Irski Keeper Solutions traži programere u Hrvatskoj

Irski Keeper Solutions traži programere u Hrvatskoj (a već imaju dosta podataka o njima)

Keeper Solutions želi višestruko povećati broj zaposlenih Hrvatskoj. U fokusu su im softverske tehnologije i servisi za banke, a posebno se "furaju" na blockchain. Možete im poslati CV, ali imaju i vlastite alate kojima će ionako otkriti što i kako radite.

Stephen Walsh osnivač je irske tvrtke Keeper Solutions koja već ima timove u Hrvatskoj i Srbiji, a u potrazi su za dodatnim kadrom (slike: Pic Paul Sharp/SHARPPIX)
Stephen Walsh osnivač je irske tvrtke Keeper Solutions koja već ima timove u Hrvatskoj, Srbiji i Rumunjskoj, a u potrazi su za dodatnim kadrom (slike: Pic Paul Sharp/SHARPPIX)

Keeper Solutions je irska tvrtka koja se bavi dizajniranjem, gradnjom i upravljanjem softverskih sustava na područjima bankarstva, financijskih usluga i high-techa. Većina njihovih klijenata nalazi se u Irskoj i Velikoj Britaniji, dok izdvojene pogone s developerima raznih vrsta imaju u Hrvatskoj, Srbiji i RumunjskojStephen Walsh, osnivač i direktor tvrtki Keeper Solutions i MyTalengi, kaže:

Tvrtkama pomažemo u razvojnom skaliranju i rastu poslovanja. Puno se bavimo fintechom. Naročito nas zanima blockchain, za koji se upravo spremamo upogoniti platformu. Što se tehnologija tiče, koristimo Java/J2EE, C#, .Net, JavaScript (AngularJS, Backbone, NodeJS, ReactJS) i Clojure.

MyTalengi je platforma za akviziciju talenata koja uz pomoć Big Date nudi uvid u vještine, znanja, reputaciju i lokaciju više od devet milijuna softverskih developera. Tijekom prošle godine izdvojena je iz Keeper Solutionsa u zasebnu tvrtku, no dvije kompanije i dalje tijesno surađuju.

Od sustava za plaćanje do enginea za zakupa online oglasa

Prije no što je počeo pokretati vlastite tvrtke, Walsh se bavio bankovnim tehnologijama u softverskoj tvrtci Kindle Banking Systems i drugima. Klijenti su im bili mahom banke i telekomi diljem Europe i Bliskog istoka. Kad ga je 2005. zainteresirao outsourcing priključio se tvrtci Perot Systems (sada dio Della), gdje je postao šefom irskog ogranka.

Keeper Solutions Walsh je pokrenuo 2012. Sjedište im je u blizini Limericka u Irskoj, u zgradi koja je trenutno je u užem izboru za izbor Svjetske građevine godine u sklopu Svjetskog festivala arhitekture. Suci će svoje reći tijekom studenog u Berlinu.

Tvrtka je od pokretanja narasla na 30 zaposlenih, od čega su 25 softverski developeri. Surađuju s Dellom, Avisom, Annadale Technologies, Radio Kerry Group, MyTalengi i AccountsIQ.

S Dellom rade na projektima u nekima od najvećih banaka i telekoma u Irskoj. Surađuju i s jednom vodećom tvrtkom za Dynamic Currency Conversion gdje upravljaju nizom usluga kojima proširuju njihove kapacitete razvoja softvera. Izrađuju sustave za plaćanje karticom temeljene na Dynamic Currency Conversionu koji su implementirani kod nekih od najvećih europskih kartičarskih kuća, a rješenja za kartično plaćanje u Clojureu razvili su i za Aviso.

Za Radio Kerry su osmislili i izradili engine za zakup oglasa online temeljen na webu, temeljen na J2EE i Javascriptu, kojim i upravljaju. Tvrtci Accounts IQ pomažu u razvoju proizvoda temeljenog na SaaS-u za računovodstvo i financije, koristeći C#.

Razvojni centar u Varaždinu, uredi u Zagrebu

Davorin Habrun
Što se tiče domaćeg kadra, Davorin Habrun zadužen je za operativu Keeper Solutionsa u Hrvatskoj, a treba spomenuti i Nebojšu Maksimovića iz Srbije koji je zadužen za pronalazak novog kadra.

U Tehnološkom parku Varaždin imaju mali razvojni centar. Broj zaposlenih namjeravaju povećati do 15 do kraja ove godine. Nedavno su otvorili i ured u Zagrebu u Strojarskoj 20, koji upošljava 12 zaposlenika. Tijekom iduće godine taj bi broj trebao porasti na 30. ‘Super je biti na 23. katu tako lijepe zgrade, tako blizu središtu grada’, kaže Walsh.

Kao što ste vjerojatno primijetili, u potrazi su za novim zaposlenicima u Hrvatskoj. Traže developere s iskustvom rada u Javi i Clojureu, kao i stručnjake za testiranje automatizacije te DevOpse (Continuous Integration). Walsh objašnjava:

Keeper Solutions je na glasu kao tvrtka koja zapošljava visoko vrijedne softverske inženjere.  Prepoznajemo ih po digitalnom otisku. Posebnu pozornost obaraćamo na doprinos otvorenom računalnom kodu. GitHub i StackOverflow su važni, kao i objave na Twitteru i blogu. Nastojimo stvari sagledavati iz perspektive razvojnih programera i pomoći im pri povlačenju poteza koji će im omogućiti rast i razvoj karijera u sklopu Keeper Solutionsa.

‘The No Asshole Rule’

Na sebi primjenjuju Joelov test i nastoje osigurati primjenu najboljih praksi vezanih uz razvoj softvera, kao i najbolje okruženje za programere.

Nudimo atraktivne i kompetitivne plaće, uključujući i bonus. Svaki naš zaposlenik ima na raspolaganju budžet za učenje i razvoj. Potičemo ih na razmišljanje o blockchainu, nudimo i širok raspon drugih poticajnih poslova u koje se zaposlenici mogu uključiti.

Uz to, brojni članovi tima posjetit će Irsku bar jednom godišnje. “Ustanovili smo kako je to popularan dio naše ponude zaposlenicima”, dodaje Walsh.

Trenutno traže Java developere s puno iskustva u radu na velikim poslovnim sustavima. U gradu Sibiu u Rumunjskoj sastavljaju tim za razvoj korisničkih sučelja za ljude koji vole raditi s JavaScriptom, dok u Beogradu žele proširiti kapacitete za razvoj Clojurea uz pomoć beogradskog Fakulteta organizacionih nauka.

“Tražimo ljude jakih tehničkih znanja i sposobnosti, dobrih komunikacijskih vještina i pozitivnog stava. Izbjegavamo zapošljavati ljude koji ne poštuju druge. Držimo li se pri tom pravila Roberta I. Suttona ‘Bez seronja’? Možete se kladiti u to”, zaključuje Walsh.

U Hrvatskoj trenutno traže Full Stack Java developere. Pogledajte kakve.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Društvene mreže

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Sponzorirano

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?