Krajem ovog mjeseca, točnije od 23. do 28. svibnja, Varaždin će još jednom biti domaćin MOP Špancir festivala multimedije i digitalne kulture. Tako će se u baroknom gradu na jednom mjestu okupiti dizajneri i umjetnici, studenti i predavači, glazbenici te ostali stvaraoci kojima je digitalni medij neizostavni alat u svakodnevnom životu.
Od 23. do 28. svibnja u Varaždinu se održava MOP festival, a organizatori, studentska udruga MOP i Turistička zajednica grada Varaždina, uz podršku Sveučilišta Sjever, ove su godine predstavili novo ruho festivala. Dodavši mu još jedno ime, ono trenutno najpoznatijeg varaždinskog festivala, Špancir, cilj je dodatno pojačati kulturnu i kreativnu vidljivost sjeverozapada Hrvatske. Organizatori tako u barokni grad dovode niz predavanja i radionica, kao i programe elektronske glazbe te interaktivni 3D mapping, a Fran Mubrin, direktor MOP Špancir festivala naglašava:
Peto izdanje varaždinskog festivala digitalne kulture donosi kvalitetan program u svim svojim segmentima, a naglasak je i ove godine na razmjeni znanja i kreativnom korištenju novih tehnologija u umjetnosti, znanosti i dizajnu.
Što očekuje posjetitelje?
Kroz šest dana trajanja na više lokacija u varaždinskoj povijesnoj jezgri, atraktivnim izložbenim, trgovačkim i ugostiteljskim prostorima, kao i u raznim neiskorištenim zatvorenim prostorima i javnim površinama grada, održat će se trinaest predavanja, sedam radionica, četiri izložbe i bogat glazbeni program, a ulice grada postat će kulisa brojnih interaktivnih audio-video instalacija.
Posjetitelji MOP Špancirfesta će između ostalog imati priliku čuti predavanja predstavnika vodećih hrvatskih digitalnih i dizajnerskih agencija kao što su 404, Degordian, UX Passion, SDDS, Five, kolega iz Njemačke (welance.com), informirati se o crowdworking projektima u Hrvatskoj i svijetu (Fatsell i Matija Raos), o glazbenim startupima (nuArs), a organizatori najavljuju i bogat glazbeni program. Ulaz na sve festivalske sadržaje je besplatan, a više informacija se može pronaći na službenoj stranici i Facebooku.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.