Good Game 2018 bit će najveći do sada - Netokracija

Good Game 2018 seli se na novu lokaciju i postaje najveći do sada

Turnir Good Game ulazi u svoju treću godinu postojanja, a ovogodišnji turnir seli se na novu lokaciju i okupit će najviše sudionika do sada. Također, prilozi od kotizacija ove godine postaju investicija u domaće talente.

Kroz nešto više od dvije godine koliko sam dio predivnog kolektiva Netokracije imao sam čast i priliku prisustvovati gomili zanimljivih događaja, ali prvi događaj mene kao člana Netokracije bio je prvi Good Game humanitarni esport turnir u Zagrebu, prije otprilike dvije godine. Good Game ulazi u treću godinu održavanja, a ove ga godine očekujemo u Zagrebu 18. i 19. svibnja.

Good Game jedinstven je spoj gaminga, networkinga i dobre zabave koji treću godinu zaredom okuplja domaće tehnološke firme koje se natjeću u CS:GO, ali i u mnogo popratnih sadržaja i turnira kako bi se družili i zabavili na potpuno novi način. Osnivač Good Gamea Nikola Stolnik i ja razgovarali smo o projektu Good Game i svemu onome što će ovogodišnji činiti drugačijim od svakog izdanja do sada.

Za početak, Nikolu sam pitao da mi ukratko približi sve ono što je Good Game uspio postići u ove tri godine:

Na prvom Good Gameu u Zagrebu opremili smo 10 bolnica i 2 doma za nezbrinutu djecu po Hrvatskoj gaming opremom. Također, s Good Gameom koji je održan u Pragu opremljeno je 12 bolnica tako da smo razveselili djecu koja se tamo nalaze.
Prošlogodišnji Good Game Zagreb bio je posvećen Croatian makersima jer želimo s turnirom osim zabave, druženja i ljubavi prema gamingu, pomoći društvu (pogotovo djeci i mladima) pa smo im tako donirali 10.000 eura.

Nikola dodaje i kako je vrlo važno reći da se svake godine povećava broj kompanija koje žele sudjelovati te mu je izrazito drago da upravo Good Game uvodi domaće tvrtke u gaming svijet. Djelovanje na ovaj način je zapravo stvorilo novu vrstu takozvanog employer brandinga koji je prilagođen modernom svijetu i načinu komunikacije mlađe publike.

Novi prostor od 1500 kvadrata

Ako ste posjetili neki od GG turnira, znate da je atmosfera bila sjajna, a broj posjetitelja prilično velik. Od Nikole sam saznao koliko je točno timova do sada prošlo kroz Good Game natjecanja:

Imali smo 48 natjecateljskih poduzeća kroz 2 godine na CS:GO turniru, uz to oko 100 natjecatelja na dodatnim Rocket League i Overwatch turnirima. Tvrtke su to većinom koje posluju u IT sektoru i bliže su gaming industriji. Osim naših natjecatelja bili su tu i posjetitelji kojih je do sada prošlo više od 2000, a ove godine želimo premašiti tu brojku.

Premašiti ju iz organizacije nastoje s mnogo novih sadržaja, a jedna od svakako najvećih vijesti je to da se GG seli iz prostora HUB385 u Jadran film na čak 1500 metara kvadratnih zatvorenog prostora, skupa s još 1500 kvadratnih metara na otvorenom. Nikola kaže kako je razlog ovom jednostavno činjenica da se ovogodišnji Good Game zbog velikog interesa morao preseliti u nešto veći prostor.

Tako će ove godine, uz sami CS:GO turnir, biti mnogo dodatnih sadržaja, a Nikola kaže:

Uz CS:GO turnir imat ćemo 3 dodatna turnira u Rocket Leagueu, Overwatchu i PES turnir. Uz to, u našem EXPO djelu očekujte domaće i strane developere koji će predstaviti svoje igre čime želimo potaknuti gaming scenu. Na samom vanjskom djelu bit će i food court (uz gaming imamo i ljubav prema burgerima), a u pripremi su i dva partyja.

Zabava otvaranja Good Gamea je i prošlih godina bila organizirana u zanimljivim zagrebačkim prostorima, ali kako se ove godine GG širi svuda, tako će se i na partyju zatvaranja naći jedna od poznatijih domaćih glazbenih grupa, za koju ćete saznati kada bude vrijeme.

Kotizacije postaju investicija

Ovogodišnji Good Game nastojat će popuniti prostor između CS:GO mečeva mnogo većim brojem popratnih sadržaja nego prošlih godina, kako bi se publika mogla zadržati, družiti i zabaviti. Iz organizacije najavljuju mnogo više posjetitelja nego prošlih godina koji će upotpuniti atmosferu navijajući.

Najveća prednost većeg broja sudionika svakako je mnogo bolja mogućnost poslovnog umrežavanja i brendinga tvrtki. Uz broj tvrtki sudionika koji je najveći do sada, ali i prostor koji će biti ispunjen sadržajima, Good Game u svoje treće izdanje ulazi najjači do sad.

Ipak, nikako se ne smije zaboraviti humanitarni karakter koji je pratio ovaj događaj od samog početka. Naime, nakon prvog GG-a polovica prihoda od kotizacija je otišla dječjim bolnicama i domovima diljem zemlje u vidu PlayStation konzola, a drugi GG donirao je 10.000 eura projektu Croatian Makers.

Ove godine prihodi od kotizacija poboljšat će nečiji život na nešto drugačiji način, kaže Nikola:

Ove godine novac ide direktno mladim poduzetnicima i studentima kako bi pomogli u poticanju razvoja gospodarstva koliko god možemo.

Kako će se odviti ova donacija novca još ne znamo, ali Nikola kaže kako uskoro možemo očekivati i najavu potpuno novog događaja na kojem će se birati najbolji projekti i proizvodi kojima će se donirati novac prikupljen na Good Game turniru. Ostaje vidjeti, dakle, koji će se startup ili zanimljiv projekt moći pohvaliti investicijom od strane čitave tehnološke zajednice u zemlji.

Za kraj, važno je spomenuti kako je Good Game jedinstven turnir i spoj gaminga, poslovnog umrežavanja i dobre zabave. Osim što pruža brendovima odličnu mogućnost za pokazivanje sebe kao gamer-friendly tvrtke, zaposlenicima tvrtki omogućava sjajnu zabavu i natjecanje u igrama.

Pitanje je samo hoće li ove godine netko skinuti s trona Rimac Automobile koji su osvojili oba dosadašnja izdanja Good Gamea, ali to ćemo svakako saznati sredinom svibnja.
Jasno, Good Game moći ćete pratiti i putem streama kojeg će i ove godine realizirati EXP Gaming.

Prijaviti svoju tvrtku možete već danas, a Nikola kaže kako se cijena kotizacije nije promijenila u odnosu na prošlu godinu. Svi posjetitelji koji žele doći, isprobati igre ili se samo družiti trebaju se samo prijaviti.

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Intervju

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Izvještaj

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…