Zadnji dan prijava na Mutimir, godišnje okupljanje mladih hrvatskih istraživača, iz znanosti i industrije
NIKOLA RADOVANI

Zadnji dan prijava na Mutimir, godišnje okupljanje mladih hrvatskih istraživača, iz znanosti i industrije

Ako već niste čuli za udrugu Penkala, onda ste možda propustili i informaciju o Mutimiru - okupljanju mladih hrvatskih istraživača, iz znanosti i industrije, iz Hrvatske i svijeta koje organiziraju već sedam godina.

Za uvod u priču, važno je prvo spomenuti da udruga Penkala već niz godina spaja mlade hrvatske istraživače i tehnologe kroz različita događanja i sadržaje. Organizirali su dosad nekoliko okruglih stolova, rasprava, hackathona, predavanja, predstavljanja, o većini kojih možete pronaći video zapise na njihovom YouTube kanalu. Pišu blog, vode podcast! Bave se popularizacijom znanosti…

NIKOLA RADOVANI

No, jedan od njihovih projekata posebno plodonosan za širu tehnološku zajednicu jest spomenuto godišnje okupljanje – Mutimir. Ova poluformalna mini-konferencija (kako je sami nazivaju) organizira se tradicionalno krajem godine. Na već poznatoj lokaciji u Stubičkim Toplicama, dva dana Mutimira ispunjena su upoznavanjima, druženjem, znanstvenim predavanjima i raspravljanjima, a nađe se i pokoja radionica i okrugli stol.

Prijave za Mutimir traju još sutra, a mi smo u želji da podijelimo njihovu priču u zadnji čas ipak uhvatili jednog od prošlogodišnjeg sudionika da podijeli svoja iskustva – i da vam ideju što možete dobiti odlaskom na ovakvo okupljanje…

Što se muti na Mutimiru?

Mutimir je primarno orijentiran na doktorske studente i postdocove ili mlade istraživače u industriji. No, kažu – vesele se i studentima, posebno diplomskog studija, koje zanima istraživački rad i razmišljaju o svojoj budućoj karijeri.

Ideja ovog okupljanja je jednostavna, stvoriti podlogu za buduće prijateljske i stručne veze u istraživačkoj zajednici.

NIKOLA RADOVANI

Osim individualnih sudionika, iz udruge pozivaju hrvatske firme koje žele podržati aktivnosti Penkale i prezentirati svoj rad na Mutimiru 2022, da im se jave. Tim slijedom su Mutimir dosad podržale i neke od poznatih hrvatskih tvrtki poput Gideon Brothersa, PhishARa, Memgrapha, Photomatha i Visage Technologiesa.

Ivan Jurin, inače Tech Lead u Photomathu komentirao je kako ga se na prošlogodišnjem Mutimiru posebno dojmila šarolikost područja kojima se ljudi bave, kao i njihova stručnost. Između ostalog, tamo ćete moći upoznati stručnjake iz tech industrije, ali i prirodnih i društvenih znanosti.

Posebno vrijedno iskustvo bilo je razgovarati sa stručnjacima iz drugih područja, što nisam često u prilici.

Ta šarolikost znači i da će svatko moći naći nešto za sebe u programu, kao i da je veća vjerojatnost da ćete upoznati nekoga tko se bavi vama bliskim područjima.

NIKOLA RADOVANI

Što netko iz industrije može očekivati da će dobiti odlaskom na Mutimir, upitala sam Ivana za kraj:

Iz perspektive osobe iz industrije, zanimljivo je upoznati ljude koji u znanosti rješavaju slične probleme, otvoriti dijalog s njima, jer često su upravo te osobe idealni kandidati za suradnju ili zaposlenje.

Prijave za Mutimir su produžene do 7.12. u ponoć, tako da je ovo zbilja last call. Ovogodišnje okupljanje je ograničeno na 80 sudionika zato požurite! Ako vam je i dalje teško zamisliti što je to Mutimir, bacite oko na stranice arhive prošlih izdanja. 🙂

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Ekskluzivno

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Prodaje i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene. Toliko da smo se i na Netokraciji pitali zašto jednako ne slavimo kad naše tvrtke kupuju druge… Bilo kako bilo, neovisnost je tema, a otvorila se na ovogodišnjem Weekendu.

Dizajn

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…

Tvrtke i poslovanje

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.