Povodom Svjetskog dana geografsko-informacijskih sustava (GIS), koji se održava 16. studenoga, hrvatska tvrtka Omnisdata, koja proizvodi geolokacijske aplikacije i platformu u oblaku - GIS Cloud, objavila je natječaj za najbolju projektnu ideju koja doprinosi lokalnoj zajednici, a čiju će realizaciju GIS Cloud sponzorirati.
Svjetski dan geografsko-informacijskih sustava (GIS) obilježava se 16. studenoga u obrazovnim ustanovama diljem svijeta s ciljem popularizacije geografije i tehnologije geografsko-informacijskih sustava. Tim povodom, hrvatska tvrtka Omnisdata koja proizvodi geolokacijske aplikacije i platformu u oblaku GIS Cloud, objavila je natječaj za najbolju projektnu ideju koja doprinosi boljitku lokalne zajednice.
Dino Ravnić, suosnivač i direktor GIS Clouda, ističe kako je natječaj izvrsna prilika za bolji doticaj s korisnicima, kao i podupiranje velikog broja izvrsnih inicijativa koje doprinose društvu diljem svijeta.
Izuzetno smo zadovoljni kako odazivom, tako i kvalitetom prijava na natječaj prethodne godine te realiziranim projektima. Zbog toga se veselimo ponovnom pokretanju natječaja za projektne ideje i ove godine.
Lanjski pobjednici – projekti za Nigeriju, Novi Zeland, Indoneziju
U prošlogodišnjem natječaju sudjelovali su sudionici iz više od 20 zemalja, a nagrađeni su projekti stvaranja karte rizika od malarije u Nigeriji, stvaranje digitalne karte neoznačenog groblja lokalnog maorskog stanovništva na Novom Zelandu te stvaranje digitalnog sustava za upravljanje kriznim situacijama poput vremenskih nepogoda u Jakarti (Indonezija). Sve ove projekte, GIS Cloud je sponzorirao licencama i podrškom prilikom same realizacijeom realizacije projekta, a to mogu očekivati i projekti koji će biti odabrani ove godine.
Prijave na natječaj traju do 18. studenoga 2016., a organizatori ističu da se zainteresirani ne trebaju prijavljivati s detaljno elaboriranim projektom, već s projektnom idejom razrađenom u osnovnim crtama. Osim na engleskom jeziku, prijavu je moguće ispuniti i na hrvatskom jeziku.
Tjedan dana po završetku natječaja bit će poznati rezultati, a pri odabiru projekata ocjenjivat će se utjecaj na lokalnu zajednicu, mogućnost realizacije te originalnost i inovativnost u korištenju odgovarajuće tehnologije. Zainteresirani više informacija o natječaju, kao i obrazac za prijavu mogu pronaći na službenim stranicama.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.