Mediatoolkit sada i kao 'press clipping' alat za praćenje online medija - u stvarnome vremenu

Mediatoolkit sada i kao ‘press clipping’ alat za praćenje online medija – u stvarnome vremenu

Mediatoolkit, proizvod koji je kreirala tvrtka Degordian, dok se još zvala iSTUDIO, danas doživljava svojevrsni zaokret. Naime, više nije samo alat za novinare i sve ostale koji žele prvi pronaći viralne članke, nego postaje i alat za praćenje medija, i to u stvarnome vremenu. Time u neku ruku postaje konkurencija press clipping i media monitoring agencijama, ali i alat koji i one mogu koristiti i kao uslugu nuditi svojim klijentima.

Mediatoolkit nije više alat samo za novinare i sve ostale koji tragaju za viralnim sadržajem.
Mediatoolkit nije više alat samo za novinare i sve ostale koji tragaju za viralnim sadržajem.

Mediatoolkit, proizvod koji je kreirala tvrtka Degordian, dok se još zvala iSTUDIO, danas doživljava svojevrsni zaokret. Naime, više nije samo alat za novinare i sve ostale koji žele prvi pronaći viralne članke, nego postaje i alat za praćenje medija, i to u stvarnome vremenu. Time u neku ruku postaje konkurencija press clipping i media monitoring agencijama, ali i alat koji i one mogu koristiti i kao uslugu nuditi svojim klijentima.

Naime, iako je tehnologija uznapredovala, dobar dio spomenutih agencija i dalje “ručno” prati vijesti, uočava ključne riječi povezane s klijentskim brendom i “izrezuje klipove”, kako i samo njihovo ime govori. No, Mediatoolkit smatra da je taj proces za današnje pojmove prespor te da ga je moguće automatizirati, posebno za one kojima je primarni medij – internet. Kako otkriva Ivor Bihar, Product Manager za Mediatoolkit:

Novi sustav za ‘crawlanje’ weba u stvarnom vremenu razvijali smo tri godine i jednostavno smo shvatili da je ovo jedini logičan način ‘media monitoringa’. Mediatoolkit pretražuje web članke, Facebook i Twitter objave u potrazi za ključnim riječima koje su bitne za korisnika. On ima potpunu slobodu birati ključne riječi koje ga zanimaju i one ovise o njegovom brendu ili bilo čemu što ga može zanimati. Kada su članak ili objava koji spominju korisnikovu ključnu riječ objavljeni, Mediatoolkit ga odmah pronalazi i obavještava korisnika emailom. Tako korisnik zna sve što se piše o njemu zanimljivim temama i ključnim riječima u stvarnom vremenu.

[vimeo]https://vimeo.com/93363288[/vimeo]

No, napominje kako na press clipping agencije više gledaju kao na partnere, koji bi mogli nuditi njihovu uslugu, s obzirom na to da je njima najveći fokus na offline medije, a ovaj bi im alat pomogao s praćenjem online segmenta u stvarnom vremenu, bilo da je riječ o Hrvatskoj, regiji ili svijetu. Na upit zašto su se odlučili na zaokret u pristupu i odmak od fokusa na novinare, Ivor objašnjava kako je pretraživanje ključnih riječi jedna jedna od popularnijih funkcionalnosti Mediatoolkita, a kroz razgovore s korisnicima i klijentima, primijetili su da postoji potreba za ovakvim alatom. Iako tek kreću s promocijom i prodajom, već imaju nekoliko kupaca na mjesečnoj bazi, a ciljana publika su im primarno vlasnici manjih i srednjih poduzeća, top menadžment i PR odjeli većih tvrtki te PR agencije.

Kako bismo privukli i srednje i male tvrtke, bit ćemo vrlo cjenovno konkurentni. Također od početka ćemo malim korisnicima nuditi besplatne korisničke račune. Cijene će biti pristupačnije od onih globalnih lidera u ovom segmentu, a uz jednak nivo usluge.

I u pokretu se lako može pratiti što se o vama ili vašem brendu (ili konkurenciji) "priča" na internetu.
I u pokretu se lako može pratiti što se o vama ili vašem brendu (ili konkurenciji) “priča” na internetu.

Mediatoolkit nije jedini koji nudi uslugu “alarmiranja” korisnika prilikom spomena određenih ključnih riječi na internetu – i sam Google ima uslugu Alerts. No, Ivor navodi kako je razlika tu u relevantosti, stvarnom vremenu i društvenoj komponenti. Naime, zbog velike količine stranica koje obrađuju, Google Alerti često kasne i po nekoliko dana s pronalaskom spominjanja. Mediatoolkitov fokus je na relevantnom sadržaju s relevantnih izvora – trenutno prati 1,000.000 internetskih izvora (većinom news portala i blogova), ali i spominjanja na društvenim mrežama. Također, kako korisnici ne bi dobivali ogroman broj nevažnih članaka i spamova, a i kako bi cijelo iskustvo bilo ugodnije i lakše, posebna je pozornost posvećena postavljanju samih ključnih riječi.

Ako i sami želite prvi doznati što se o vama “govorka” na internetu, uslugu možete isprobati i sami, besplatnom registracijom.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

    • Ivor

      Ivor

      13. 05. 2014. u 3:19 pm Odgovori

      Hej Marko,

      Možeš li mi se javiti s detaljima na ivor.bihar[at]mediatoolkit.com
      Zanima me koje si keyworde unio i koja su bila tvoja očekivanja.
      Unaprijed hvala!

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…