eKuvar: Popularna srpska online kuharica dobila svoju Facebook aplikaciju
Srpski eKuvar predstavio je svoju Facebook aplikaciju putem koje možete pretraživati njihovu bazu recepata, ali i poslati neke recepte vašim prijateljima, i sve to putem njihve Facebook stranice. Aplikacija je, kako je za Netokraciju izjavio osnivač Vladimir Đačić, napravljena prije nekog vremena i trebala je poslužiti kao najava za sam portal, no Facebook im je pomutio planove uvođenjem Timelinea. Sama aplikacija prikazuje recepte i omogućuje dijeljenje recepata s vašim prijateljima, pa u slučaju da ste student u nekom dalekom gradu, a za vikend putujete u roditeljski dom, vašoj majci (ukoliko je na Facebooku) možete lako javiti što želite jesti ovog vikenda ;)

Srpski eKuvar predstavio je svoju Facebook aplikaciju putem koje možete pretraživati njihovu bazu recepata, ali i poslati neke recepte vašim prijateljima, i sve to putem njihve Facebook stranice. Aplikacija je, kako je za Netokraciju izjavio osnivač Vladimir Đačić, napravljena prije nekog vremena i trebala je poslužiti kao najava za sam portal, no Facebook im je pomutio planove uvođenjem Timelinea.
Sama aplikacija prikazuje recepte i omogućuje dijeljenje recepata s vašim prijateljima, pa u slučaju da ste student u nekom dalekom gradu, a za vikend putujete u roditeljski dom, vašoj majci (ukoliko je na Facebooku) možete lako javiti što želite jesti ovog vikenda. 😉
Open Graph sve gleda
Ono što će dodatno obogatiti ovu Facebook aplikaciju i cijeli eKuvar sustav jest planirana implementacija Facebookovog Open Grapha. Ukoliko se do sada niste susreli s Open Graphom, radi se o automatiziranoj komunikaciji između neke internetske stranice i Facebooka. Točnije, ili da budem precizniji – primjer: do sada kada biste lajkali članak na Netokraciji, na vašem Wallu bi se prikazalo da ste lajkali određeni članak. Open Graph produbljuje tu vezu – komentirali ste? Isprobali ste recept na eKuvaru? Napisali ste novi? Sve to će se prikazati na vašem zidu u izvdojenoj kućici i to točno opisujući što ste napravili: Ivo je komentirao na članku, Ana je pročitala tekst i tako dalje. Slično možete vidjeti kod vaših prijatelja kojima Facebook prikazuje što slušaju na Groovesharku ili gdje se prijavljuju na Foursquareu i slično.
Neki portali, poput The Guardiana idu i do te krajnosti da svaki članak koji pročitate (dakle, samo otvorite teskt) se prikazuje na vašem profilu. Naravno, imate apsolutnu kontrolu nad tim objavama, ali ipak – pripazite.

Slično se planira i s eKuvarom; svaki put kad na stranici kliknete da ste probali recept, pripremili ga ili preporučili, to će se prikazati na vašem Facebook profilu.
Statistički maleni, ambicijama veliki
Iako dnevne posjete mjere tek u stotinama posjetitelja dnevno, ekipa eKuvara ne posustaje i ima velike planove za svoj portal. Njihovu iPhone aplikaciju smo već predstavili, a nedavno su objavili i Android verziju. Windows Phone aplikacija je trenutno u razvoju, kao i Open Graph implementacija za Facebook.
Ne možemo ne postaviti pitanje zašto neki drugi, puno veći i snažniji kulinarski portali iz regije ne rade slične stvari?
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.