Mediatoolkit sada i kao 'press clipping' alat za praćenje online medija - u stvarnome vremenu

Mediatoolkit sada i kao ‘press clipping’ alat za praćenje online medija – u stvarnome vremenu

Mediatoolkit, proizvod koji je kreirala tvrtka Degordian, dok se još zvala iSTUDIO, danas doživljava svojevrsni zaokret. Naime, više nije samo alat za novinare i sve ostale koji žele prvi pronaći viralne članke, nego postaje i alat za praćenje medija, i to u stvarnome vremenu. Time u neku ruku postaje konkurencija press clipping i media monitoring agencijama, ali i alat koji i one mogu koristiti i kao uslugu nuditi svojim klijentima.

Mediatoolkit nije više alat samo za novinare i sve ostale koji tragaju za viralnim sadržajem.
Mediatoolkit nije više alat samo za novinare i sve ostale koji tragaju za viralnim sadržajem.

Mediatoolkit, proizvod koji je kreirala tvrtka Degordian, dok se još zvala iSTUDIO, danas doživljava svojevrsni zaokret. Naime, više nije samo alat za novinare i sve ostale koji žele prvi pronaći viralne članke, nego postaje i alat za praćenje medija, i to u stvarnome vremenu. Time u neku ruku postaje konkurencija press clipping i media monitoring agencijama, ali i alat koji i one mogu koristiti i kao uslugu nuditi svojim klijentima.

Naime, iako je tehnologija uznapredovala, dobar dio spomenutih agencija i dalje “ručno” prati vijesti, uočava ključne riječi povezane s klijentskim brendom i “izrezuje klipove”, kako i samo njihovo ime govori. No, Mediatoolkit smatra da je taj proces za današnje pojmove prespor te da ga je moguće automatizirati, posebno za one kojima je primarni medij – internet. Kako otkriva Ivor Bihar, Product Manager za Mediatoolkit:

Novi sustav za ‘crawlanje’ weba u stvarnom vremenu razvijali smo tri godine i jednostavno smo shvatili da je ovo jedini logičan način ‘media monitoringa’. Mediatoolkit pretražuje web članke, Facebook i Twitter objave u potrazi za ključnim riječima koje su bitne za korisnika. On ima potpunu slobodu birati ključne riječi koje ga zanimaju i one ovise o njegovom brendu ili bilo čemu što ga može zanimati. Kada su članak ili objava koji spominju korisnikovu ključnu riječ objavljeni, Mediatoolkit ga odmah pronalazi i obavještava korisnika emailom. Tako korisnik zna sve što se piše o njemu zanimljivim temama i ključnim riječima u stvarnom vremenu.

[vimeo]https://vimeo.com/93363288[/vimeo]

No, napominje kako na press clipping agencije više gledaju kao na partnere, koji bi mogli nuditi njihovu uslugu, s obzirom na to da je njima najveći fokus na offline medije, a ovaj bi im alat pomogao s praćenjem online segmenta u stvarnom vremenu, bilo da je riječ o Hrvatskoj, regiji ili svijetu. Na upit zašto su se odlučili na zaokret u pristupu i odmak od fokusa na novinare, Ivor objašnjava kako je pretraživanje ključnih riječi jedna jedna od popularnijih funkcionalnosti Mediatoolkita, a kroz razgovore s korisnicima i klijentima, primijetili su da postoji potreba za ovakvim alatom. Iako tek kreću s promocijom i prodajom, već imaju nekoliko kupaca na mjesečnoj bazi, a ciljana publika su im primarno vlasnici manjih i srednjih poduzeća, top menadžment i PR odjeli većih tvrtki te PR agencije.

Kako bismo privukli i srednje i male tvrtke, bit ćemo vrlo cjenovno konkurentni. Također od početka ćemo malim korisnicima nuditi besplatne korisničke račune. Cijene će biti pristupačnije od onih globalnih lidera u ovom segmentu, a uz jednak nivo usluge.

I u pokretu se lako može pratiti što se o vama ili vašem brendu (ili konkurenciji) "priča" na internetu.
I u pokretu se lako može pratiti što se o vama ili vašem brendu (ili konkurenciji) “priča” na internetu.

Mediatoolkit nije jedini koji nudi uslugu “alarmiranja” korisnika prilikom spomena određenih ključnih riječi na internetu – i sam Google ima uslugu Alerts. No, Ivor navodi kako je razlika tu u relevantosti, stvarnom vremenu i društvenoj komponenti. Naime, zbog velike količine stranica koje obrađuju, Google Alerti često kasne i po nekoliko dana s pronalaskom spominjanja. Mediatoolkitov fokus je na relevantnom sadržaju s relevantnih izvora – trenutno prati 1,000.000 internetskih izvora (većinom news portala i blogova), ali i spominjanja na društvenim mrežama. Također, kako korisnici ne bi dobivali ogroman broj nevažnih članaka i spamova, a i kako bi cijelo iskustvo bilo ugodnije i lakše, posebna je pozornost posvećena postavljanju samih ključnih riječi.

Ako i sami želite prvi doznati što se o vama “govorka” na internetu, uslugu možete isprobati i sami, besplatnom registracijom.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

    • Ivor

      Ivor

      13. 05. 2014. u 3:19 pm Odgovori

      Hej Marko,

      Možeš li mi se javiti s detaljima na ivor.bihar[at]mediatoolkit.com
      Zanima me koje si keyworde unio i koja su bila tvoja očekivanja.
      Unaprijed hvala!

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Tvrtke i poslovanje

Kontroling iliti kako urediti proces naplate prije nego pritok novca presuši

Ako niste ekonomske struke i ako se u svojoj karijeri niste susretali s podacima, izvještajima, projekcijama gotovo je sigurno kako ćete odmah kontroling povezati s kontrolom. I upravo ste upali u prvu veliku zabludu, jer kontroling je prvenstveno usmjeren na otkrivanje „bugova“ u komunikaciji i procesima.

Što ste propustili

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Tvrtke i poslovanje

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Obrazovanje

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

DevDev

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Intervju

Kako je tvrtka osnovana u socijalizmu došla na prag komercijalizacije svog prvog AI rješenja u medicini

TIS grupa do sada se gradila daleko od pozornosti šire javnosti. U međuvremenu, radili su na uvođenju SEPA-e, eura, Instant Paymentsa, surađuju s fintechima, prisutni su u velikim bankama, i s vlastitim rješenjima… Ali nijedan njihov projekt nije toliko odjeknuo kao prvi koji su napravili uz pomoć umjetne inteligencije.