Hrvatska gorska služba spašavanja (HGSS) proglašena je Komunikatorom godine, a odlučio je to stručni žiri 10. dodjele nagrada Grand PRix Hrvatske udruge za odnose s javnošću.

Stručni žiri 10. dodjele nagrada Grand PRix Hrvatske udruge za odnose s javnošću (HUOJ) Komunikatorom godine proglasio je Hrvatsku gorsku službu spašavanja (HGSS). Riječ je o priznanju koje se dodjeljuje osobama ili kolektivima koji su se kvalitetom i stilom komunikacije istaknuli u proteklih godinu dana, ali koje ne dolaze iz struke odnosa s javnošću.
U obrazloženju ovogodišnjeg laureata navodi se kako HGSS-ovci komuniciraju razumljivo, jasno i atraktivno korištenjem suvremenih kanala, dok je njihov nastup u medijima uvijek iznimno stručan i uvjerljiv. Također, zahvaljujući jedinstvenom komunikacijskom stilu, ističe se kako poruke HGSS-ovaca rado prate čak i oni koji su na sigurnom, o čemu je Netokracija već pisala. Darija Mateljak, predsjednica žirija nagrada Grand PRix naglasila je kako izbor Komunikatora godine nije bio nimalo lagan zahvaljujući žestokoj konkurenciji, a o komunikaciji HGSS-a rekla je:
O vrlo ozbiljnim temama poput sigurnosti i zaštite života te upozorenjima o prikladnom ponašanju u prirodi HGSS komunicira na zanimljiv način – kratko i jasno, začinjeno s malo dobrog humora.
Za lošu komunikaciju – Šipak godine
Inače, HGSS je prvi kolektiv koji je do sada bio nominiran za Komunikatora godine, a ove godine u istoj kategoriji nominirani su još bili ministar financija Zdravko Marić, bivši voditelj kurikularne reforme Boris Jokić, pokretač portala srednja.hr Marko Matijević te književnik Bruno Šimleša.
U Hrvatskoj udruzi za odnose s javnošću podsjećaju kako uz nagradu Komunikator godine dodjeljuju i priznanje za osobu koja se istaknula lošom komunikacijom u protekloj godini – Šipak godine. Tko je ta osoba doznat ćemo krajem mjeseca, dok će dobitnik nagrade za doprinos struci biti poznat na svečanosti dodjele nagrada Grand PRix koja će se održati 16. ožujka u Zagrebu.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.