Konferencija Change posvećena razvoju enterprise rješenja

O razvoju enterprise rješenja u listopadu na konferenciji Change

Jesen je pred vratima, a s njom nam stiže sezona konferencija i događanja. Među njima je konferencija Change, koja će se održati 15. listopada u prostorima zagrebačke tvornice čokolade Kraš. Organizator je tvrtka King ICT, a događaj je posvećen razvoju enterprise rješenja.

change_konferencija

Konferencija Change, prva specijalizirana i otvorena konferencija tvrtke King ICT, posvećena je isključivo temama vezanima uz razvoj enterprise rješenja. Prema najavama, okupit će više od 300 sudionika iz ICT sektora iz Hrvatske, ali i regije zainteresiranih za iskustva stručnjaka o modernom bleeding edge razvoju softvera za enterprise sustave. Roko Roić, direktor sadržaja konferencije ističe kako je ona otvorenog tipa te da će sudionici iz prve ruke moći čuti sve o najnovijim inovacijama u industriji.

Pomnim odabirom predavanja za ‘prvi broj’ naše konferencije želimo pokazati da ‘lokalni’ inženjeri mogu napraviti velike stvari te da globalni uspjeh nije rezerviran samo za one preko ‘bare’.

Kome je namijenjena konferencija?

Kad je riječ o samom sadržaju o kojem ćemo slušati 15. listopada, Roko ističe:

Konferenciju smatram idealnom prilikom za saznati više o dobrim praksama i inovativnim idejama o .Netu dok u isto vrijeme učite o performansnom unaprjeđenju enterprise aplikacija u Java okolinama. Život u različitim razvojnim okolinama je toliko blizak da su brojne teme zajedničke, poput mikroservisa, continuous delivery praksi i agilnih metodologija.

Konferencija je namijenjena razvojnim inženjerima i IT stručnjacima nevezano uz tehnologiju koju koriste, a fokusirat će se na aktualne teme razvoja poslovnog softvera pokrivene primjerima korištenja najnovijih tehnologija, trendova u industriji, provjerenih metodologija i najboljih praksi.

Tko su predavači?

roko_roic_600_400
Roko naglašava kako je cilj konferencije potaknuti raspravu o temama koje su relevantne u današnjoj enterprise industriji te umrežavanje i partnerstvo.

Neki od predavača i stručnjaka koji će sudjelovati na konferenciji Change su Viktor Farčić, softverski konzultant s dugogodišnjom adresom u Španjolskoj. Trenutno je zaposlen u tvrtki CloudBees na razvoju enterprise Jenkins platforme za provedbu kontinuirane integracije (CI) i kontinuirane isporuke (CD). Ujedno je i Docker Champion te autor dvije knjige o Javi.

Među njima je i Matjaž B. Jurič, profesor na sveučilištima u Ljubljani i Mariboru, autor desetak knjiga o enterprise razvoju softvera, a na konferenciji će govoriti o mikro servisima. Alan Pavičić, freelance multilanguage programer i open-source guru svoje je dugogodišnje iskustvo stjecao u radu na komercijalnim i open-source projektima. Autor je LISP kompajlera u Javascriptu, a svoju strast prema brojnim programskim jezicima odlučio je podijeliti i sa širom zajednicom te je organizator LangGanga, okupljanja programera koji dijele interes za Lisp, Smalltalk, Haskell i inim “alternativnim” programskim jezicima.

Dejan Bosanac iz tvrtke RedHat govorit će o ActiveMQ sustavu i modernom pogledu na integracije enterprise rješenja. Među sudionicima je i Luka Ferlež iz KING ICT-a iza kojeg je dugogodišnje iskustvo rada, a u svom će se predavanju osvrnuti na izazove i tehnike za nadzor i otkrivanje uskih grla u razvoju enterprise sustava. Xamarin Evangelist Miljenko Cvjetko, zagovornik je višeplatformske portabilnosti koda i aplikacija, a posljednje dvije godine je i službeno dio Xamarin core tima. Tu je Marko Topolnik, doktorand Fakulteta elektrotehnike i računarstva u Zagrebu koji trenutno radi kao razvojni inženjer tvrtke Hazelcast na razvoju istoimene platforme za upravljanje grupama i klasterom. Hazelcast platforma pomaže vodećim kompanijama u bankarskom sektoru upravljati njihovim podacima i procesima s ciljem postizanja boljih performansi.

Kako do ulaznica?

Organizatori podsjećaju kako je broj mjesta na konferenciji ograničen te je ulaznice moguće osigurati putem sustava Entrio po cijeni od 100 kuna, odnosno 60 kuna ako je riječ o studentima. Jednodnevna konferencija održat će se u subotu, 15. listopada, u prostorima zagrebačke tvornice čokolade Kraš, a više informacija bit će dostupno na službenim stranicama konferencije.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Izvještaj

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Prodaje i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene. Toliko da smo se i na Netokraciji pitali zašto jednako ne slavimo kad naše tvrtke kupuju druge… Bilo kako bilo, neovisnost je tema, a otvorila se na ovogodišnjem Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…

Izvještaj

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.