Već je opće poznato kako je mjerna jedinica kvalitete i popularnosti platforme broj developera koji radi sa njom. Zato su Facebook i Twitter zgrabili toliko veliki dio internetskog kolača. Sada, godinu i pol nakon lansiranja i Google Plus radi velike korake prema većoj i boljoj integraciji svoje platforme sa developerima diljem Interneta.

Već je opće poznato kako je mjerna jedinica kvalitete i popularnosti platforme broj developera koji radi sa njom. Zato su Facebook i Twitter zgrabili toliko veliki dio internetskog kolača. Sada, godinu i pol nakon lansiranja Google Plus radi velike korake prema većoj i boljoj integraciji svoje platforme sa developerima diljem Interneta.
‘Sign up with Google’
Predstavljena je mogućnost prijave za servise putem Google Plusa – prilično jednostavan način ‘ulogiravanja’ koji omogućuje korisnicima Google Plusa da se povežu sa podržanim servisima i aplikacijama. Jedan od glavnih odgovornih za Google Plus, Seth Sternberg, tvrdi kako većina korisnika ionako dobro poznaje svoj Google password te smatra mogućnost povezivanja sa drugim servisima bez potrebe za izradom novih korisničkih računa izuzetno zgodnom i prikladnom.
Također, ovime je drastično olakšano dijeljenje sadržaja na Google Plus mrežu i možete točno odabrati kojim društvenim krugovima ćete objaviti vijest. Ovo bi se izuzetno moglo svidjeti korisnicima kojima je privatnost i sigurnost na prvom mjestu koji žele potpunu kontrolu nad svojim sadržajem – ukoliko dakako koriste Googleovu ne tako popularnu društvenu mrežu.
No, druga velika ciljana skupina ovog novog featurea jesu developeri. ‘Kada gradite platformu imate 2 vrste mušterija – korisnike i developere’, objašnjava Sternberg. Još jedna funkcionalnost novog ‘Sign up with Google’ sistema koja bi izuzetno mogla pomoći developerima i korisnicima u potrazi za aplikacijama je gumb za automatski download i instalaciju aplikacije koji se ponudi ako je korisnik na web stranici koja ima i svoju aplikaciju.
Očito je kako je Google punom parom krenuo u što veću integraciju Plusa, kako bi ga popularizirao među korisnicima. Da li će u tome uspjeti, ostaje nam samo vidjeti.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.