Netocratic blog about web business and startups in Southeastern Euro… nije dio ovog članka već najavnog članka nove, međunarodne verzije Netokracije koju možete naći na adresi Netocratic.com. Dok je Netokracija posvećena internetskom poslovanju, marketingu i regiji u regiji s naglaskom na lokalnu perspektivu svjetskih internetskih događanja, Netocratic će vijesti iz regije širiti svijetom te globalne trendove stavljati u kontekst naših tržišta i kultura.
Welcome to the new Netocratic blog about web business and startups in Southeastern Euro… nije dio ovog članka već najavnog članka nove, međunarodne verzije Netokracije koju možete naći na adresi Netocratic.com.
Dok je Netokracija posvećena internetskom poslovanju, marketingu i regiji u regiji s naglaskom na lokalnu perspektivu svjetskih internetskih događanja, Netocratic će vijesti iz regije širiti svijetom te globalne trendove stavljati u kontekst naših tržišta i kultura.
No zašto pokrenuti još jedan blog? Pokrečući Netokraciju prije dvije godine nisam ni zamišljao da ćemo biti medijski partneri vodećih europskih internetskih konferencija poput LeWeba, otkriti zanimljive startupove poput GISClouda i Voxija, objaviti ekskluzive poput dolaska Paypalovog komentara na ulazak u jugoistočnu Europu te praćenja svih ključnih vijesti za internetsko tržište u regiji. U tome su nas dakako podržali sponzori poput Iskona, Nokije, Bonbona Hrvatskog telekoma i Vipneta.

Netokracija je uspješna zahvaljujući vama, tisućama vaših komentara te praćenju putem RSS-a, Twittera i Facebooka te našim stručnim suradnicima. No, nešto je uvijek nedostajalo… Blogeri i investitori su me pitali što se događa u nas. Pod time zaista mislim cijelu jugoistočnu Europu. Iako smo na Netokraciji imali mjesto na kojemu ćemo doznati najnovije internetske vijesti i o njima raspravljati, o regionalnim se startupima i događanjima rijetko čulo izvan naša četiri internetska zida. Netocratic će na engleskom jeziku stoga:
- …probiti jezične granice i na većini međunarodnih internetskih profesionalaca poznatom engleskom jeziku predstaviti vijesti iz jugoistočne Europe;
- Stvoriti mjesto na kojemu će se regionalni startupi moći predstaviti svijetu (zainteresiranim investitorima, blogerima i korisnicima) kroz profesionalne članke. Međunarodni mediji i blogovi otkrivaju startupe kroz vlastite izvore među kojima će biti i Netocratic (da, idealno bi bilo da prvo završite na naslovnici Techcruncha, ali to na žalost nećete postići bez značajne investicije ili milijuna korisnika);
- Dati prostor za diskusiju o utjecaju globalnih internetskih trendova na zemlje regije, poput Facebookovog nedavnog blokiranja .hr domena o kojemu se uopće nije znalo izvan Hrvatske. Od blokiranja Interneta do ulaska Paypala, vrijeme je da nas svijet čuje i lakše gugla!
Netocratic se zasad razvija u beta verziji u kojoj ćemo za razliku od Netokracije objavljivati manji broj članaka uz naglasak na njihovu važnost. Netocratic stoga trebate pratiti ako vas zanima kako kotiramo u internetskom moru i kako se naši internetski startupi probijaju na međunarodnom tržištu. Postanite fan na Facebooku i pratite na Twitteru, ali u svakom slučaju: posjetite Netocratic! Sudeći po reakcijama na najavni članak na engleskom, pohvale na Twitteru, lajkove na Facebooku i članak na REP.hr-u, čini se da vam se ideja sviđa 😉
Startupi, javljajte se! Blogeri, predlažite članke. Time to be Netocratic, ay!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
damir2
21. 07. 2011. u 2:12 pm
sori, ali zar se to ne bi na engleskom prijevodu trebalo zvati netocracy.
Danijel Bešlić
21. 07. 2011. u 2:52 pm
Netocracy je već postojeći pojam, stvoren u Wiredu kako bi opisao klasu društva. Sve glavne domene (com,net,org) su zauzete. Možda su se zbog toga odlučili na Netocratic.
A i naziv Netocratic je ljepši za uho, barem meni… 🙂
Ivan Brezak Brkan
21. 07. 2011. u 7:57 pm
Sorry, damire, ali kao što kaže Danijel – .com je bio zauzet.