Hrvatski Bellabeat je najbolji europski zdravstveni startup

Hrvatski Bellabeat je najbolji europski zdravstveni startup po The Europas nagradama

Hrvatski startup Bellabeat noćas je proglašen najboljim europskim zdravstvenim startupom u sklopu prestižnih The Europas nagrada koje prepoznaju najbolje tehnološke tvrtke cijelog kontinenta.

Bellabeatova Urska Sršen preuzela je The Europas nagradu u Londonu.
Bellabeatova Urska Sršen preuzela je The Europas nagradu za najbolji europski ‘health’ startup.

Bellabeat, koji je nedavno uspješno prodao prvu seriju svog Leafa, bio je u konkurenciji pet projekata, među njima i mySugrToothpickTouch Surgery te YOU-app. Nagradu je u ime tvrtke u Londonu preuzela suosnivačica Urška Sršen.

The Europas nagrađuju europske startupe još od 2009. kad ih je pokrenuo Techcrunchov Mike Butcher, a već smo više puta spomenuli kako su regionalni projekti bili finalisti dosadašnjih izbora: među njima slovenski Toshl i srpski VetCloud. Osim tog, prepoznale su mnoge europske brzorastuće projekte, poput češkog Socialbakersa koji je svojevremeno akvizirao splitski Socialbrando te dobro poznatih King.com-a i Soundclouda.

The Europas je održan u Londonu.
The Europas je održan u Londonu.

Značajna potvrda kvalitete hrvatske startup scene

Bellabeat je prvi hrvatski startup koji je osvojio ovu značajnu nagradu, čime je potvrdio kvalitetu startupa ne samo iz zemlje, već i regije. U razgovoru za Netokraciju, suosnivač Sandro Mur je naglasio kako mnogo znači i prepoznavanje health startup scene:

Drago nam je da health startupi dobivaju publiciteta i prepoznati su kao kompanije o kojima ce se sve vise i vise pričati! Bellabeat se u ovom slučaju postavio kao startup koji je ozbiljno krenuo u tržiste wearablesa te pokretanjem novih proizvoda zaslužio The Europas nagradu.

Za sve cinike koji su mislili da su startupi tek ‘igra’, priznanje Bellabeata u sklopu The Europas nagrada (kao i nedavna EY nagrada Nanobita) je još jedan dokaz da se domaće brzorastuće tehnološke tvrtke mogu natjecati s najboljima iz cijele Europe. “Samo” je pitanje rada na pravom proizvodu za pravo tržište – te ustrajnosti. Čestitke Bellabeatu!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Filip

    Filip

    17. 06. 2015. u 9:27 am Odgovori

    Čestitke Bellabeatu, uvijek je lijepo vidjeti kad neko iz domovine uspije globalno. Ja bih opet, bez imalo loših primisli ili osude, pitao koji je dio Bellabeata povezan sa Hrvatskom? Imaju li razvoj u Hrvatskoj? Prodaju, podršku korisnicima?

  2. Denis

    Denis

    17. 06. 2015. u 10:03 am Odgovori

    Ne treba toliko hype-a o hrvatskim startupima jer nema mjesta euforiji. Osim toga Bellabeat je hrvatsko-slovenski a ne hrvatski startup. Ne podliježite nogometnoj euforiji

    • Sandro Mur

      Sandro Mur

      17. 06. 2015. u 10:50 am Odgovori

      Pozdrav Denis,

      Hvala ti na podrsci. Bellabeat je Hrvatski startup. Cak i Slovenka Urska zivi u Zagrebu i Kitesurfa na Peljescu, tako da djaba joj ta Slovenija :)))).

  3. Vedran

    Vedran

    18. 06. 2015. u 10:14 pm Odgovori

    Hrvatska kompanija, a odes na njihovu stranicu i jedina informacija koja se moze naci o njima:
    “Bellabeat inc., a Delaware corporation, headquartered in San Francisco. “

  4. Ivan Ilijašić

    Ivan Ilijašić

    19. 06. 2015. u 9:04 am Odgovori

    Majko mila, što vi ljudi imate slobodnog vremena. Ovdje zapošljavaju X ljudi, krenuli su odavde i nedajbože da otvore poslovnicu vadi, odmah krene cjepidlačenje.

    Čestitke Bellabeat ekipi. Rasturajte i dalje.
    I molim Vas, dodajte na stranicu neki komad koda koji će za hrvatske IP adrese prikazati adresu domaće firme, čisto da bi dušebriznici, brojači krvnih zrnaca i ekipa mogli lakše preživjeti tjedan 🙂

      • Josip jr. Horvat

        Josip jr. Horvat

        20. 06. 2015. u 9:59 am Odgovori

        Dragi Vedrane , kada bi sav pogled na pravila start up_ova bio gledan Tvojom dioptrijom bilo bi na 1 000000000 Vedran Incorporation. Na žalost ili na sreću , Kahneman je u pravu , postoje Google_ovi , Face_ovi neki mali mali Bellabeat_ovi i postoje Vedrani.

        • goran

          goran

          25. 06. 2015. u 9:48 pm Odgovori

          To je više developerska (na razini koda) dioptrija.
          Ako je ovo prevelik projekt za hrvatsko-slovensko tržište, pogotovo zato jer se radi o offline tehnologiji, zašto to onda ne reći.
          Tehnički je možda nemoguče izvesti ovakav startup u hrvatsko-slovenskom gospodarstvu.

          Daje lažnu sliku, a mislim da smo dovoljno zreli za surovu realnost, možda je dio NDA.

          Naš startup dobi investiciju od pristojnog novca, a to je ništa, samo za core tim ode milja kuna na plaće godišnje.
          A investitor kaže, svi problemi su riješeni a novca ima dovoljno..
          Možda smo samo “obični” developeri, no možda sutra i mi budemo spremni za startup scenu, a što ćemo dobiti od vašeg iskustva…
          Imamo iskustvo unutra, a ona poslovna razina koja nam fali, za to dobivamo.., ako postavimo prava pitanja, uspoređivanje na osobnoj razini.
          Bojim se da tu nema komunikacije, ili prihvati istinu kakva je prezentirana ili vječno ušuti..

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Programiranje

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Analiza

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Što ste propustili

Novost

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.

Tvrtke i poslovanje

Hrvatska je zaposlila jako malo ukrajinskih IT stručnjaka. Ovo su priče nekih od njih

Kroničnoj nestašici IT kadrova na domaćem tržištu i postojanju pravnih preduvjeta usprkos, rijetke su domaće IT tvrtke koje su zaposlile radnike iz Ukrajine koji nisu i prije radili za njih.

Analiza

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Netokracija Podcast

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Obrazovanje

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.

Programiranje

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?