Poslednjih nedelja, ime Elon Musk sve više se provlači kako kroz strane, tako i kroz domaće medije. Svetu najpoznatiji po kompanijama Space X i Tesla Motors, ovaj četrdesetdvogodišnji biznismen uzburkao je svet tehnologije i naučne fantastike kada je pre nedelju dana objavio planove za inovativni transportni sistem Hyperloop.
Poslednjih nedelja ime Elon Musk sve više se provlači, kako kroz strane, tako i kroz domaće medije. Svetu najpoznatiji po kompanijama Space X i Tesla Motors, ovaj četrdesetdvogodišnji biznismen uzburkao je svet tehnologije i naučne fantastike kada je pre nedelju dana objavio planove za inovativni transportni sistem Hyperloop.
U subotu uveče, Musk je uspeo još jednom da podigne svet tehnologije na noge objavivši vest da su on i njegov tim konačno pronašli rešenje za izradu raketnog sistema kojim se upravlja pomoću ruku – baš kao u filmu Iron Man! On je takođe izjavio da će u toku sledeće nedelje objaviti video koji će prikazati deo sklopa koji se oslanja na pokrete ruku.
We figured out how to design rocket parts just w hand movements through the air (seriously). Now need a high frame rate holograph generator.
— Elon Musk (@elonmusk) August 23, 2013
Will post video next week of designing a rocket part with hand gestures & then immediately printing it in titanium
— Elon Musk (@elonmusk) August 23, 2013
Ubrzo nakon objavljenog tvita, producent Iron Man filmova Jon Favreau upitao je Muska na Twitteru da li je tehnologija slična onoj koju je osmislio fiktivni lik Tony Stark, na šta je Musk odgovorio potvrdno. Kako kaže, svidela im se tehnologija sa velikog ekrana, pomislili su kako je to zaista dobra ideja i odlučili su da je naprave.
@Jon_Favreau Yup. We saw it in the movie and made it real. Good idea!
— Elon Musk (@elonmusk) August 24, 2013
Ovaj superheroj je realan
Gotovo da je nije moguće ne primetiti sličnosti između Tonyja Starka i Elona Muska. Ukoliko povučemo paralelu, lako dolazimo do zajedničkih osobina kao što su ljubav prema tehnologiji, brzim kolima, ali i život multi-milionerskog neženje koji je na listi mnogih Holywoodskih lepotica. Čak je i sam Jon Favreau izjavio da je oblikovao Starkov lik prema Muskovim osobinama.

Po svemu sudeći, Elon Musk je naš superheroj i on je realan. Iako nas neće spašavati od zlikovaca poput Whiplasha i Mandarina, Musk je uspeo da povrati zainteresovanost za nauku i tehnologiju, što već sada navodi mnoge mlade studente i preduzetnike da se otisnu put inovativnih voda i svojim izumima promene svet u kome živimo.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Darko B.
26. 08. 2013. u 9:31 am
Za inovatora koji je realizirao električni automobil ispodprosječnog dometa, sa nedokazanim izletima u razna područja tehnologije i transporta, mislim da ovaj Musk zasada zauzima nesrazmjeno puno medijskog prostora. Meni je iskreno puno zanimljiviji naš Mate Rimac sa svojim realnim i realiziranim idejama.
Tvrtko
26. 08. 2013. u 3:09 pm
Marko, probaj pročitati tweetove ponovno. Ako sam dobro shvatio, nema veze sa raketnim pogonom, nego se radi o tome da gestikulacijama možeš bilo što projektirati(primjer pogona korišten zbog kompleksnosti), dovoljno precizno, koristeći uređaj tipa leap motion i slično…fali im samo holografski prikaz da bi to projektiranje izgledalo kao u filmu 🙂
Srdjan
26. 08. 2013. u 11:15 pm
Jedan komentar na HyperLoop 🙂
http://www.thedailyshow.com/watch/wed-august-14-2013/track-to-the-future