
Tržište kriptovaluta ušlo je u još jedno krizno razdoblje. Slijedi li nakon kripto zime – proljeće?
Cijene kriptovaluta padaju, značajno, opet. Što se događa, zašto? Otkrivamo u novoj epizodi s Electrocoinovim Nikolom Škorićem.
Vjerojatno ste već čuli da je vrijednost bitcoina i ethereuma pala za preko 80 %. Čuli ste sigurno prije toga i o projektu imena Terra Luna, koji je mnoge ljude doveo do bankrota: oni koji su izgubili sve nisu zaboravili na Twitteru obznaniti svoje suicidalne misli… Nije mala stvar kad projekt – čija je tržišna vrijednost iznosila početkom svibnja 40 milijardi dolara – u samo tjedan dana spadne na nulu!
Taj događaj kolateralno je utjecao, kao što vidimo, na mnoge druge kriptovalute, takoreći – cijelo tržište. No, Terra Luna nije jedina karika u lancu koja je pukla ovog svibnja. Ovu kripto zimu potaknulo je nekoliko faktora o kojima u novoj epizodi razgovaramo s Nikolom Škorićem, CEO-om Electrocoina, poznate hrvatske tvrtke koja posreduje u trgovanju kriptovalutama te procesira kripto plaćanja.
S Nikolom sam prošla detalje oko toga kako će se ovaj pad odraziti na kupoprodaju kriptovaluta ubuduće te kako će utjecati na industriju koja je ionako teško pridobila povjerenje mainstreama – i regulatora. Između ostalog, dotaknuli smo se i:
- Najgori pad cijena kriptovaluta do sad? Bilo je i gorih…
- Sezonalnost kriptovaluta.
- Što su i kako funkcioniraju stablecoinovi poput Terra Lune?
- Tko je ovo mogao predvidjeti? Ključni faktori koji su utjecali na pad.
- Ulazak profesionalnih i institucionalnih investitora u kripto.
- Promjene u kupoprodaji: Electrocoinovo iskustvo te kako odlučuju koje kriptovalute će podržati u mjenjačnici?
- Može li ova kriza očistiti sferu od loših projekata?
- Po uzoru na tech industriju, slijedi li nakon krize val inovacija i novih projekata?
- Hoće li regulatori više pritisnuti industriju zbog svega što se dogodilo?
Nove epizode Netokracija Podcasta pronađite na bilo kojoj aplikaciji za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta, Deezera i Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode.
Hvala Podcast Studiju što nas je ugostio!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.