Na Visokoj školi za IT u Zagrebu 19. 2. održavamo konferenciju faks-up 2015 na temu startup poduzetništva među studentima i srednjoškolcima. Ali zašto smo se kao visokoškolska ustanova odlučili na to? Čemu još jedna startup konferencija?

Odgovor bi na to mogli bolje dati naši studenti, bolje rečeno njihova pitanja koje svakodnevno slušamo. Ukratko, uči se mnogo o tehnologiji, o teoriji ekonomije i poduzetništva, ali i kako to primijeniti u stvarnom svijetu? U redu, student kad završi fakultet ipak ima odgovarajuće znanje, lijepo se prijavi na natječaj za posao, zaposli se kao pripravnik i polako napreduje. Ali je li to sve? Što ako želimo više? Imamo ideju i htjeli bismo napraviti biznis oko nje. Kako uspjeti u Hrvatskoj, što je potrebno napraviti, kuda da krenemo?
I potpuno su u pravu, ta karika koja nedostaje, od faksa do biznisa, od studenta do “milijunaša” nije samo problem obrazovanja u Hrvatskoj, već i gospodarstva u cjelini.
Tako smo došli do konferencije – idemo studentima pa i srednjoškolcima dati maleni poticaj. Pozvali smo inkubatore, državne institucije, privatne poduzetnike koji su tu priču uspješno prošli. Imamo interesantan miks govornika koji bi mogli pomoći poduzetniku početniku da svoju ideju pretoči u stvarnost ili kako smo to šaljivo (ili ne) nazvali: Iz studentske klupe do zlatne kune.

Kako krenuti, financirati, uspjeti?
Sama konferencija je organizirana kao modificirana verzija panela, a sastoji se iz tri tematska dijela: kako krenuti, kako financirati i kako smo uspjeli.
Program je poprilično “nabrijan”, svaki dio traje samo 45 minuta (kao školski sat) u kojima će tri govornika pokušati kazati ono najbitnije o temi. U završnom dijelu kao bonus moći će se direktno pristupiti govornicima, diskutirati, razmijeniti kontakte a možda i započne poneka suradnja, zaposlenje ili…
Nećemo dati sve odgovore, nećemo napraviti ništa revolucionarno 19. veljače, ali znam da idemo u pravom smjeru. I eto konačno odgovara na pitanje iz naslova: Zato što smatramo da je to naš posao, kao i svake druge obrazovne ustanove, stvari se trebaju mijenjati i vrijeme je da počnemo od sebe. Slažete se s nama? Ako da, dođite, budite dio ove priče, prijaviti se bar je lako (i besplatno),
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.