Harry Potter: Wizards Unite - nova AR igra tvoraca Pokemon Go-a dostupna je i u Hrvatskoj

Harry Potter: Wizards Unite – nova AR igra tvoraca Pokemon Go-a dostupna je i u Hrvatskoj

Harry Potter: Wizards Unite nova je igra tvoraca globalnog hita Pokemon Go-a, a ovo će nas ljeto izmamiti na ulice kako bismo pronalazili razna bića i likove iz Harry Potter svemira, bacali čarolije i skupljali iskustvo.

Fanovi Harryja Pottera već mjesecima su u iščekivanju nove igre Harry Potter: Wizards Unite, a njihovom je čekanju napokon stigao i kraj. Nova igra koja se najbolje može opisati kao Pokemon Go, samo u Harry Potter svemiru dostupna je na milijunima mobitela diljem svijeta, a među njima su čak i oni u Hrvatskoj.

Sjetit ćete se da Pokemon Go nije bio dostupan u Hrvatskoj kada je izašao, već smo morali čekati neko vrijeme dok se čitav svijet oduševljavao ovom igrom. Korisnici Androida mogli su tome doskočiti skidanjem .apk fajla s neke od stranica za njihovu distribuciju, a iPhone vlasnici trebali su imati korisnički račun registriran u nekoj od država koje su bile podržane. Ipak, ničeg od ovog nema sada, a Harry Potter: Wizards Unite možete skinuti i igrati odmah danas, a u svijetu je dostupna od prošlog petka.

Najveća odlika ove igre je, jasno, izvrsno korištenje AR tehnologije, a igra izgleda mnogo bolje nego što je to slučaj s Pokemonima. Naravno, ovo ne čudi obzirom da je developer Niantic mnogo toga naučio kroz razvoj Pokemona, a Harry Potter je još jedna gotovo pa neiscrpna tema o kojoj bi se dalo napraviti igre u barem desetak različitih žanrova i na isto toliko platformi.

Poznato, ali bolje

Kada je riječ o samoj igri, radi se o više-manje istim principima samog igranja koji stoje iza Pokemon Go, ali naravno tema je posve drugačija. Umjesto borbe s divljim Pokemonima, koristit ćete čarolije kako biste se borili protiv likova iz Harry Potter svemira, a umjesto bacanja lopte na Pokemone crtat ćete oblike po ekranu i ovisno o vašem uspjehu stvarati jače čarolije.

Prema priči igre, vi ste zaposlenik u Ministarstvu magije i cilj vam je u stvarnome svijetu pronalaziti razne predmete i likove iz Harry Potter svemira te ih vratiti natrag gdje pripadaju prije nego što bezjaci shvate o čemu se radi. Tijekom nekoliko minuta igranja susreo sam se s loptom za metloboj, Hagridom i još nekolicinom poznatih likova i predmeta, a svi oni su vrhunski prezentirani u AR svijetu igre te će se stvarati gdje uperite kamerom.

Šetnja stvarnim svijetom bit će vam svakako potrebna kako biste došli do novih otkrića, a samo ću vam reći kako u igri osim borbe s raznim stanovnicima Harry Potter svemira možete stvoriti svoj vlastiti čarobni štapić, birati čije ćete boje braniti te razne druge sitnice koje će bez sumnje uveseliti svakog fana poznatog serijala. Usporedbe s Pokemon Go logične su jer se radi o igri istog tima, ali nakon kratkog isprobavanja mogu reći kako ova nova igra u sebi od samog početka sadrži neke od elemenata koji su u Pokemon Go došli tijekom njegovog postojanja, te svakako izgleda impresivno i zanimljivo, čak i ako niste fan ovog serijala. 

Možda je upravo Harry Potter: Wizards Unite i posljednja šansa za dolazak u formu pred ljeto, jer biste dok dođete do najviših razina igre trebali prehodati pristojan broj kilometara. Naravno, pazite kamo hodate dok gledate u mobitel i nemojte ulaziti u tuđa dvorišta i kuće jer se u njima možda nalazi nešto što trebate, policajci vjerojatno neće imati previše razumijevanja ako im krenete objašnjavati da se u kući nalazio feniks ili jednorog.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Programiranje

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Programiranje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?