Malo više od mjesec dana do otvaranja vrata u Bukureštu, predstavljene su teme i vodeći govornici na ovogodišnjoj How to Web konferenciji. Posjetitelji će 26. i 27. studenog moći čuti izlaganja koja će na konkretnim primjerima približiti proboj proizvoda na tržište, prilike koje otvaraju investitori i različite marketinške pristupe, a za sve koji žele doći, povoljna šansa pruža se još samo danas, s posljednjom prilikom za kupnju najjeftinijih ulaznica.
Ovogodišnje, šesto izdanje konferencije How to Web, koje će biti održano 26. i 27. studenog u Bukureštu, ponovno će okupiti poduzetnike i stručnjake s ‘tech’ scene u Jugoistočnoj Europi, a poslije prve najave što stiže, organizatori su otkrili još malo više detalja o govornicima i temama koje će privući pažnju posjetitelja. Upoznajući se s pričama koje će se baviti konkretnim slučajevima, poput one koju će iznijeti Netokracijin glavni urednik Ivan Brezak Brkan, na svoje će doći svi koje zanima plasman proizvoda na tržište, mogućnost dodatnog razvoja dolaskom do investitora, organizacija ekipe koja se bavi projektom ili različiti pristupi u marketingu.
Kako se probiti s nečime novim?
Služeći se vlastitim primjerima na projektima na kojima su radili, Jan Reichelt, Uldis Leiterts i Larry Gadea u Bukureštu će otkriti tajne plasmana novog proizvoda na tržište. Dobra ideja će pomoći, ali kako nema jedinstvenog pristupa koji će obuhvatiti baš sve, pratitelji How to Web konferencije doznat će o različitim mogućnostima za proboj do većih partnera i širokog kruga korisnika.
Reichelt će otkriti put kojim je prošao Mendeley, servis koji omogućava da stvorite vlastitu ‘online’ knjižnicu za znanstveno istraživanje, Leiterts će iznijeti priču koja stoji iza Infogr.ama, servisa za kreiranje infografika jednostavnim unosom podataka, dok će Gadea prenijeti pouke s vlastitog puta u poduzetničkim vodama. Priča će biti usmjerena ponajprije na proboj Envoya, servisa koji poslovnim korisnicima pruža priliku da zabilježe dolazak posjetitelja i prate čime se bave dok pregledavaju ponudu.
Mogućnosti za rast i organizacija tima
U potrazi za najboljim strategijama za razvoj proizvoda i putevima koji će učiniti posao što učinkovitijim, Martin Eriksson podijelit će dio savjeta koje pruža na blogu Mind the Product i o kojima se redovito može čuti na okupljanjima Product Tank, koja se organiziraju u različitim krajevima svijeta. Osim na mogućnosti da ono što smo kreirali raste, Eriksson će se usmjeriti i na najbolju organizaciju tima koji radi na proizvodu.
Plasmanom proizvoda i organizacijom ekipe u Bukureštu će se pozabaviti i Kalman Kemenczy i Edial Dekker, Kemenczy s pričom o Preziju, alatu za izradu prezentacija i pričanje priče utemeljenom na programskom rješenju u oblaku, a Dekker otkrivajući put kojim su prošla tri projekta, Gidsy kojega je svojedobno kupio GetYourGuide, Hack de Overheid i Eventbrite. Gidsy i Eventbrite usmjerili su se na organizaciju i oglašavanje događanja, a Hack de Overheid, u prijevodu s nizozemskog, hakirajmo vladu, nudi nešto širu sliku, ne samo s organiziranjem različitih okupljanja, već i s traženjem rješenja za lakši pristup podacima koji su u rukama vlasti.
Marketinški pristupi
Bilo da je riječ o ‘content’ marketingu ili nekom drugačijem pristupu, poput ‘growth hackinga’, u Bukureštu će biti riječi i o povoljnim mogućnostima za oglašavanje. Sujan Patel prikazat će što nudi alat ContentMarketer.io, John Collins prenijet će dio strategija kojima se do sada bavio uređujući blog Inside Intercom, dok će John Bernard pričati o vlastitom iskustvu u marketinškom plasmanu Mozillina mobilnog operativnog sustava Firefox OS.
Ako je dovoljno privlačno…
Zainteresirani ste za poneku od ovih tema i izlaganja? Povoljnija prilika za dolazak na How to Web konferenciju pruža se još samo danas, s mogućnošću kupnje jeftinijih ulaznica u prvom krugu prodaje, uz cijenu od 123 eura. Budite brzi jer – kako se to ponekada može čuti u reklamama – ponuda traje do kraja dana.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.