Hub:Raum inkubatoru pridružio se T-HT-ov Luka Sučić kao naš regionalni predstavnik

Hub:Raum inkubatoru pridružio se T-HT-ov Luka Sučić kao naš regionalni predstavnik

Kako ekskluzivno otkrivamo na Netokraciji, inkubator Deutsche Telekoma Hub:Raum te Hrvatski Telekom osnažuju veze, pridruživanjem Luke Sučića međunarodnom timu Hub:Rauma kao evangelista jugoistočne Europe zadužen za predstavljanje tog inkubatora na događanjima te pred startupima širom srednje i istočne Europe.

hubraum_1 Kako ekskluzivno otkrivamo na Netokraciji, inkubator Deutsche Telekoma Hub:Raum te Hrvatski Telekom osnažuju veze, pridruživanjem Luke Sučića međunarodnom timu Hub:Rauma kao evangelista jugoistočne Europe zadužen za predstavljanje tog inkubatora na događanjima te pred startupima širom srednje i istočne Europe. Luka Sučić u Hub:Raum prelazi iz T-HT-ovog Odjela za razvoj proizvoda i inovacija, gdje je među ostalim radio na projektima poput Deezera, kojim je u hrvatski mainstream uveden streaming servis za glazbu.

Hub:Raum se već predstavio regiji

Netokratima je poznato kako se Hub:Raum regionalnoj startup zajednici predstavio nedavno kao glavni pokrovitelj uz T-HT Netokracijinih Techcrunch meetupova održanih u Zagrebu, Beogradu, Ljubljani i Sofiji, na kojima je sudjelovao Hub:Raumov Cosmin Ochisor, koji za Netokraciju komentira:

 

S obzirom na njegovo veliko iskustvo te upoznatost ne samo sa startupima u regiji, već i radom u velikim organizacijama poput Hrvatskog telekoma, ne sumnjam da će Luka biti odličan dodatak timu. Još bitnije, Luka je odličan govornik, bloger i networker što će itekako pomoći u njegovoj ulozi kao evangelista. Pomoći će od Hub:Raum Krakow stvoriti mjesto za startupe u jugoistočnoj Europi.

Sučić se već sljedeći mjesec seli u Poljsku gdje će raditi u Hub:Raum Krakow, koji je ekspanizacija DT-ovog inkubatora zadužena za istočnu Europu, konkretno za cjelokupno područje od Slovenije, Hrvatske, Srbije pa sve do Latvije, Litve, Rumunjske i Bugarske.

Hub:Raumov prostor u Krakowu.
Hub:Raumov prostor u Krakowu.

Ochisor dodaje kako je naša regija itekako obećavajuća, ali tek u najranijoj fazi razvoja. Navodi kako, na žalost, ima premalo institucionalne pomoći koja može prepoznati “the next big thing”, ali da kroz Hub:Raum će pokušati i probati to promijeniti.

Što DT, T-HT, Iskon i Hub:Raum zapravo nude?

Za Njemačku i njemačko govorno područje općenito zadužena je središnjica u Berlinu. Tamo će biti dio evaluacijskog tima koji će ocjenjivati kvalitetu i pogodnost za investiciju prijava pristiglih ne samo u Hub:Raum, već i članice DT grupe, poput Hrvatskog Telekoma. Snaga DT-a u ovom slučaju je dakako kapital pri čemu Hub:Raum nastupa kao inkubator te T-Ventures kao venture capital fond, ali i distribucija na tržištima gdje je grupa prisutna.

Hub:Raumov prostor u Krakowu.
Hub:Raumov prostor u Krakowu.

Ukupno tržište čini 200 milijuna korisnika, a startup koji prihvati investiciju može testirati/lansirati svoj proizvod na tim tržištima. Sučić je netokratima dobro poznat kao jedan od Netokracijinih autora koji je već pisao o poslovnim planovima za mobilne aplikacije te kako će iPad ubiti ubio Flash, a široj internetskoj zajednici kao suosnivač MacKorisnika, web stranice posvećene Macovima i iPhoneima.

Od iProizvoda i appova do startup svijeta

U Hub:Raumov tim dobro će se uklopiti kroz vlastito poduzetničko iskustvo u timu 1337bit, u kojem su razvijeni zanimljivi i prilično uspješni proizvodi poput Croatia Traffic & Weather. Na žalost, članovi tima su krenuli svaki svojim putem, pa tako i Sučić u T-HT. Poljski Hub:Raum u kojem će Sučić biti sljedeće dvije godine osim investicije startupima pod svojim okriljem nudi i mrežu mentora te pravnu i računovodstvenu pomoć.

Od Sučića doznajemo kako je jako uzbuđen oko novih mogućnosti te se nada kako će se u Hub:Raumu naći značajan broj regionalnih projekata neki od kojih su se već predstavili timu kojem se pridružuje. Sučićevo pridruživanje Hub:Raumu značajan je korak naprijed za regionalnu scenu koja će sad u jednom od jačih telekomskih inkubatora imati svog predstavnika te odličan dodatak na nedavno pokretanje prvog hrvatskog telekom inkubatora Iskon.Startupa, također člana DT grupe, o kojemu smo nedavno također ekskluzivno pisali. Čestitke Sučiću, a zainteresirani startupi više informacija mogu naći na službenoj stranici Hrvatskog telekoma.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

SEO i tražilice

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Ekskluzivno

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Izvještaj

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Dizajn

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…