Netko vas pita o tome gdje naći najbolju "mesinu" ili pak sushi u gradu, a vi otvarate Foursquare i pitate se zašto gubite tih nekoliko minuta kad se radi o lokacijskoj društvenoj mreži dostupnoj svima. Let me Foursquare that for you odnosno Lm4sqtfy.com je servis inspiriran već duže vrijeme dostupnim Let me Google that for you. Poanta? Da naučite svoje prijatelje, kolege ili članove obitelji da sami pretražuju Foursquare umjesto da traženje delegiraju prepuštaju vama!

Netko vas pita gdje naći najbolju “mesinu” ili pak sushi u gradu, a vi otvarate Foursquare i pitate se zašto gubite tih nekoliko minuta kad se radi o lokacijskoj društvenoj mreži dostupnoj svima. Let me Foursquare that for you odnosno Lm4sqtfy.com je servis inspiriran već duže vrijeme dostupnim Let me Google that for you. Poanta? Da naučite svoje prijatelje, kolege ili članove obitelji da sami pretražuju Foursquare umjesto da traženje delegiraju prepuštaju vama!
Let me Foursquare that for you je vrlo jednostavan, besplatan servis. U polje za pretraživanje upisujete primjerice “restaurant” ili “museum” te dobivate kratku adresu (primjerice http://lm4sqtfy.com/?q=restaurant) koju potom šaljete željenoj osobi. Umjesto rezultata, pregledom navedene adrese korisnik će prvo vidjeti animaju pretraživanja koja ga ili ju ući da može – šok – pretraživati Foursquare!
Let me nešto malo drugačije?
Servis nam je otkrio Agrokorov voditelj digitalnog odjela i priznati domaći Foursquare fanatik Ivan Kovačević koji komentira servis za Netokraciju:
Pošto se Foursquare zadnjim updejtom web sučelja nastoji pozicionirati kao Google za lokacije (vidljivo samo nelogiranim korisnicima) red je da se iskoristi i “Let me…” opcija. Kada vas sljedeći puta upitaju za preporuku lokacije gdje mogu dobro pojesti, popiti ili nešto treće nova destinacija je http://lm4sqtfy.com/. Sve što trebate napraviti je upisati što želite i poslati link prijatelju. Logika je ista kao i lmgtfy s time da bi lokacija korisnika trebala biti definirana prema IP adresi (što ponekad nije točno).
Iako je inspiriran Lmgtfy.com, priroda korištenja servisa je ipak malo drugačija. Prijatelji, kolege te obitelj će vas pitati za preporuke, jer cijene vaše iskustvo s određenim lokacijama, za razliku od Googlea gdje se jednostavno radi o javno dostupnim informacijama pri čemu vaše iskustvo nije toliko bitno.
U slučaju Lm4sqtfy se više radi o promociji lokacijskih “direktorija” poput Foursquare korisnicima koji ni ne znaju da mogu pretraživati ih za restorane, muzeje itd. Let me Google (Maps) that for you bi bio bolja paralela, ali ne bi bila ni približno toliko zanimljiva! Kovačević opravdano zaključuje:
Sljedeći put kad vas netko pita preporuku za najbolje ćevape pošaljite mu http://lm4sqtfy.com/?q=cevapi Možda se navuku na Foursquare i ostave vas na miru sljedeći put 🙂
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.