Free.fr u Francuskoj daje neograničene razgovore i SMS te 3GB mobilnog Interneta za 20 eura?! I tata bi, netokrate!

Free.fr u Francuskoj daje neograničene razgovore i SMS te 3GB mobilnog Interneta za 20 eura?! I tata bi, netokrate!

Pokretanje 4. mobilnog operatera u bilo kojoj zemlji bi potaknulo rasprave o isplativosti. Iako im najpovoljnija pretplata počinje već s 2 eura mjesečno, za samo 20 eura odnosno 150 kuna dobit ćete neograničene razgovore (unutar 40 zemalja), SMS, MMS i 3GB-a internetskog prometa. Mobilna ponuda Free.fr-a najnoviji je projekt francuskoj milijardera Xaviera Niela koji već s 18 godina pokrenuo svoju prvu uspješnu tvrtku, a danas ga smatraju jednim od tamošnjih vodećih poduzetnika koji se bori za kupce kako bi im dao što kvalitetnije usluge.

Free.fr za...

Pokretanje 4. mobilnog operatera u bilo kojoj zemlji bi potaknulo rasprave o isplativosti. Iako im najpovoljnija pretplata počinje već s 2 eura mjesečno, za samo 20 eura odnosno 150 kuna dobit ćete neograničene razgovore (unutar 40 zemalja), SMS, MMS i 3GB-a internetskog prometa. Mobilna ponuda Free.fr-a najnoviji je projekt francuskoj milijardera Xaviera Niela koji već s 18 godina pokrenuo svoju prvu uspješnu tvrtku, a danas ga smatraju jednim od tamošnjih vodećih poduzetnika koji se bori za kupce kako bi im dao što kvalitetnije usluge.

Nova mobilna ponuda četvrtog francuskog mobilnog operatera intrigirala je i američki Wall Street Journal s obzirom da bi i oni radi vidjeli da se u SAD-u pojavi tvrtka koja će, poput Free.fr, kombinacijom bežičnih mreža, HSPA+ 3G-a i drugih tehnologija ponuditi usluge koje su dosad bile strogo ograničene.

Telekom kao startup

Niel je pokrenuo Free.fr 1999. i s vremenom natjerao veće konkurente poput današnjeg Orangea da kupcima ponude jednostavnije, neograničene pakete internetskih usluga. Free.frove usluge u Francuskoj danas, prema Gigaomovim informacijama, koristi preko 5 milijuna pretplatnika. Free.fr razvija i prodaje uređaj koji je kombinacija wifi routera, tvrdog diska za multimedijalne sadržaje te reproducira blu-ray diskove. S milijunima tih uređaja širom Francuske Free.fr stvara, uz 15 tisuća tvrtkinih odašiljača, mrežu koja omogućava stvaranje po cijenama i ponudi revolucionarne usluge.

Xavier Niel i njegov tim (Preuzeto s Gigaoma)

Cilj im je biti najjeftinija mobilna usluga u francuskoj koja neće naplaćivati ni glasovne usluge, ni SMS. Niel je izjavio kako su oni telekom s poslovnim modelom internetskog startupa, što svakako zna s obzirom da je investirao u Squarea Twitterovog suosnivača Jacka Dorseya. Niel ne želi iskorištavati i naplaćivati im po minutama, ako su podaci jeftiniji.

Freeovi mobilni paketi počinju od 2 eura mjesečno za 60 minuta razgovora i 60 SMS poruka, a postojeći korisnici dobit će na početku teksta spomenute neograničene razgovore za ne 20, već 16 eura. Zgodno, zar ne?

Hvala Blogowski na informaciji!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Pedja Pušelja

    Pedja Pušelja

    11. 01. 2012. u 10:12 pm Odgovori

    Priča je još “dublja” ali OK 🙂 Ko razume Francuski može da pogleda i video Pitcha od Niela na http://live.free.fr/ Gdje argumentirano pokazuje zapravo koliko su u posljednjih godina najveći FR operateri SFR, Orange i Bouygues uzimali profita. Inače oni su preko uticaja koji imaju u FR vladi godinama odlagali ulazak FREEa u mobilne telekomunikacije i tek kad je Brisel udario “packe” FR Vladi morali su popustiti 😉

    Ima još puno toga tu, od politike preko lobija i dogovaranja oko “tržišne cijene”, a sve se svodi na držanje monopola koji je na kraju pukao 😉

    Trebali ste vidjeti jučer facebook wall kod Orangea i SFRa gdje su CMovi blokali komentare jer su ih milijuni korisnika zasuli “zahvalnicama” na cijenama koje su diktirali u posljednjih 15 godina 🙂

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Novost

Slučaj BitLuckya ide prema zaključenju. Uhićeni osnivači koji su stotine ljudi oštetili za 18,5 milijuna eura

Mnogi su za tvrtku BitLucky čuli prvi put u svibnju ove godine, no nakon tog kobnog mjeseca svi će je itekako dugo pamtiti. Riječka tvrtka za trgovanje kriptovalutama, koju su osnovali i vodili Luka Burazer i Eugen Travalja, tada je svojim klijentima najavila da su nizom “loših trejdova i odluka doveli tvrtku u kriznu situaciju” - nakon čega im se gubi svaki glas.

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Prikaz

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Tvrtke i poslovanje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?

Intervju

Kako esport industrija izgleda danas – iz perspektive partnera, sponzora, igrača i regulatora?

Ovoga prosinca u Zagrebu čeka nas prvo izdanje Beyond Esports konferencije koja se, kao što joj i ime kaže, bavi esport industrijom i svemu onome što ju pokreće.

Mobilne aplikacije

Vinare čeka EU regulativa, ali Kovačević i Drmač imaju rješenje: Craft Technology E-etikete!

Tko god je imao doticaja s EU regulativama zna da nisu jednostavne niti ih se smije shvatiti olako. Jedna takva stiže i u svijet vinara, a hrvatski Craft Technology mogao bi im tu biti od velike pomoći.

Novost

LAQO opet u potrazi za najodrživijim tech rješenjima koja će nagraditi s 18 tisuća eura

Nakon uspješnog prvog izdanja s više od 250 prijava, krenule su prijave za drugo izdanje LAQOthona, nagradnog natječaja idejnih tech rješenja na temu održivosti u organizaciji Croatijinog LAQO osiguranja, prvog 100 posto digitalnog osiguranja.

Analiza

Hoće li robotaksiji na ulice Zagreba i – kad?

I je li uopće realno očekivati da će se to dogoditi? U ovoj epizodi Netokracijinog podcasta pretresli smo tu vruću temu i to iz svih kutova - tehnološkog, operativnog, financijskog i komunikacijskog.