
Intercom u Zagrebu traži najbolje hrvatske inženjere s osiguranih 66,000.000 dolara investicije
S preko 7000 korisnika širom svijeta među kojima su Shopify, New Relic, ali i hrvatske tvrtke poput Mediatoolkita te Infinuma, Intercom je irska platforma za komunikaciju s korisnicima web aplikacija. Kako ekskluzivno otkrivaju za Netokraciju, ovaj vikend su u Zagrebu u potrazi za pametnim, entuzijastičnim developerima!
Povod Intercomovog dolaska u hrvatsku metropolu je Webcamp Zagreb, međunarodna konferencija posvećena razvoju za web koja se ovog vikenda održava u Zagrebu u organizaciji niza domaćih developerskih grupa. Na Webcampu Intercomov Mike Stewart govori o tome kako razviti mogućnost koju nitko nije tražio!
Svjetski proizvod razvija se u središtu Dublina
Iako Intercom cilja na svjetsko tržište za što su ranije ove godine osigurali daljnjih 35 milijuna dolara investicije (ukupno preko 66 milijuna dolara), centar njihovog razvoja oduvijek je bio u Dublinu, poznatom europskom sjedištu tehnološke industrije gdje rade i mnogi hrvatski profesionalci (dok se drugi vraćaju raditi za hrvatske startupe). Suosnivač i direktor Intercoma Eoghan McCabe za Techcrunch je objasnio kako će tijekom sljedećih godinu dana udvostručiti veličinu tvrtke koja trenutno broji preko 140 ljudi.

U razgovoru za Netokraciju Intercomov direktor razvoja Brian White otkriva kako u Zagrebu traže pametne, entuzijastične razvojne inženjere koji će se pridružiti njihovom timu:
Naš zadatak je prilično jednostavan, ali ambiciozan – učiniti rad na internetu što osobnijim pa zato imamo vrlo specifičnu strategiju zapošljavanja. Tražimo “potpune ljude” odnosno generaliste koji mogu riješiti različite probleme, tako da kod nas nećete naći poslove u kojima se traži “Ruby developer s 12 godina iskustva”. Webcamp u Zagrebu nam se čini kao savršena prilika da se približimo hrvatskoj developerskoj zajednici!

Iako mnogo korisnika već voli njihov proizvod, White naglašava kako su i dalje u ranim fazama razvoja u kojima tim može značajno utjecati na razvoj Intercoma kao i metodologije koje pri tome koriste. Novi inženjeri imati će priliku raditi s iskusnim kolegama koji su prije toga radili u tehnološkim gigantima poput Amazona, Applea, Facebooka i Googlea, a koji će im istovremeno biti mentori.
Traže developere spremne za razvijanje za 250 milijuna krajnjih korisnika
Intercomovih 7 tisuća korisnika trenutno putem tog softvera rješava pitanja preko 250 milijuna vlastitih korisnika, tako da je skaliranje značajan izazov ovog irskog startupa. Radi se o softveru koje integrirate u svoju web aplikaciju ili stranicu kako biste mogli ne samo chatati sa svojim korisnicima, već im temeljem određenih okidača možete poslati predefinirane poruke ili pitati pitanja. Kako korisnik primjerice upoznaje neke mogućnosti vašeg rješenja, možete mu slati dodatne savjete.
White kaže kako nude dobru plaću te da vole nagraditi te olakšati kvalitetan rad, tako da svi njihovi zaposlenici u Intercomov uredu u središtu Dublina primjerice imaju osiguran doručak, ručak i večeru. Osim toga, osiguravaju im i kartu za javni prijevoz, članstvo u teretani te neograničen broj slobodnih dana.
Intercom vas želi kao – u Dublinu
Na pitanje misle li otvoriti ured u Zagrebu, White kaže kako smatraju kako im je jako bitno da u ovoj fazi cijeli tim bude na jednom mjestu radi brže komunikacije, stoga im otvaranja razvojnih centara izvan Dublina nije još u planu. Ukoliko vas potencijalno zanima rad u Intercomu u Irskoj, možete ih upoznati na štandu u sklopu Webcampa, kao i prijaviti na otvorenu poziciju softverskog inženjera u Dublinu!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Miro
03. 10. 2015. u 4:13 pm
Očito traže developere koji će raditi za manju lovu. A ako traže ‘pametne, entuzijastične razvojne inženjere’ ovdje, bogami će se natražiti.
goran
05. 10. 2015. u 3:23 pm
Iz intervjua što sam ih prošao za strane tvrtke, svi osim njemačke, traže osobe koje bez problema mogu biti projekt manageri a imaju debelo radno iskustvo u razvoju, a za to daju plaće nešto iznad developerskog minimalca.
Traže rutinere koje će “jesti tipkovnice” no mislim da sa 5+, 10+ godina radnog iskustva, ipak se zaslužuje malo i guštanja na poslu, osobito ako se uzme u obzir koliko takav developer može kvalitetno i u kratkom roku napraviti puno toga (što dolazi kod izražaja kod održavanja i razvoja na izgrađenoj bazi koda).
No od takvih developera se očekuje da “jedu tipkovnice”.
Time sam razočaran u tim ponudama na stranom tržištu.
Filozofija koja stoji iza toga mi ispadne, ja znam da ti znaš, ali zašto nebi radio kao netko ko mora uložiti “extra mile”.
Imaju na “odgovornim” pozicijama prekaljene developere pa dobro znaju što očekivati od istih na onim najnižim pozicijama.
To mi ne zvuči kao “fair play”:)
Miro
05. 10. 2015. u 8:21 pm
Jedno je jasno, ne traže ‘pametne i entuzijastične inženjere’ jednako kao što domaće tvrtke ne bi u Indiji ili Rumunjskoj tražile pametne i entuzijastične.
IVeć traže jeftine ali ih slatkim riječima navlače da im se za tu jeftinu lovu navuku čim bolji developeri. Kapitalizam u svom najgrubljem obliku.
Tako mi je žao što je domaći startup ekosustav tako loš, bez organizacije, jedinstva, osjećaja za zajednički nastup, bez love, često i bez dovoljno znanja, pa da i mi imamo svoje međunarodno uspješne startupe koji će tako drugdje tražiti ‘pametne i entuzijastične’.
To bi podiglo čitavu zajednicu na bolje, a i država bi se možda smilila pa bi umjesto kupnje nekolicine novih BMW-a možda konačno osnovala startup fond.