Kako se poruka koja bi trebala završiti u neželjenoj pošti ne bi probila do sandučića ili da se ne dogodi suprotno tome, da važna poruka završi na neželjenom mjestu, Google je za tvrtke koje šalju i primaju veći broj važnih 'mailova' pripremio novu opciju za kontroliranje neželjene pošte. Riječ je o dodatku koji će detaljnije pratiti zbivanja na Gmail računima zahtjevnijih korisnika.
Propuštanje poruke koju je netko poslao na Gmail račun kojim se služite može biti osobito problematično ako niste dobili priliku vidjeti važnu poruku za posao kojim se bavite. Kako bi stresnih i nepoželjnih situacija bilo što manje, Google je predstavio učinkovitiji način borbe protiv takvih propusta, s alatom koji će bolje kontrolirati što je neželjena pošta, a što ne – i sukladno tome, gdje bi se koja poruka trebala naći.
Do sada ste se vjerojatno već koji puta sreli sa situacijom da je neka poruka završila u ‘spamu‘ iako ondje nije trebala biti. Kako bi tvrtke koje šalju i primaju veći broj (važnih) poruka izbjegle takve probleme i moguće negativne posljedice, moći će se osloniti na dodatak Postmaster Tools za Gmail. Svaki napredniji korisnik moći će se početi služiti predstavljenim novitetom nakon što prođe registraciju s unošenjem podataka za utvrđivanje vlasništva domene kojom se provodi autentifikacija ‘mail‘ računa kojim se u tvrtki služe.
Spriječite pogreške u slanju mailova, povećajte njihovu čitanost
Zamišljen tako da ne bude dostupan svima, već samo korisnicima Gmaila koji su za to kvalificirani i prošli su registraciju potrebnu za preuzimanje dodatka, novitet će donijeti detaljnije načine za kontroliranje gdje će poruke završiti. Ako je nešto otišlo u ‘spam’, a ne bi trebalo biti neželjeno – ili ako se dogodi obratno – korisnici s Postmasterom moći će sami utjecati na to da se pogreške ne ponavljaju.
Sve što ne ispadne onako kako bi trebalo moći će se izbjeći pregledavanjem zbog čega je željena pošta završila među neželjenom ili, u slučaju da pregledava pošiljatelj, zbog čega je primatelju poruka završila u ‘spamu’, a ne ondje gdje ste planirali da bi se trebala naći. S takvim, naprednijim načinom kontrole, moći ćete dokučiti i kako primatelji gledaju na ono što šaljete, u slučaju da kontinuirano završava u neželjenoj pošti.
Pored toga, bit će dostupne dodatne mogućnosti poput otkrivanja neželjenih poruka koje najbolje “glume” nešto što biste trebali vidjeti i zbog toga završavaju u sandučiću, a ne u ‘spamu’, a tu su i filtriranje neželjenih poruka sukladno preferencijama korisnika i bolje kontroliranje pošiljatelja koji se lažno predstavljaju kao netko koga poznajete i od njega redovito primate ‘mailove’.
Vrli novi svijet borbe protiv neželjene pošte će tvrtkama biti osobito koristan ako budu slale povratnu informaciju i utjecale na to da Postmaster funkcionira još bolje. Kako stoji u Googleovoj objavi o novom dodatku, krajnji cilj je život bez ‘spama’, barem na Gmailu.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Petar Bugarić
23. 09. 2020. u 6:58 pm
Poštovani g. Krapac,
Koliko ste rečenica ste napisali , to je prosto nevjerojatno , a da pri tome niste ništa rekli. kad se pažljivo pročita vaš tekst , vidi se da ste se nekoliko puta ponavljali vrtili istu priču na više načina. Da se samo zaključiti da ste rekli da Google je našao način na koji će razvrstavati poštu. To je objavio i Google. Zato, molim vas da se ostavite ovakvog pisanja.
s poštovanjem
Petar