Nakon Davorina Štetnera u koprivnički Nanodiy uložio i Adrian Ježina

Nakon Davorina Štetnera u koprivnički Nanodiy uložio i Adrian Ježina

Nanodiy, koprivnički startup koji omogućava tisak na bilo koju vrstu tekstila, dobio je novog investitora. Riječ je o Adrianu Ježini koji je stekao bogato poslovno iskustvo, između ostalog u Ericsson Nikola Tesli, B.netu i Vipnetu. Ujedno je riječ o drugoj investiciji u Nanodiy, nakon ulaganja Davorina Štetnera, predsjednika Hrvatske mreže poslovnih anđela, objavljenog na konferenciji EBAN prošle jeseni.

nanodiy_koprivnica_cover

Koprivnički startup Nanodiy, koji je razvio inovativan način tiska na bilo koju vrsta tekstila, a o kojem je Netokracija već pisala, od danas se može pohvaliti novim investitorom. Riječ je o Adrianu Ježini iza kojeg je bogato poslovno iskustvo. Adrian je karijeru započeo u Ericsson Nikola Tesla, vodio je B.net kao predsjednik uprave te bio glavni direktor za tehniku Vipneta. Ujedno je riječ o drugoj investiciji u Nanodiy, nakon ulaganja Davorina Štetnera, predsjednika Hrvatske mreže poslovnih anđela, na konferenciji EBAN održanoj u Zagrebu prošlu jesen. Iako smo pokušali saznati iznos najnovije investicije u Nanodiy, rečeno nam je da je riječ o poslovnoj tajni.

Na predstavljanju investicije u Koprivnici, Saša Miklošić, osnivač Nanodiya, je istaknuo:

S uspješnom Davorinovom suradnjom u prvom krugu, izuzetno smo zadovoljni što smo u vrlo kratkom vremenu, točnije od nastupa na EBAN konferenciji u prosincu, dogovorili novu investiciju kojom ćemo zasigurno imati još brži rast i nastup na inozemnim tržištima.

Podsjetimo, ovo je jedno u nizu nedavnih priznanja za Nanodiy. Naime, na natjecanju Zagreb Connect, koje se održavalo u sklopu EBAN-a, Nanodiy je osvojio treće mjesto, kao i posebnu nagradu NOVA TV te nagradu publike. Međutim, ovo nije bila jedina novost, budući da je danas otvoren i coworking prostor Poduzetničkog inkubatora u Koprivnici.

Konferencija Iz perspektive investitora

U nastavku dana, održana je i konferencija Iz perspektive investitora čiji je središnji dio bio panel na kojem su sudjelovali Saša Miklošić (Nanodiy), Martina Golčić (Koprivnički inkubator poduzetništva), Vjekoslav Mesaroš (Podravka), Davorin Štetner (CRANE), investitor u Nanodiy Adrian Ježina te slovenski poduzetnik Peter Bruner. Sudionici su raspravljali o tome kako poduzetnici, bez obzira na djelatnost kojom se bave, mogu prebroditi početke uz pomoć investitora, partnera ili potpornih institucija, o važnosti predstavljanja svoje tvrtke i proizvoda tržištu te o privlačenju investitora.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Mile

    Mile

    14. 02. 2017. u 9:12 pm Odgovori

    Prvo i osnovno nisu nista razvili jer jos ima tvrtki koje prodaju i proizvode istu tehnologiju. A drugo tehnologija ne ide na sve vrste tekstila nego na pamuk.

    • Dario

      Dario

      19. 02. 2017. u 8:49 pm Odgovori

      I još k tome ne rješava problem tiska na tamne materijale. Tak da, dobro je za hobby shopove, suvenirnice i slične koji hoće sa minimalnim početnim ulaganjima nabrzaka prodat nekvalitetan otisak.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…