COPRIX Media, Book A Boat, CyberCity i U:Plug idu u Eleven

COPRIX Media, Book A Boat, CyberCity i U:Plug dobili investiciju od Elevena

Velikom broju srpskih startupa u koje je uložio bugarski Eleven, pridružili su se i COPRIX Media, Book A Boat i CyberCity, kao i hrvatski U:Plug.

eleven

Sedma generacija bugarskog akceleratora Eleven konačno je poznata. Dugačkoj listi regionalnih startupa koji će u Sofiji provesti tri meseca pridodati su srpski startupi COPRIX Media, CyberCity i Book A Boat kao i jedan hrvatski startup U:Plug. Startupi su već dobili 25,000 evra početnog kapitala sa mogućnošću dodatnog finansiranja od strane Elevena.

COPRIX Media

COPRIX Media radi na izradi aplikacija koje bi se primenjivale u školama, a koje u pozadini ocenjuju i boduju rad učenika, eliminišući potrebu za tradicionalnim testovima. Tim je do sada ostvario saradnju sa nekoliko edukativnih institucija u Srbiji pri čemu planiraju dalju implementaciju tablet uređaja u školske klupe, zajedno sa svojim rešenjem za određene predmete.

CyberCity

Sa timom CyberCity imali smo priliku da se upoznamo tokom završnog događaja Startit Festa. Ovaj startup usmeren je prevashodno pripadnicima alternativne kulture koji imaju potrebu za sopstvenom web prezentacijom. Kao izuzetno vibrantno tržište, predstavnici steampunk i sličnih kultura, kroz izradu unikatnih artikala, generišu ozbiljan prihod od prodaje putem Interneta, a CyberCity nastoji da se targetira upravo ove korisnike.

Book A Boat

Uber za brodove, Book A Boat, jeste servis koji putem web i mobilne aplikacije nastoji povezate one koji su u potrazi za brodom, kao i one koji iznajmljuju brodove. Ustanovivši saradnju sa nekoliko velikih igrača na polju vodenih taxi službi, ovaj srpski startup nastoji da iskoristi investiciju i mentorstvo kako bi ostvario ulaz na nova tržišta.

U:Plug

U:Plug je projekat koji nastoji da modernizuje tradicionalno viđenje utičnica za struju. Dodavši dva USB ulaza na samu utičnicu, tim nastoji da omogući velikom broju korisnika pametnih telefona i drugih uređaja novo i poboljšano iskustvo pri punjenu njihovih omiljenih gedžeta.

Pored ova četiri startupa, bugarskom akceleratoru pridružile su se i sledeće kompanije: Dextrophobia Rooms (Bugarska), So Fly (Portugalija), Dronamics (Bugarska), Traincamp.Me (Bugarska), AVSD (Bugarska), Arthesis (Bugarska), Tryad Games (Bugarska), Golden Media (Bugarska), Melissa Climate (Bugarska), Phantom Login (Bugarska) i Race Cloud (Bugarska).

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Što ste propustili

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.

Panel

Je li doktorski studij korak na koji se isplati odvažiti – dok radite?

Ivan, Petar, Tomislav i Goran iz Poslovne inteligencije opisali su nam svoj put do doktorske titule: zašto su upisali doktorski studij, što im je pomoglo kad je bilo najteže te koliko im je na kraju donio znanja koja danas mogu koristiti na poslu.

Dizajn

Zašto (i) Spotify želi postati TikTok?

Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?

Digitalni marketing

ChatGPT je novi makretinški mesija. Ili?

Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.

Tvrtke i poslovanje

Hrvatska platforma GameBoost osigurala 2 milijuna eura od Fil Rouge Capitala i Feelsgooda

GameBoost planira pobijediti globalnu konkurenciju u ponudi gaming usluga poput treniranja igrača i zajedničkog igranja u popularnim online multiplayer video igrama. Korak bliže tome dovodi ih nova investicijska runda.

Novost

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.