Linkokracija #2 - kupujte i organizirajte se na internetu!

Linkokracija #2 – kupujte i organizirajte se na internetu!

Svi agitiraju na djelovanje... Korporacije, usvojite cloud computing! Ljudi, organizirajte se! Optimizirajte PR objavu za tražilice! S obzirom da vas je većina provela Božić i blagdane barem jednim okom za ekranom (sudeći po aktivnosti na Twitteru i Facebooku), ovotjedna Linkokracija mogla bi vas tek podsjetiti na članke koje ionako mislite ili već jeste pročitali. Poslušajmo odnosno pročitajmo...

Linkokracija 2S obzirom da vas je većina provela Božić i blagdane barem jednim okom za ekranom (sudeći po aktivnosti na Twitteru i Facebooku), ovotjedna Linkokracija mogla bi vas tek podsjetiti na članke koje ionako mislite ili već jeste pročitali.

No, mi smo tu za one koji su iskoristili ovih nekoliko dana i uspjeli se odmoriti od računala, a sada poput Mihaela Šanka, izjavljuju “Jedan dan ne pratim timeline i osjećam se kao iz drugog vremena”. Bez brige Mihaele, Linkokracija upravo služi praćenju bitnog, a u sada se u njoj pojavljuje i jedan tvoj članak!

Što nam skriva internet ovih dana?

Svi agitiraju na djelovanje… Korporacije, usvojite cloud computing! Ljudi, organizirajte se! Optimizirajte PR objavu za tražilice! Poslušajmo odnosno pročitajmo…

Kako se organizirati uz internet alate, piše Dragan Babić

To bi bio moj način organizacije koji sam usavršio tokom vremena uzimajući iz postojećih sistema sve što mi odgovara, i uvodeći određene stvari koje odgovarju meni lično, tj. odgovaraju mom načinu funkcionisanja i života.

Kako kupovati na internetu, piše Mihael Šanko

U današnje vrijeme internet kupnja postaje sve zastupljenija i popularnija. Na internetu možete kupiti gotovo sve što vam treba, od sitnica poput iPhone futrola pa do svakodnevnih namirnica ili gotovog ručka dostavljenog na kućnu adresu. Da bi koristili blagodati internet kupnje, potrebno je znati kako izabrati pravi artikl i biti siguran pri kupnji.

SEO savjeti za PR objave, piše Filip Višić

Iako je prošlo i više od 10 godina od pokretanja Google tražilice, PR branša u Hrvatskoj nije prihvatila SEO (optimizaciju za tražilice) kao legitimnu metodu privlačenja posjetitelja i dizanja rejtinga korporativnih stranica odnosno stranica proizvoda koje komuniciraju potencijalnim klijentima.

Kako će korporacije usvojiti Windows Azure, piše Ratko Mutavdžić

Postavite li danas pitanje direktoru informatike prosječno velike korporacije o tome što misli vrijedi li razmišljati o oblaku – ne očekujte veliku potporu. Kako korporacija može “prihvatiti” računarstvo u oblaku i integrirati ga u svoje aktivnosti? I pri tome iskoristiti ono što je najbolje i odbaciti iz svog okruženja ono što zbilja ne funkcionira (a zbog limita resursa vjerojatno nikada neće ni funkcionirati).

Godina netbooka, Applea i Twittera, piše Stanislav Šredl

Sa stajališta krajnjeg korisnika, mora se priznati da je 2009. bila vrlo zanimljiva godina; dobili smo nove verzije najpopularnijih operativnih sustava, gomilu genijalnih pametnih telefona, jeftinih računala, a na internetu su neki negdašnji klinci postali divovi

Tko su ljudi s interneta, piše Marko Bijelić

U momentu pisanja srpska wikipedia ima 22 administratora koji “obavljalju poslove od suštinske važnosti za rad Wikipedije”! Verlor je napisao 785 članaka na Wikipediji od čega 345 kao Verlor i 440 pod ostalim imenima! Ova pojava se u slengu srpske Wikipedije naziva lutkarstvo. Lutak jeste zaseban nalog koji se koristi u cilju prevare.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Ivan Mišić

    Ivan Mišić

    27. 12. 2009. u 4:18 pm Odgovori

    Dobar post, thx za objavu svega na jednom mjestu 🙂 Dosta je dobrih blogova na netu za koje nisam niti znao dok nisam pročitao ovaj post ili blogosferu Tonija Aničića, odnosno slične postova na drugim blogovima

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Najava

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Karijere

Tim McKeoun: “Ako želimo da se developeri razvijaju, moramo se pomiriti da će nekad biti manje produktivni”

"Developer Advocate" može postati svatko, ali uspjeh u tome će pronaći mali broj ljudi. Savjete kako općenito postati bolja podrška developerima, na ovogodišnjem QED-u podijelio je IBM-ov Tim McKeoun.

Što ste propustili

Tehnologija

O Apple Vision Pro: “Ovo nije proizvod za krajnjeg korisnika, ovo je proizvod za ‘nas’ developere…”

Hoće li Apple s novim proizvodom napokon ispuniti VR/AR obećanja koja slušamo godinama? Po svemu sudeći Appleove naočale neće se nositi po ulici, ali Vision Pro izgleda obećavajuće za developere... saznali smo i zašto.

Umjetna inteligencija

Upoznajte Arbelle! Beauty brend kojeg krasi svjetsko rješenje za virtualno isprobavanje šminke

Švedsko-hrvatska IT tvrtka Visage Technologies od osnutka radi na cutting edge AI tehnologiji za prepoznavanje i praćenje pokreta ljudskog lica. Nakon niza uspješnih implementacija u kozmetičkoj industriji, svoj makeupISDK softverski paket oblikovali su u još svestraniji beauty brend Arbelle.

Izvještaj

Može li se Hrvatska uključiti u razvoj svemirske tehnologije koja na uloženo vraća 7x više

Zašto su cube sateliti toliko korisni, koliko će oni promijeniti telekomunikacijsku industriju i može li se Hrvatska s njima ukrcati na brzi vlak svemirske tehnologije, neka su od glavnih pitanja s HAKOM-ove konferencije.

Intervju

Notcheva 6. generacija Devcademyja radit će na projektima za satelitsku kockicu – CroCube!

Otvorene su prijave za Notchevu akademiju na kojoj će se polaznici, osim satelitske teme moći usmjeriti na Spring Boot, React, .NET i Go programiranje, upoznati sa scrumom i agilnim frameworkom, UX/UI, DevOps, Clean code te drugim praksama i alatima koji su standardni u IT-ju.

Netokracija Podcast

John Romero o životu nakon Dooma – i kako klince naučiti raditi igre

John Romero je jedan od kreatora legendarne igre Doom, kao i cijelog niza drugih igara. Ususret izlasku njegove autobiografije, dobili smo priliku pitati ga kako vidi svoju karijeru, ali i razvoj industrije razvoja igara.

Obrazovanje

Studenti RIT Croatia uče se na zadacima koje pripremaju Rimac Technology, INA, Async Labs… 

Domaće obrazovne institucije često se fokusiraju na teoriju, dok praksa ostaje na poslodavcima. RIT Croatia to mijenja svojim primjerom.