
Novi Mediatoolkit: Sada cijeli tim lakše prati što se na internetu priča o konkurenciji – i vašoj tvrtki
Dugo očekivana nova verzija servisa Mediatoolkit je stigla - i dalje je to servis za praćenje spomena ključnih riječi na internetu, ali sada s jednostavnijim sučeljem, dorađenim opcijama za korisnike te naprednijim izvještajima. Time se ovaj servis još jednom pomalo odmiče od prethodne ciljane skupine - nakon novinara, a zatim PR-ovaca te press clipping agencija, ovime se približava i ostalim dijelovima timova u kompanijama koji su zaduženi za rast prodaje, upravljanje imidžom te praćenje novosti iz industrije.
Da se Mediatoolkit približava većem broju osoba unutar jedne tvrtke ili organizacije pokazuje i činjenica da sada više korisnika može koristiti “dijeljeni” profil, odnosno pratiti iste ključne riječi kao i drugi članovi tima, uz iste postavke, što do sada nije bio slučaj. Ivor Bihar, Product Manager Mediatoolkita, najavljuje i druge novosti.
Uveli smo i napredne izvještaje koji sada sadržavaju detaljnije podatke, ali i usporedbe više ključnih riječi, pa je tako lakše doći do usporedbe s konkurencijom ili prikaza kretanja sentimenta prije, tijekom i nakon medijske kampanje.
Također uveli smo i naprednije opcije filtracije ključnih riječi koristeći boolean operatore (and, or, not, near, at least i mnoge druge) te mogućnost filtracija po autorima, domenama i jezicima, a sve kako bi korisnici mogli dobiti relevantne informacije vezane za svoj brend, proizvode, konkurente i cijelu industriju.
Konstantan kontakt s korisnicima = bolje povratne informacije
Tako, primjerice, organizacija Netokracija na Mediatoolkitu može odabrati da joj se ne prikazuje ključna riječ “netokracija” ako dolazi s domena netokracija.com, netokracija.rs i netokracija.si te ako su autori tekstova gdje se spominje taj pojam neki od novinara Netokracije. A spomene ključnih pojmova i izvještaje o njima mogu pratiti svi članovi tima ili barem dio njih, što je direktan odgovor na potrebu korisnika, kaže Ivor.
U Mediatoolkitu vjerujemo da svatko u timu ili organizaciji ima pravo na relevantne informacije vezane za poslovanje i cilj nam je bio učiniti te podatke lako dostupnima. Novu verziju razvili smo gotovo u potpunosti na temelju povratnih informacija korisnika i podataka iz analitika. S obzirom na to da smo u konstantnom kontaktu s korisnicima preko Account Managera i Customer Success Managera, bilo je lakše prikupiti povratne informacije nego u prijašnjim iteracijama Mediatoolkita. S novom verzijom htjeli smo olakšati snalaženje u aplikaciji i učiniti je univerzalnom za cijele tvrtke, a s druge strane poboljšati kvalitetu i relevantnost informacija koje prikupljamo, te učiniti analitički dio još naprednijim nego do sada.
11.000 korisnika iz 116 zemalja
Press clipping agencije i osobe koje se bave odnosima s javnošću i dalje su u fokusu Mediatoolkita, ali sada se praćenjem mogu unaprijediti i drugi dijelovi poslovanja. Primjerice, osobe zadužene za prodaju mogu pratiti što se piše i govori o sadašnjim i budućim klijentima, brend menadžeri mogu koristiti media monitoring za otkrivanje leadova, PR stručnjaci mogu uspoređivati uspješnost svojih kampanja s kampanjama konkurenata i otkrivati utjecajne osobe iz svoje industrije, odjel ljudskih potencijala može pratiti mišljenje javnosti o poduzeću kao poslodavcu, top menadžment može pratiti trendove i novosti iz industrije, objašnjava Ivor.
Servis sada ima 11.000 korisnika iz 116 država svijeta, a uz nedavni val zapošljavanja ovaj proizvod zagrebačke digitalne agencije Degordian potrudit će se da se te brojke i povećaju.
Nakon izlaska nove verzije svi će se fokusirati na rad s korisnicima te daljnji razvoj koji nakon ove iteracije ne staje. Cilj nam je i dalje raditi prema povratnim informacijama korisnika, pa ih je sada nužno što prije prikupiti i nastaviti raditi na alatu.
Ako i vas zanima tko vam i u kojem kontekstu ime spominje, Mediatoolkit, koji prati 10 milijuna internetskih stranica, društvene mreže poput Facebooka,Twittera, YouTubea te forume i blogove, i to na pedesetak jezika, uz analizu trendova i praćenje sentimenta, svakako će vam to pokazati – a je li doista tako, možete i isprobati besplatno u dvotjednom probnom periodu.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.