
LinkedIn u infografici: Hrvatski i srpski korisnici najveće poslovne mreže mlađi od svjetskog prosjeka, ali uz manje poduzetnika
Interesantno je koliko se toga može saznati o korisnicima jedne društvene mreže kada zavirite u oglašavanje. Uvidom u LinkedIn Ads zainteresiranim oglašivačima (i radoznalcima, dakako) je veoma jednostavno doći do podataka koji ih zanimaju - ukoliko se interesna država nalazi na popisu onih zemalja na kojima je trenutno moguće raditi targetiranje. Što se posebno zanimljivo sazna o Hrvatskoj i Srbiji: i Hrvatska i Srbija su iznad svjetskog prosjeka po korisnicima LinkedIna ženskog spola, hrvatski i srpski korisnici su mlađi od svjetskog i europskog prosjeka, obje zemlje imaju niži postotak "entrepreneurship" korisnika od svjetskog i europskog proseka...

Interesantno je koliko se toga može saznati o korisnicima jedne društvene mreže kada zavirite u oglašavanje. Uvidom u LinkedIn Ads zainteresiranim oglašivačima (i radoznalcima, dakako) je veoma jednostavno doći do podataka koji ih zanimaju – ukoliko se interesna država nalazi na popisu onih zemalja na kojima je trenutno moguće raditi targetiranje. Što se posebno zanimljivo sazna o Hrvatskoj i Srbiji: i Hrvatska i Srbija su iznad svjetskog prosjeka po korisnicima LinkedIna ženskog spola, hrvatski i srpski korisnici su mlađi od svjetskog i europskog prosjeka, obje zemlje imaju niži postotak “entrepreneurship” korisnika od svjetskog i europskog proseka. Zasad su Hrvatska i Srbija jedine zemlje u regiji koje možete ciljati putem LinkedIn Adsa!
Promatrane jedinice su na geografskoj razini: svijet, SAD, Europa (ne Europska Unija!), Srbija, Hrvatska, Njemačka i Norveška. Srbija i Hrvatska, jer su jedine zemlje ex-Yu područja za koje je trenutno moguće targetirati oglase na mreži LinkedIn, samim tim i steći uvid u kakvu-takvu statistiku. Njemačka, jer je europska zemlja s najvećim bruto domaćim proizvodom, a Norveška, jer je druga po redu zemlja s procentualno najviše korisnika Interneta. Prva je Island, ali u momentu izrade infografika nije bilo moguće targetirati korisnike LinkedIna koji su u ovoj zemlji.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.