Imagine Cup: Prijavi se do 15. travnja i u Seattleu natječi za 100.000 $

Imagine Cup: Prijavi se do 15. travnja i u Seattleu se natječi za 100.000 dolara

Imagine Cup, najveće i najstarije studentsko natjecanje tvrtke Microsoft ove godine slavi 15 godina postojanja. U skladu s time, glavna nagrada je udvostručena i iznosi čak 100.000 američkih dolara. Prijave projekata traju do 15. travnja, a regionalno finale održat će se na nadolazećem Leap Summitu.

imagine_cup_juvo
Iz Hrvatske je lani na globalno finale Imagine Cupa išao startup Juvo – Home Friend.

Imagine Cup, najveće i najstarije studentsko natjecanje tvrtke Microsoft na koje se svake godine prijavi više desetka tisuća studenata svijeta, ove godine obilježava 15 godina postojanja. U skladu s time, i glavna nagrada je udvostručena te će iznositi čak 100.000 američkih dolara. No, Imagine Cup ove godine donosi i nekoliko drugih novosti.

Naime, u odnosu na prošlu godinu neće biti organizirano nacionalno, već regionalno natjecanje na kojemu će nastupiti timovi iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije, Slovenije, Crne Gore i Makedonije. Finale regionalnog natjecanja održat će se 12. svibnja u Zagrebu na Leap Summitu u zagrebačkom Studentskom centru. Finalisti će predstaviti svoje ideje pred 2000 posjetitelja u sklopu Yellow stagea koji će biti posvećen promoviranju inovativnosti, poduzetništva i ostvarivanju vlastitih ideja među sudionicima.

Za razliku od prethodnih godina, kada bi pobjednik nacionalnog natjecanja išao u novi krug natjecanja na europskoj razini, ovogodišnji pobjednik automatski osigurava mjesto na svjetskom finalu u srpnju u Seattleu u SAD-u. Pet najboljih timova koji će nastupiti na finalu u Zagrebu bit će odabrano početkom svibnja, a bit će im omogućeno i mentoriranje od strane IT stručnjaka.

Tko može sudjelovati?

Također, novost je da i da ovogodišnje natjecanje nema specifičnih kategorija, što znači da su dobrodošle sve inovativne ideje. Za svako od prijavljenih softverskih rješenja, natjecatelji će koristiti Microsoft Azure platformu te će morati priložiti poslovni i marketinški plan. Sudjelovati mogu svi učenici stariji od 16 godina te studenti, a timovi trebaju imati po tri člana. Nina Šindija, voditeljica regionalnog projekta Imagine Cupa poziva sve studente iz Hrvatske sa zanimljivim ideja da se prijave i dodaje:

Doživjeti iskustvo takvog natjecanja je nevjerojatno s obzirom na to da natjecatelji imaju organizirane treninge, labove, posjete Microsoftovom središtu, uvid u najnovije tehnologije i sl. Novost je ove godine da se naši najbolji studentski timovi natječu uz bok najboljih svjetskih sveučilišta i njihovih timova kao što su Berkeley, Oxford, MIT, Stanford.

Prijave do 15. travnja

Projekt Juvo - Home Friend prošle je godine bio u finalu natjecanja u Seattleu.
Projekt Juvo – Home Friend prošle je godine bio u finalu natjecanja u Seattleu.

Od osnutka do danas, na međunarodnu pozornicu tehnoloških inovacija stupili su mnogi studentski timovi, a brojni su ostvarili komercijalni uspjeh poput tvrtke CliniCloud iz Australije, koja gradi jednostavan dijagnostički uređaj za pomoć roditeljima u odlučivanju o tome kada njihova djeca trebaju ići liječniku. CliniCloud je lani prikupio 5 milijuna dolara te distribucijsko partnerstvo s velikim lancem trgovina elektroničkom robom Best Buy.

Hrvatski predstavnik lani je u Seattleu bio Juvo – Home Friend, a riječ je o aplikaciji koja putem senzora dobiva informacije o približavanju djece opasnim predmetima u kući te to signalizira roditeljima. A ako i vi želite poći njihovim stopama, ne zaboravite se prijaviti do 15. travnja, a više informacija o natjecanju može se pronaći na službenim stranicama.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Novost

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Programiranje

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Prikaz

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Sponzorirano

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?