Startupi, pitchajte u Zagrebu i osvojite pozivnicu za hub:raum WARP sa svim plaćenim troškovima

Startupi, pitchajte u Zagrebu i osvojite pozivnicu za hub:raum WARP sa svim plaćenim troškovima

Sjećate li se WARP-a, osmodnevnog intenzivnog akceleratorskog programa kojega organizira hub:raum u Krakowu? Sada imate priliku "preko reda" ući u program, sa svim plaćenim troškovima puta i boravka, ukoliko pobijedite na natjecanju u prezentiranju ideja, kojega organiziraju hub:raum, Hrvatski Telekom, Iskon te Zagrebački inkubator poduzetništva. I Netokracija će biti u žiriju, stoga čitajte pozorno! :)

startupitelekom

Sjećate li se WARP-aosmodnevnog intenzivnog akceleratorskog programa kojega organizira hub:raum u Krakowu? Sada imate priliku “preko reda” ući u program, sa svim plaćenim troškovima puta i boravka, ukoliko pobijedite na natjecanju u prezentiranju ideja, kojega organiziraju hub:raum, Hrvatski Telekom, Iskon te Zagrebački inkubator poduzetništva. I Netokracija će biti u žiriju, stoga čitajte pozorno! 🙂

Dođite na uvodno predavanje Ivana Petkovića!

Samo natjecanje održat će se 8. 11., ali prije toga bi svakako trebalo posjetiti uvodnu radionicu, koju će održati Ivan Petković iz HT-a na temu “Budućnost telekom poslovanja”. Radionica se održava u ponedjeljak, 28. 10. u 17 sati, na mjestu gdje se organiziraju ZIP events, Zvonimirova 8, u Zagrebu. Ukoliko se planirate prijaviti na natjecanje, ili općenito u hub:raumov program, svakako dođite kako biste čuli glavne smjerove u kojima ide industrija telekoma, a samim time ćete saznati uklapa li se i vaš startup u tu strategiju. Također, predstavit će se očekivanja od natjecanja, teme koje bi startupi trebali pokriti sa svojim idejama, format pitchanja te točne nagrade. Za navedenu uvodnu radionicu potrebno se prijaviti putem sustava Entrio.

Kako će izgledati natjecanje?

No, da ne bi sve ostalo nepoznanica, ipak otkrivamo neke detalje o samom natjecanju. U žiriju će se, dakle, naći Ivan Petković (HT), Luka Sučić (hub:raum), Nikša Gopčević (Iskon), Ivo Špigel (ZIP) i Ivan Brezak Brkan (Netokracija). Svaki će tim imati pravo na petominutno predstavljanje svoga projekta, na engleskome jeziku, a predložak prezentacije možete već sada preuzeti. Prihvaćaju se ideje koje su u fazi koncepta, a samih selekcija prijava neće biti – svi koji se prijave dobivaju pet minuta za prezentaciju, no imajte na umu kako će kriteriji biti strogi i samo timovi koji ih zadovolje moći će se nadati nagradama. Kako organizatori ističu, bitno je dobro prezentirati ideju, kao i njenu pozadinu te način na koji se ona uklapa u svijet telekoma. Dakako, prijaviti se mogu svi startupi, bez obzira na državu u kojoj su osnovani.

Koja je budućnost telekoma?

Što se tiče budućnosti telekom industrije, o čemu će se više čuti na uvodnom predavanju, treba imati na umu da telekomunikacije predstavljaju industriju komuniciranja na udaljenost i bilo koji entiteti koji imaju potrebu udaljenog komuniciranja su potencijalno tržište za telekomunikacijsku industriju. Time se otvaraju (nova) potencijalna područja rasta – ICT, oglašavanje, e-commerce, e-payment, multimedija, poslovanje iz oblaka za privatne korisnike, mobilni internet, inteligentne mreže (M2M & Internet of things), gaming, edukacija – stoga bi i startupi koji se predstavljaju trebali “razmišljati” u istome smjeru. Svakako imajte na umu da infrastruktura koja podržava spomenuta područja nije daleka budućnost, nego nešto što se već danas događa – sjetite se samo da je u prosincu prošle godine predstavljen TeraStream, IPv6 mreža nove generacije temeljena na oblaku koja omogućuje brzine do 1Gbps do krajnjeg korisnika, o čemu smo tada pisali! Na telekomu je da osigura besprijekornu povezanost korisnika, a na startupima je da proizvode sadržaj koji će korisnici konzumirati. Ili ukratko – ne razmišljajte o telekomu sadašnjosti, nego o telekomu budućnosti, koji će se baviti prodajom energenata, e-commerceom, bazama podataka, proizvodnjom sadržaja (za sve platforme), povezivanjem sustava (IPTV+mobile+tablet), novim načinima naplate (NFC), WebRTC rješenjima, tu su i LTE, IoT…

Tu se uklapa i sam hub:raum, kao akcelerator Deutsche Telekom grupe, koji se, podsjećamo, predstavio domaćoj javnosti u sklopu TechCrunch Balkans turneje, koju je organizirala Netokracija, kada je istaknuto kako je jedna od najvećih prednosti ovog programa, uz prostor, mentorstvo i financijska sredstava, velika baza korisnika DT grupe, koji mogu postati i korisnici samog startupa, čime se povećavaju šanse za njegov regionalni, ali i globalni uspjeh.

Dakle, što čekate – prijavite se za uvodnu radionicu, na kojoj ćete saznati sve detalje i dobro se pripremiti za pitch pred hub:raumom, HT-om, Iskonom, ZIP-om i Netokracijom!

Dodatak: Način prijave

1. Idite na hubraum.com/apply.
2. Odaberite accelerator & Krakow.
3. Dodajte „Idea Pitch – „ prije imena projekta.

I dođite na natjecanje 8. 11.!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Kolumna

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Tvrtke i poslovanje

Kontroling iliti kako urediti proces naplate prije nego pritok novca presuši

Ako niste ekonomske struke i ako se u svojoj karijeri niste susretali s podacima, izvještajima, projekcijama gotovo je sigurno kako ćete odmah kontroling povezati s kontrolom. I upravo ste upali u prvu veliku zabludu, jer kontroling je prvenstveno usmjeren na otkrivanje „bugova“ u komunikaciji i procesima.

Što ste propustili

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Netokracija Podcast

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Karijere

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.

Kolumna

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Tvrtke i poslovanje

Kako je tvrtka osnovana u socijalizmu došla na prag komercijalizacije svog prvog AI rješenja u medicini

TIS grupa do sada se gradila daleko od pozornosti šire javnosti. U međuvremenu, radili su na uvođenju SEPA-e, eura, Instant Paymentsa, surađuju s fintechima, prisutni su u velikim bankama, i s vlastitim rješenjima… Ali nijedan njihov projekt nije toliko odjeknuo kao prvi koji su napravili uz pomoć umjetne inteligencije.