GamingBattleGround među najboljim pitchevima Startup Saune

GamingBattleGround odličan na Startup Sauni u Beogradu – iduća postaja Sofija!

GamingBattleGround hrvatski je projekt koji je prije nekoliko tjedana "diplomirao" u Founder Instituteu, a već pokazuje potencijal i bilježi prve uspjehe. Naime, na nedavno održanom lokalnom događaju finske Startup Saune u Beogradu, njihova je prezentacija uvrštena među tri najbolje, a za startup se zainteresirao i bugarski akcelerator Eleven koji ih je pozvao u finalni selekcijski krug.

GBG tim

Startup Sauna finski je akcelerator koji ovih dana organizira niz lokalnih događaja diljem Europe kako bi se upoznao sa zajednicom, trenirao startupe, ali i možda neke od njih pozvao u svoj akceleracijski program, na konferenciju Slush i u posjet Silicijskoj dolini. Tako je nedavno hrvatski Vebbu bio zapažen u Budimpešti, GamingBattleGround je pohvaljen za prezentaciju u Beogradu, a danas je upravo u tijeku zagrebačka verzija događaja.

Što je GamingBattleGround?

Kao što se po imenu da naslutiti, GamingBattleGround je gaming platforma koja igračima omogućuje zabavu i natjecanje na etabliranim online turnirima, ali i kreiranje novih turnira po vlastitim pravilima. U timu koji stoji iza projekta trenutno se nalaze četiri osobe. Luka Ciganek je osnivač i CEO, a osim što je završio je program FI-ja, osvojio je drugo mjesto na regionalnom studentskom natjecanju u rješavanju poslovnih problema, odnosno Case Study Competitionu. Marin Bašić je CTO i suosnivač, a do sada je sudjelovao u razvoju dva prijašnja startup poduzeća te u projektu koji je dobio nagradu Ponos Hrvatske. Berislav Balogović je web developer i freelancer koji je razvio razne online ERP i CRM sustave koji se koriste unutar cijele Hrvatske, a Ivana Breček je marketinška stručnjakinja koja ima iskustvo u savjetovanju te je koautorica Financijskog rječnika. 

Tim je prije mjesec dana “diplomirao” program Founder Instituea, a sada su spremni za novu fazu projekta koji se bavi – igrama. Luka objašnjava:

Oduvijek uživamo u igranju igara. S obzirom da velik broj naših prijatelja i poznanika igra igre, a većinom su nezaposleni, željeli smo naći način na koji možemo pomoći igračima da zarade novce. 

Platforma je u predbeta fazi, a zainteresirani korisnici već se mogu prijaviti za beta testiranje.
Platforma je u predbeta fazi, a zainteresirani korisnici već se mogu prijaviti za beta testiranje.

Iako već postoje slične platforme na tržištu, Luka smatra da je njihova inovativna jer korisnicima dopušta da kreiraju svoje turnire i na taj način zarađuju. Ako turnir bude uspješan, korisniku sama platforma isplaćuje određenu sumu jer je turnir kreirao.

Korisnici koji kreiraju turnire stavljaju svoja pravila, a s time želimo dobiti raznolikost. Kreatori mogu stavljati i cijenu ulaska, a što je više timova u turniru, veća je i cijena ulaza, čime su i veće nagrade. Naravno, i mi više plaćamo takvim korisnicima. S druge strane, korisnici se uvijek mogu priključiti na neki turnir, platiti ulaz i igrati za novčane nagrade.

Luka objašnjava da je sustav u potpunosti automatiziran, što će pomoći korisnicima da se fokusiraju na igru. Istodobno, on omogućava organizatorima da postave razinu igrača koja se može priključiti na turnir, jer se time osigurava da sudionici turnira budu na podjednakim razinama.

Važnost dobrog ‘pitcha’

Što se tiče zapaženog rezultata na događaju Startup Sauna, Luka smatra da je tu presudna bila dobra ideja, potencijal tržišta, kvalitetan tim i, naravno, sam pitch.

Bez dobrog pitcha se ne može. Ideja može biti fantastična, no ako njena prezentacija nije dobra, i ideja će izgledati loše, stoga je to prilika koja se ne propušta. Naš savjet drugim startupima je da svoj pitch konstantno vježbaju i poboljšavaju, da imaju spremne odgovore na sva pitanja koja im mogu biti postavljena te da se zabave kada prezentiraju.

GamingBattleGround trenutno je u predbeta fazi, a uskoro će početi pozivati korisnike da testiraju platformu – zainteresirani se već sada mogu prijaviti putem web stranice projekta. Osim što su u potrazi za potencijalnim korisnicima, s kojima žele stvoriti zadovoljnu i sretnu gaming zajednicu, u potrazi su i za investitorima te savjetnicima. Sreća im se možda osmjehne već idućeg vikenda, jer je tim pozvan u finalni selekcijski krug bugarskog akceleratora Eleven. Događaj se održava od 29. do 31. ožujka u Sofiji, a sve završava onime u čemu je GamingBattleGround sada dokazano jak – prezentiranjem startupa. Hoće li to biti dovoljno za investiciju? Doznat ćemo za nekoliko dana.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Netokracija Podcast

Zašto je ovogodišnji Infobip Shift bio za nas najgori, ali i najbolji?

Infobip Shift za nas nije počeo idealno, ali je završio savršeno. Otkrili smo više o umjetnoj inteligenciji i developerskoj produktivnosti te snimili ispovijesti 6 startupa o izazovima, atmosferi među VC-jevima i planovima za iduću godinu.

Tvrtke i poslovanje

16 lekcija koje sam kao suvlasnik digitalne agencije naučio o poslovanju u SAD-u

Pet godina redovito posjećujem SAD, ne bih li upoznao zemlju i proširio poslovanje naše agencije na to tržište. Puno se toga razlikuje od Hrvatske i Europe općenito, a u ovom tekstu dijelim najvažnije lekcije. 

Prikaz

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Ekskluzivno

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).